En İyi Dudak Nemlendiricisi Hangisidir (2022): Yorumlar, Fiyatlar ve İncelemeler İle

Yumuşak, pürüzsüz ve nemli dudaklara sahip olmak birçok kişinin hayalidir. Ancak bazen dudaklarımız çeşitli nedenlerle kurur ve sıkılaşır. Aslında bu durum daha da ilerlerse derin çatlaklar ve yarıklar oluşabilir. Kanama, yanma ve hatta ağrı oluşabilir. Kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyebilecek dudak çatlaklarına dikkat edilmelidir. Elimizi, saçımızı ve yüzümüzü nasıl nemlendirip bakım yapıyorsak dudaklarımız için de aynı hassasiyeti göstermeliyiz.

Farklı formlarda üretilen birçok dudak nemlendiricisi bu noktada imdadımıza yetişen ürünlerdir. Dudaklarımızın kurumasına izin vermeyen ve çatlamayı iyileştirme gücüne sahip bu ürünler cilt bakım rutinimize dahil edilmelidir. Dudak balsamı kullanmak için elbette dudaklarımızın kuru veya hasarlı olmasına gerek yok. Dudaklarınızı günlük olarak nemlendirmek, onların daha sağlıklı ve canlı görünmesi için önemli bir detaydır. Bu yazımızda sizler için en popüler dudak nemlendiricilerini paylaşacağız. Ama önce dudakların kurumasının nedenlerini araştırmak ve size en iyi dudak balmlarından biraz bahsetmek istiyoruz 🙂

İçindekiler

Dudaklarımız Neden Kurur?

Kuru dudakların ortaya çıkmasında birçok faktör vardır. Tıp dünyasının ‘keylite’ olarak adlandırdığı bu durum kabuklanma, çatlama ve pullanma gibi durumları da içerir. Dudak kurumasını etkileyen durumları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Soğuk, kuru ve rüzgarlı hava kuru, çatlamış dudaklara neden olabilir.
  • Bazı ağız ve diş bakım ürünleri de dudak kuruluğuna neden olabilir. Özellikle kadınlarda sadece diş macunu değil, dudaklara temas eden diğer kozmetik ürünler de dudak kuruluğuna neden olabilir.
  • Güneşe uzun süre maruz kalınması durumunda dudaklarda kuruluk ve çatlama meydana gelebilir.
  • Egzama ve sedef hastalığı gibi bazı cilt rahatsızlıkları da dudakları etkileyerek kurumasına ve çatlamasına neden olabilir.
  • Cildimizin nemini kaybetmesinin sebeplerinden biri de su kaybıdır. Yeterli su tüketilmezse dehidrasyon meydana gelir ve cilt kurumaya başlar.
  • Ağızdan nefes alma da kuru dudak oluşumunda etkili bir durumdur. Soğuk algınlığı ve saman nezlesi gibi rahatsızlıklar sırasında kişi genellikle ağızdan nefes alır. Bu kuruluk ve çatlamaya neden olur. Burunda kronik rahatsızlıkları olan kişilerin en çok muzdarip olduğu şeylerden biri de kuru dudaklardır.
  • Dudak kuruluğunun nedenlerinden biri de vitamin ve mineral eksikliği olarak açıklanabilir. Özellikle A, B2, B3 ve B6 vitaminleri ile çinko ve demir eksikliği durumunda dudaklarda çatlama meydana gelebilir.
  • Bağışıklık sistemini olumsuz etkileyen hastalıklar da dudak kuruluğuna neden olabilir.
  • Dudaklarını sürekli yalayan, emen ve ısıran kişilerin dudak kuruluğu yaşaması kaçınılmazdır. Kısır bir döngü haline gelen buna engel olmak için dudakların nemli tutulması ve ısırılmaması gerekmektedir.
  • Kişinin kullandığı bazı ilaçlar da kuru dudaklara neden olabilir. Özellikle akne tedavisi sürecinde birçok kişi şiddetli cilt kuruluğu ile mücadele eder. Dudaklar da bu durumdan oldukça etkilenir. Ayrıca depresyon, yüksek kolesterol veya saman nezlesi olan kişilerin kullandığı ilaçlar da dudak kuruluğuna neden olan durumlar arasındadır.

Dudak Nemlendiricisi Ne İşe Yarar?

Dudak kremi, çantanızda olması gereken küçük cankurtaranınızdır. Daha sağlıklı, çocuksu ve çatlamamış dudaklar için her gün dudak nemlendiricisi kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. Dudak nemlendiricilerini piyasada kavanoz ve stick formda görebilirsiniz. Lip stick nemlendiriciler, ruj benzeri bir görünüme ve kullanıma sahiptir ve pratiktir. Kavanoz şeklindeki nemlendiriciler, kapaklı küçük bir kutu içinde gelir. Stickten farkı parmakla alınıp dudaklara uygulanmasıdır. Genel olarak dudak nemlendiricilerinin faydalarından bahsedecek olursak;

Isı değişikliklerinden korur

Diyelimki; Aniden soğuk hava ile sıcak bir odaya girdiniz. Eğer öyleyse, havadaki bu ani değişiklikten dudaklarınız olumsuz etkilenebilir. Nemlendirici kullanırsanız dudaklarınız yumuşak ve parlak görünebilir ve ani sıcaklık değişikliklerinden etkilenmez. Ya da çok soğuk ve rüzgarlı havalarda dışarıda çok vakit geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumlarda dudak nemlendiricileri bir bariyer görevi görür ve dudakları korur.

Nem ihtiyacını karşılar

Dudak nemlendiricilerinin temel amacı; Adından da anlaşılacağı gibi dudakları nemli tutmak ve kurutmamaktır. Dudak derisi vücudumuzun diğer bölgelerinden farklı olarak ince bir cilde sahiptir. Bu nedenle hassas bir yapıdır. Sürekli bakıma ve neme ihtiyaç duyar.

Güneşten korur

Ayrıca dudak derisi melanin içermez. Melanin, cildimizi güneşin zararlı UV ışınlarından koruyan bir maddedir. Dudaklarımızı UV ışınlarından koruma özelliğine sahip dudak nemlendiricileri vardır.

Renkler

Bazı dudak balzamları nemlendirir ve renklendirir. Bir taşta iki kuş vurmanızı sağlayan bu küçük mucizeler, ruj kullanmadan canlı ve ışıltılı bir görünüme sahip olmanızı sağlıyor.

Canlı ve taze bir görünüm verir

İstediğiniz meyvenin aromasında, renginde ve kokusunda dudak nemlendiricisi bulabilirsiniz. Dudaklarınıza tazelik ve dolgunluk verme özelliği de bulunan bu ürünler sadece bir nemlendirici değildir. Dudaklarda bıraktıkları ferahlık hissi bu ürünlerin avantajları arasında sayılabilir.

Dudak Nemlendiricisi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bir dudak balsamı almaya karar verdiniz ve hangi ürünün sizin için en iyi olduğuna nasıl karar vereceğiniz konusunda biraz kafanız karıştı. Bu çok normal! Dudak nemlendiricisi olarak satılan tüm ürünler farklı özellikleri ile öne çıkmaktadır. Bu nedenle dudak nemlendiricisi satın almadan önce ürünlerin içeriğini, yapısını, etkilerini ve özelliklerini iyice araştırmak gerekir.

Etkisi: Bazı dudak nemlendiricileri onarımda daha başarılı olurken, bazılarının renklendirme özelliği daha fazladır. Ya da sadece gece ve maske şeklinde uygulanan dudak nemlendiricileri vardır. Hassas cilt tipine sahip kişiler de dudak nemlendiricisi seçerken hassas dudaklar için üretilmiş ürünlere yönelmelidir. Şiddetli dudak çatlamalarından muzdarip olanlar için özel olarak formüle edilmiş dudak nemlendiricileri de vardır. Bazı ürünler dudakları daha dolgun ve dolgun göstermede oldukça başarılıdır. Bu ürün özellikleri beklentilerinizi karşılamada size yol gösterecektir.

Aroma: ‘Dudaklarım nemlensin, hoş bir tat bıraksın’ diyenlerdenseniz, sizin için yapılmış aromalı dudak nemlendiricileri var. Bu ürünler genellikle yapay tatlandırıcılar içerir. Bu noktaya dikkat ederek sağlıklı ve doğal tatlandırılmış dudak nemlendirici ürünler elde edebilirsiniz.

Doğallık: Bir cilt bakım ürünü ne kadar temiz ve doğal içeriğe sahipse, o kadar sağlıklıdır. Bu nedenle dudak bakımı için doğal ve zararlı katkı maddeleri içermeyen ürünlere yönelebilirsiniz. Piyasada bitkisel özlerle zenginleştirilmiş ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş birçok dudak nemlendiricisi bulunmaktadır.

Alerjenler: Dudak nemlendiricileri çoğu kozmetik üründen çok daha masumdur ve genellikle alerjen içermez. Ayrıca çok hassas cilde sahip kişiler için hipoalerjenik dudak nemlendiricileri üretilmektedir. Ancak alerjiye neden olduğundan emin olmak için ürünü dudaklarınıza uygulamadan önce cildinizin küçük bir bölgesinde deneyebilirsiniz.

Vegan olmak: Yaşam tarzı veya inançları nedeniyle vegan yaşam tarzını benimseyen birçok insan var. Kozmetik dünyası vegan kullanıcılar için de birçok ürün üretmekte ve pazarlamaktadır. Dudak nemlendiricisi açısından da hayvansal hiçbir katkı maddesi içermeyen vegan ürünler bulmak mümkün. Bu dudak balzamları genellikle güçlü bitkisel yağlarla formüle edilir.

En İyi Dudak Nemlendiricisi Tavsiyeleri

Şimdi sabırsızlıkla beklediğiniz bölüme geldik! 🙂 Sizler için özenle derlediğimiz dudak nemlendirici ürünlerini listeledik. Beklentilerinizi karşılayabilecek bir ürün olduğundan eminiz. Dilerseniz objektif olarak yazdığımız ürün incelemelerine göz atabilirsiniz. Veya ürünlere tıklayarak kolayca satın alabilirsiniz.

Blistex Kuruyan ve Çatlayan Dudaklara Yoğun Bakım Gkf 15 Medplus Stick İncelemesi

Fiyatına Bak

1Blistex Kuru ve çatlamış dudaklar için yoğun bakım Gkf 15 Medplus Stick, hasarlı ve çatlamış dudakları onarmak için formüle edilmiştir. Dudakları nemlendirmedeki başarısı ile öne çıkan bu ürün içerisinde mentol, okaliptüs ve kafur bulunmaktadır. Blistex Kuru ve çatlamış dudaklar için yoğun bakım Dudaklarda çatlama nedeniyle oluşan ağrı ve karıncalanmaları giderme özelliğine sahip Gkf 15 Medplus Stick, ferahlatıcı bir etkiye sahiptir. Dudakların normal hidrolipidik dengesinde etkin rol oynayan bu nemlendirici, özel bir koruyucu bariyer oluşturma özelliğine sahiptir.

Kuru ve çatlamış dudaklar için Blistex Yoğun Bakım, stick formda ve anti alerjik özelliklere sahip Gkf 15, Medplus Stick kullanıcılarından tam not alıyor. Ürünü yıllardır kullanan ve vazgeçilmez olarak gören pek çok kişi var. Özellikle uygulama sonrasında dudaklarda bıraktığı mentol hissi, nemlendiricinin öne çıkan ve beğenilen özelliklerinden biridir. Kuru ve çatlamış dudaklar için Blistex Yoğun Bakım Dudaklardaki yara, çatlak ve ağrıları iyi tedavi eden ve etkili bir yumuşatıcı görevi gören Gkf 15 Medplus Stick performansına göre uygun fiyatlı.

Clarins Hydra Essentiel Moisture Replenishing Lip Balm İncelemesi

Fiyatına Bak

Clarins Hydra Essentiel Nem Yenileyici Dudak Balsamı daha güzel dudaklara sahip olmak isteyenler için formüle edilmiş bir üründür. Balsam formundaki bu dudak nemlendiricisi, besleyici özelliği sayesinde size kadifemsi dudaklar sunar. Yoğun yenileme özelliği sayesinde dudakları pürüzsüzleştirmede etkilidir. Clarins Hydra Essentiel Nem Yenileyici Dudak Balsamı fiyat açısından oldukça pahalıdır.

Laneige Lip Sleeping Mask Berry Gece Dudak Maskesi İncelemesi

Fiyatına Bak

Laneige Lip Sleeping Mask Berry Night Lip Mask, normal dudak nemlendiricilerinden farklı olarak sadece geceleri uygulanan bir üründür. Dudak maskesi olarak formüle edilmiş bu ürün, siz uyurken dudakları onararak ölü derinin atılmasına yardımcı olur. Dudaklarınızı derinlemesine nemlendirirken aynı zamanda bakım yapar. İçeriğindeki yaban mersini, ahududu, çilek ve kızılcık sayesinde cilde yumuşaklık verir. Mumsu bir dokuya sahip olması dudaklarda nemlendirici bir bariyer oluşturmada etkilidir. Laneige Lip Sleeping Mask Berry Night Lip Mask daha elastik ve taze dudaklar için üretilmiş ayrıca hyaluronik asit içerir. Böylece dudaklar yoğun nemden nasibini alır. İçeriğinde güçlü antioksidan özelliği bulunduğundan kuru dudakların canlanmasında etkilidir. Mineral yapısı sayesinde yumuşak ve esnek dudaklar elde etmek mümkündür. Tüm cilt tipleri için uygundur ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Fiyat etiketi biraz yüksek olmasına rağmen kullanıcı yorumlarına baktığımızda ürünün bir miktar başarılı olduğunu gördük. Çok küçük olduğu için sadece olumsuz yorumlarla karşılaştık. Ancak bu dudak maskesi performans açısından kullananlardan tam not almış bir ürün. Dudaklara bakım yaparken hafif bir renk vermesi de ürünün popüler özellikleri arasında yer alıyor. Kokusu da kullananlar tarafından oldukça beğenilmektedir.

La Mer The Lip Balm İncelemesi

Fiyatına Bak

La Mer The Lip Balm, çok kuru dudaklar için formüle edilmiş bir üründür. Dudakları onarır ve yatıştırır ve patentli bir lipid kompleksine sahiptir. Yoğun nemlendirme işlevi sayesinde ileride oluşabilecek hasarları da engeller. Dolgun ve pürüzsüz dudaklara sahip olmak isteyenlerin tercihi olan La Mer Dudak Balsamı oldukça yüksek bir fiyata geliyor.

Bepanthol Dudak Bakım Kremi İncelemesi

Fiyatına Bak

Bepanthol Dudak Bakım Kremi pürüzsüz dudaklar üreten etkili bir üründür. Dudakların uzun saatler boyunca nemli ve yumuşak kalmasını sağlarken aynı zamanda onarır. İçeriğinde bulunan ve cildin en temel ihtiyaçlarından biri olan Protitamin B5, dudaklarda bariyer etkisi yaratır ve korur. Parfüm, boya ve Paraben içermemesi ürünün öne çıkan özelliklerinden biri. Bepanthol dudak bakım kremi kullanan kişiler tarafından oldukça beğenilen ve oldukça etkili bir üründür. Özellikle gece yatmadan önce kullandığınızda sabahları yumuşak dudaklarla uyanmanızı sağlayan bu krem, dudakları besleyerek yara, çatlak, kuruma gibi durumları iyileştirir. İçeriğinin temizlenmesi de özellikle hassas cilt yapısına sahip kişiler için uygun olduğunun bir göstergesidir. Fiyat performansa göre gayet normal.

Ruby Kisses Pot O’miracle Dudak Nemlendiricisi İncelemesi

Fiyatına Bak

Ruby Kisses Pot O’miracle Lip Moisturizer, nane özleri ile zenginleştirilmiş bir formüle sahiptir. Kuru ve çatlamış dudakları nemlendirmek için kullanılır. Hassas dudaklara güçlü ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Ruby Kisses Pot O’miracle Lip Moisturizer, uçuklara karşı da koruma sağlayan yoğun bakım ürünüdür. Çevresel etkenlere karşı bariyer görevi görerek dudakları korur. Nem ekleyerek kurumasını ve çatlamasını önler. Dudaklara ipeksi bir görünüm kazandırır.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ürünün kusursuz kalitede olduğunu gördük. Dudakları yumuşacık yapan ve kuruluk izi bırakmayan bu nemlendirici, hafif mentol etkisi ile dudaklarda tazelik hissi yaratır. Sürüldüğünde biraz oluşsa da çok az zaman alır. Dudakları dolgunlaştırma özelliği de vardır. Yumuşacık ve pürüzsüz dudaklar veren Ruby Kisses Pot O’miracle Lip Moisturizer’ın performansına bakıldığında uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz.

Nivea Lip Care Çilek İncelemesi

Fiyatına Bak

Nivea Lip Care Çilek, stick yapılı bir üründür. Meyve özleri içeren bu dudak nemlendiricisi hoş bir çilek kokusuna sahiptir. Dudakları uzun süre yumuşak ve nemli tutmayı hedefleyen Nivea Lip Care Çilek ayrıca açık renk ve parlaklık verir. Ruj bile sürmeden güzel ve yumuşak dudaklara sahip olmanızı sağlar. GKF 10 içerir ve ayrıca UV ışınlarına karşı koruyucu etkiye sahiptir.

Uygun fiyatlı olan Nivea, Nivea Lip Care Strawberry kullananlar tarafından ortalama bir nemlendirici olarak görülüyor. Dikkatimizi çeken özelliklerinden biri de renklendirme özelliği ile daha çok ön plana çıkmasıdır. Çok kuru ve çatlamış dudakları nemlendirmeyi başaramasa da normal dudakların günlük nem ihtiyacını karşılamak için ideal bir üründür.

Flormar Hindistan Cevizli Dudak Nemlendiricisi – Lip Balm 004 Coconut İncelemesi

Fiyatına Bak

Flormar Coconut Lip Moisturizer, dudakları bakım yaparken renklendiren bir üründür. Shea yağı ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde dudakları nemlendirir ve kurumasını engeller. Güneşin zararlı ışınlarından koruma etkisi de bulunan Flormar Coconut Lip Moisturizer, dudakları pürüzsüz ve bakımlı hale getirir.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu ürünü beğendiklerini gördük. Ancak, çok kuru dudaklarda çok iyi çalışmıyor. Günlük kullanımda nude tonda dudakları boyayan ve yumuşatan Flormar Coconut Lip Moisturizer, pratik kullanımı ve ruju andıran zarif tasarımıyla dikkat çekiyor. Tutarlı olan bu ürünü fiyat açısından değerlendirecek olursak normal bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Le Petit Marseillais Shea Yağı & Aloe & Balmumu Içerikli Onarıcı Dudak Bakımı İncelemesi

Fiyatına Bak

Le Petit Marseillais Shea Yağı, Aloe ve Balmumu ile Onarıcı Dudak Bakımı, kuru ve çatlamış dudaklar için formüle edilmiştir. Dudaklara bakım yapmak amacı ile bu nemlendirici koruyucu bir tabaka oluşturarak nem kaybını önler. Dudaklardaki gerginlik hissini ortadan kaldırarak yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Dudakları besler, onarır ve güzelleştirir. İçeriğindeki shea yağı, aloe vera ve ağda sayesinde dudakların ihtiyacı olan nemi ve yumuşaklığı geri kazandırır. Uygun fiyatıyla kullanıcılarına sunulan Le Petit Marseillais Shea Yağı & Aloe & Balmumu ile Onarıcı Dudak Bakımı, performansta birçok ünlü markayı geride bırakacak türdendir. Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu dudak nemlendiricisinin bir miktar başarılı olduğunu gördük. Dudaklarda yağlı ve parlak bir his bırakmadığı için özellikle popüler bir üründür, ancak çok iyi nemlendirir, kuruluk ve çatlamayı ortadan kaldırır. Hatta dudaklarında aşırı kuruluk yaşayan ve birçok markanın nemlendiricisini kullanan kişiler bu ürünün gerçekten kuruluğu giderdiğini söylemişlerdir.

Vaseline Dudak Nemlendirici Aloe Vera İncelemesi

Fiyatına Bak

Vazelin Dudak Nemlendirici Aloe Vera, dudaklara nemlendirici terapi sağlayan ve rahatlamayı amaçlayan bir üründür. Aloe vera içeriği sayesinde kuru ve çatlamış dudakları pürüzsüz ve yumuşak yapar. Dudaklara verdiği ferahlık hissi, ürünün öne çıkan özelliklerinden biridir. Yuvarlak kutusuyla dikkat çeken Vaseline Lip Moisturizer Aloe Vera, parmakla alınıp dudaklara sürülür.

Dudakları ağırlaştırmadan yumuşatan bu ürün, kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir. Özellikle akşamları uygulandığında sabahları pürüzsüz dudaklarla karşılaşmak mümkündür. Kokusu da kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir. Fiyatı performansına göre normal.

Burt’s Bees 2li lip balm set – Beeswax + Vanilya İncelemesi

Fiyatına Bak

Burt’s Bees 2 Dudak Balsamı Seti - Balmumu + Vanilya dudaklarınıza nemlendirici, besleyici ve yumuşatıcı etkiler sağlar. Balmumu Dudak Balsamı, cildi besleyen balmumu içerir. E vitamini nemlendirir. Nane tazeliğini de bünyesinde barındıran bu ürün, dudakları pürüzsüz hale getirmek için formüle edilmiştir. Setin bir diğer ürünü olan vanilya balsamı ise shea yağı ve E vitamini ile zenginleştirilmiş formüle sahiptir. Balmumu, hindistancevizi yağı ve ayçiçek yağları sayesinde yumuşak ve pürüzsüz dudaklara sahip olabilirsiniz.

Fiyat olarak ortalamanın bir tık üstünde olan Burt’s Bees 2 Dudak Balsamı Seti - Balmumu + Vanilya, kullanıcılar tarafından beğeniliyor. Daha önce birçok dudak balsamı kullanıp faydasını görmeyenler ve bu ürünün dudakları gerçekten nemlendirdiğini söyleyenler de var. Bazıları bunun blistex ve petrol jölesi gibi markalardan farklı olmadığını söylüyor. Burt’s Bees 2 dudak balsamı seti - Dudaklarda ağırlık yapmayan, nemlendiren ve yumuşatan Balmumu + Vanilya, genel olarak oldukça başarılı bir ürün.

Neutrogena Norveç Formülü 15 Koruma Faktörlü Dudak Nemlendiricisi İncelemesi

Fiyatına Bak

Neutrogena Norveç Formülü 15 Koruma Faktörü Dudak Nemlendirici, kuru ve çatlamış dudakları iyileştirmek için etkili bir üründür. Sıkı dudakları, karıncalanma ve dökülmeleri iyileştirmek için formüle edilmiştir. Ayrıca güneş koruyucu etkisi vardır ve SDF 20 içerir. Kullanan kişiler tarafından çok etkili ve kaliteli olarak yorumlanmıştır. Kuru ve çatlamış dudakları onaran ve parlaklık veren bu ürün dudakları yumuşacık yapıyor.

Ayrıca bu nemlendiriciyi uzun yıllardır kullanan ve vazgeçilmez olarak gören birçok kişi var. Uygun fiyatı da öne çıkan özellikleri arasındadır. Renksiz bir nemlendirici olan Neutrogena Norveç Formülü 15 Koruma Faktörü Dudak Nemlendirici, rahatsız etmeyen ferah bir kokuya sahiptir.

Carmex Lip Balm Dudak Kremi İncelemesi

Fiyatına Bak

Carmex Dudak Balsamı Dudak Kremi, çatlamış dudakların sağlığını ve pürüzsüz görünümünü geri kazandırmak için formüle edilmiştir. Nemlendirme işlevi bulunan bu ürün, hava değişimine bağlı oluşan dudak kuruluğu ile mücadelede etkilidir. Dudaklarda oluşan yara tahriş durumlarını ortadan kaldırmayı amaçlar. İçerdiği SDF15 sayesinde dudaklar güneşin zararlı etkilerinden korunur. İyileştirici ve antiseptik özellikleri ile öne çıkan Carmex Dudak Balsamı Dudak Kremi dudaklarda mikrop oluşumunu engeller. Herpes üzerinde de etkili olan bu nemlendirici hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Carmex Lip Balm Lip Cream kullananların yorumlarına baktığımızda başarılı olduğunu gördük. Nemlendirme işlevini yerine getiren ürün gerçekten iyileştirici etkisiyle öne çıkıyor. Kabukları tedavi eder ve tekrar etmesini önler. Dudakları yumuşatan ve ağırlık yapmayan Carmex Lip Balm Lip Cream, ortalamanın biraz üzerinde fiyatlandırılmıştır.

Bioderma Atoderm Lip Stick İncelemesi

Fiyatına Bak

Bioderma Atoderm Lip Stick, hassas dudaklar için özel olarak formüle edilmiştir. Kuruluğu önlerken nemlendiren bu ürün dudakların bakımını yaparak onarır. Dudakları yatıştırır ve daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlar. Her yaşa uygun Bioderma Atoderm Lip Stick, hassas ve kuru dudakların kurtarıcısıdır. Bu hipoalerjenik nemlendirici dudaklarda beyaz kalıntı bırakmaz ve şeffaftır. Koruyucu içermeyen Bioderma Atoderm Lip Stick kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda başarılı olduğunu gördük. Özellikle sivilce tedavisi gören ve dudaklarda aşırı kuruluk ve çatlama sorunu yaşayan kişiler için oldukça faydalı bir üründür.

Dudakları yoğun bir şekilde nemlendiren ve çatlamış görünümü ortadan kaldıran Bioderma Atoderm Lip Stick, fiyat olarak ortalamanın biraz üzerindedir.

Maybelline New York Baby Cherry İncelemesi

Fiyatına Bak

Maybelline New York - Bebek Kiraz kuru dudakları yeniden nemli ve canlı hale getirir. Dudakları açık pembe tonlarla renklendiren Maybelline New York - Baby Cherry, kullananlar tarafından oldukça beğenilen bir üründür. Renklendirme özelliği nemlendirici etkisinden daha baskın olan bu ürün dudaklarda yapışkanlık hissi yaratmaz. Öne çıkan özelliklerinden biri dudakları birkaç saat yumuşak ve parlak yapmasıdır. Fiyatı performansına göre normal.

Avene Onarıma Yardımcı Dudak Bakım Kremi İncelemesi

Fiyatına Bak

Avene Repair Lip Care Cream çok kuru dudaklar için renksiz, kokusuz ve stick formda mevcuttur. Çok kuru ve kabuklu dudakların iyileştirilmesinde etkili olan bu nemlendirici, yumuşaklığın uzun süre korunmasında etkilidir.

Çok kuru dudaklar için vazelin ile benzer yoğunluğa sahip Avene Repair Lip Care Cream, kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Akne tedavisi görenlerin dudaklarını yoğun bir şekilde nemlendirebilir. Ayrıca farklı markaları deneyen ve hiçbir dudak nemlendiricisinin bu ürün kadar başarılı olmadığını iddia eden çok kişi var. Bazı insanlar, kullandıktan sonra dudaklarında biraz beyaz bırakmaktan rahatsız olurlar. Fiyatının performansına göre oldukça normal olduğunu söyleyebiliriz. Avene kalitesine güvenenler dudak bakımında da şans verebilir.

Himalaya Besleyici Dudak Kremi İncelemesi

Fiyatına Bak

Himalaya Besleyici Dudak Kremi günlük dudak bakımı için üretilmiştir. Dudaklardaki nemi hapsederek onları yumuşak ve esnek hale getirir. İçeriğindeki doğal maddeler sayesinde dudaklar pürüzsüzleşir ve canlanır. Antioksidan içeriği ile hasarları iyileştirir ve onarır. Dudakları çevresel faktörlerden koruyan bir bariyer görevi gören Himalaya Besleyici Dudak Kremi de normal olarak fiyatlandırılır.

Doğal Yollar ile Dudakları Nemli Tutmaya Dair İpuçları!

Dudaklarınızın her zaman sağlıklı ve nemli görünmesini istiyorsanız sadece dudak nemlendiricileri kullanmak yeterli olmayacaktır. Neden cilt; Dış etkenlerden ve genel sağlıktan kolayca etkilenen bir yapıya sahiptir. Dudaklarınızı nemlendirmek için en iyi zaman sabah dişlerinizi fırçaladıktan sonra ve gece yatmadan öncedir.

Kuru dudaklar için sağlıklı beslenme de çok önemli bir detaydır. Günde en az 2 litre su içmek ve bol miktarda taze meyve ve sebze tüketmek cildinizin daha sağlıklı ve nemli kalmasına yardımcı olur.

Uzun süre güneşe maruz kalmamak ve dikkatli olmak da dudakların kurumasını önlemeye yardımcı olur.

Badem yağı, hindistancevizi yağı ve karite yağı gibi doğal ürünler de dudakları mümkün olan en sağlıklı şekilde nemlendirmek için idealdir. Bu yağları parmağınız yardımıyla günde 2-3 kez dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Ayrıca dilimlenmiş salatalıkları dudaklarınıza yerleştirerek ve bir süre bekleterek dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz. Dudaklarınızı gün boyu taze ve yumuşak tutacak bu yöntem oldukça faydalıdır.

Mat ruj kullanmak dudaklarınızı da kurutabileceğinden nemlendirici etkisi olan rujları tercih edebilirsiniz.

Burnunuzdan nefes almaya özen göstererek ve soğuk havalarda bir eşarp kullanarak dudaklarınızı nemli ve kuru tutmaması için korumanız önemlidir.

Evde Uygulayabileceğiniz Pratik Bir Tarif

Dudaklarınız için evde tamamen doğal bir nemlendirici yapmak istiyorsanız kakao yağı, bal ve zeytinyağı ile mükemmel karışımı elde edebilirsiniz. Malzemeleri karıştırıp homojen hale getirdikten sonra her gece yatmadan önce bu macunsu karışımı dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Dudak Nemlendiricisi Kullanmanın Zararı var mıdır?

Bilirsiniz, ‘her şeyin fazlası kötüdür’ diye bir söz vardır. Dudak nemlendiricileri söz konusu olduğunda bu gerçek değişmez. Öncelikle tercih ettiğiniz dudak nemlendiricisinin içeriği sağlığa zararlı maddelerden oluşmamalıdır. Doğal, kaliteli içerikli bir dudak nemlendiricisi kullanırken aşırıya kaçmayın. Sadece gerektiğinde egzersiz yapmak daha sağlıklıdır.

Nemlendiriciler kısa vadede dudaklarınıza çok iyi geldiği izlenimi verir. Dudak nemlendiricisinin kullanımında aşırıya kaçmamak ve bağımlılık yapmamak çok önemlidir. Aksi takdirde dudakların sürekli olarak yeni hücre üretmesini engellemiş olursunuz. Bu nedenle sürekli bir nemlendiriciye ihtiyaç duyar ve kendini yenileme özelliğini kaybeder. Dudaklarınızı nemlendirmeye çalışırken daha da fazla kurutabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu nedenle dudaklarınıza sürekli nemlendirici sürmemelisiniz.

Uzmanlar, kullanım sonrası dudaklarda yanma hissine neden olan dudak nemlendiricilerinden kaçınılması gerektiğini söylüyorlar. Ayrıca dudaklarınıza nemlendirici sürerseniz, fark edilmeyen yutkunma yaşayabilirsiniz. Eğer kişinin vücudu ürünün içerdiği maddelere karşı hassas ise alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir.

Sonuç

Değerli Tüketici Dergisi Okurları; Bu yazımızda sizler için dudak nemlendiricisi konusunu ele aldık. Özelliklerini, faydalarını ve olası zararlarını konuştuk. Ayrıca dudak nemlendirici başlıca ürünleri de listeledik ve sizlerin takdirine bıraktık. Dudaklarınızın her zaman yumuşak, canlı ve pürüzsüz olmasını istemek doğaldır. Ancak hassas cilde sahip dudaklarınız için en iyi dudak nemlendiricisini seçerken dikkatli olmalısınız.

Dudaklarınızın ihtiyacı varsa dudak balsamı uygulamaktan çekinmeyin. Ancak kuruluk ve çatlama gibi durumlar yoksa günde sadece 2 kez uygulama yeterlidir. Ne yaparsanız yapın, kalıcı kuru dudak bozukluğunuz varsa, dermatolog kapısını çalmak yardımcı olacaktır. Sağlıklı bir yaşam için rutinleri uygulamak ve dudakları dış etkenlerden korumak elbette ki en büyük yardımcınız. Umarız verdiğimiz tavsiyeler ve bilgiler doğrultusunda hemen doğru dudak bakım rutinine başlarsınız. 🙂

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.