6 En İyi Döküm Tava Tavsiye 2022 [Izgara Granit Dökme Demir]

Mutfak eşyaları ve pişirme kapları gibi bir ev eşyasına para harcarken, sağlık ve dayanıklılık açısından da en iyisi olmasını istersiniz. Tencere / mutfak eşyaları, pişirme kabının kalitesini, kullanılan malzemeyi ve aşınma ve yıpranma durumunu ölçtükten sonra satın alırsınız. Bu nedenle, başlangıç ​​noktanız mutfak eşyaları ararken, en iyi dökme demir tencerelerin bu listesini aklınızda bulundurun.

Tawa, kadai veya tava ne isterseniz, güvenilir markalardan aldığınızdan emin olun çünkü kaliteli bir ürün satın almak nihayetinde dayanıklılık anlamına gelir. Burada hangi ürünü satın alacağınızı bilmiyorsanız, en iyi dökme demir tencere üreticilerinin listesi burada. Ama önce dökme demir tencerenin ne olduğunu anlayalım.

6 En İyi Döküm Tava Tavsiye 2022

Lava Yuvarlak Izgara Tava Metal Saplı

Bütçeye Uygun En İyi Döküm Tava Tavsiye

Fiyatı Kontrol Et - CicekSepeti
Fiyatı Kontrol Et - Trendyol
Artı Yönleri
 • Uygun fiyatlı
 • Sağlıklı
Eksi Yönleri
 • Ne yazık ki, herhangi bir kepçede olduğu gibi, biraz ağırdır, bu nedenle yıkamak veya kullanmak zorsa, daha küçük boyutları tercih etmek daha iyidir🙂

Döküm lav tavası, elinizde tuttuğunuz andan itibaren ağırlığı ile kalitesini ortaya koyuyor ve gerçekten de bu döküm tava olarak adlandırılıyor. Çok kaliteli bir ürün ve fiyatı çok uygun. Ürünü teslim aldığınızda güzelce yıkayıp ısıtılmış fırında bir süre bekletmenizde fayda var. Siz her zaman kullanım kılavuzunu okuyun ve ona göre hareket edin, hatırlatmak istedim.

özellikleri

Boyut28 cm
SapMetal Saplı

ThermoAD 3’lü Granit Döküm Tava Seti

3’lü Izgara Seti Grill En İyi Döküm Tava 2022

Fiyatı Kontrol Et - Trendyol
Fiyatı Kontrol Et - CicekSepeti
Artı Yönleri
 • Zemindeki çizikler sayesinde sobadan kaymayı önler
 • 3 yönlü set
 • Çeşitli boyutlarda
Eksi Yönleri
 • Bazı kullanıcılar tavaların malzeme kalitesi açısından çok çok iyi olmadığını iddia ediyor ve zamanla 4-5 aylık kullanımdan sonra et pişirme sırasında yapışmaya başlıyor.

3 adet olduğu için seviyorum. Bence tercih ederseniz pişman olmazsınız. Çok popüler bir üründür. Ağırlığı idealdir ve tavaların farklı boyutlarda olması bir avantajdır.

özellikleri

Boyut20 cm, 24 cm ve 28 cm
SapMetal Saplı

Lava Metal Kulplu Demir Döküm Izgara Tavası

Lava Döküm Tava Izgara Grill En İyi Döküm Tava Tavsiye

Fiyatı Kontrol Et - Trendyol
Artı Yönleri
 • İdeal boyut
 • Uygun fiyatlı
 • Sağlıklı
Eksi Yönleri
 • Çok kalabalık bir aileyseniz, biraz daha büyük bir tava tercih edebilirsiniz. Ancak, 2-3 kişilik yemekler için ideal boyuttadır.

Lava marka pik döküm sobalar bu günlerde oldukça revaçta, insanların aklına pik döküm soba denilse bile, pik döküm lav sobaları geliyor. Bu dikdörtgen bir model olduğu için listeme eklemek istedim.

özellikleri

Boyut26×32 cm
SapMetal Kulplu

MEŞELER Döküm Gözleme Tava

Pizza, Pide ve Gözleme En İyi Döküm Tava 2022 Önerileri

Fiyatı Kontrol Et - Trendyol
Fiyatı Kontrol Et - CicekSepeti
Artı Yönleri
 • Çok çeşitli uygulamalar
 • Pizza, Pide, Lahmacun, Basting, Lavaş, Krep
Eksi Yönleri
 • Ürün 36 cm çapındadır, bu nedenle oldukça büyük bir üründür, bence büyük pizzalar yapabilmeniz bir avantajdır, ancak küçük bir aileyseniz, büyük görünebilir 🙂

Diğer tavalardan biraz farklı olduğu için gerçekten en iyi döküm tava önerileri listeme eklemek istedim. Bu tava ile harika pizzalar, pideler ve pankekler, lavaş, gözleme veya daha aklıma gelmeyen birçok şey yapabilirsiniz.

özellikleri

Boyut36 cm
SapAhşap Saplı

Sinbo Sp-5218 Çift Taraflı Döküm Tava

Kapaklı En İyi Döküm Tava Tavsiye

Fiyatı Kontrol Et - CicekSepeti
Artı Yönleri
 • Kapak
 • Ikili
 • Lezzetli ızgara yemekler
Eksi Yönleri
 • Bazı kullanıcılar, yağın tornalama sırasında dökülebileceğini söylüyor

Bu modelin de bir kapağı olduğu için döküm tavalar için öneriler listemde yerini aldı. Kullanıcılar ürünün aslında bir dökme demir tava olmadığını, granit olduğunu söylüyor. Ne yazık ki kapaklı dökme demir tavadan daha iyi bir alternatif bulamadım. Kapak büyük bir avantajdır, yemeklerin ve ızgara yemeklerin kokusu ve aroması yemeğin içinde tutularak harika kokular ve aromalar oluşturur. Ancak üzeri kapalı olduğu için çok daha hızlı pişecektir.

özellikleri

TürKapaklı

Schafer Famos Yanmaz Yapışmaz 2 Parça Granit Döküm Tava Seti

Benim Tercihim En İyi Dökme Demir Tava Tavsiye

Fiyatı Kontrol Et - Trendyol
Fiyatı Kontrol Et - CicekSepeti
Artı Yönleri
 • 2’lik set
 • Alüminyum
 • Uygun fiyatlı
 • Nitelik
Eksi Yönleri
 • Şekil bir tava olduğu için biraz ağır görünebilir, ancak tavaların dökülmesi tamamen doğaldır🙂

Schafer kalitesinde çok uygun fiyatlı alüminyum döküm tava. Bu, 2 parça ve küçük ve büyük bir tava ile geldiği için en iyi dökme demir fırın önerileri listemden benim seçimimdi. Yapışmaz ve bu nedenle sorunsuz kullanılabilir.

özellikleri

Boyut20 cm ve 28 cm
SapMetal Saplı

Rehber: Döküm Tava Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En iyi dökme demir tava nasıl seçilir

Piyasada marka ve model olarak pek çok alternatif var ancak pik döküm tava fiyatları da oldukça değişkenlik gösteriyor. Aşağıdaki Satın Alma Kriterleri bölümünde hazırladığım başlıklara göz atmanıza yardımcı olmak için.

Baharat

Dökme demir, tamamen yapışmaz bir yüzey sunar, ancak bazı durumlarda mal sahibinin bunun için çalışması gerekir. “Baharatlandırma”, katı veya sıvı yağların döküm parçanın yüzeyine yerleştirildiği ve daha sonra fırında yaklaşık bir saat pişirildiği işlemdir.

Yağlar metalle birleşerek, pişirmeden önce bir tavaya yağ püskürtmeye benzer şekilde yarı kalıcı, yapışmaz bir yüzey oluşturur.

Mantığın size ne söylediğinden bağımsız olarak, dökme demirle ilgilenmenin başka bir yolu, geçmişte diğer yapışmaz tencere ve tavaları tahrip etmiş olabilecek aynı metal aletleri kullanmaktır.

Tavaya yapışan kızgın yağa karşı metalin kazınması aslında patinanın tavaya yapışmasını kaldırmaktan çok güçlendirir.

Taslak:

İyi dökme demir tencere oldukça ağırdır, bu nedenle kullanımınızı kolaylaştıracak şekilde tasarlanmalıdır. En iyi dökme demirden yapılmış tava, uzun sapı ve dökme ağızları ile akıllı bir tasarıma sahiptir, bu da onu sebze sote etmek veya kızartma şeritleri için mükemmel bir araç haline getirir. Uzun bir birincil tutamak ve daha kısa bir ikincil tutamak, tavaları hareket ettirirken nazikçe tutmayı kolaylaştırır, bu da biraz ağır oldukları için önemlidir.

Tava derin olmalı ve oldukça geniş bir yüzeye sahip olmalıdır. Tencerenin her iki yanındaki dökme ağızları, yemekleriniz hazırlandıktan sonra fazla yağın dökülmesini kolaylaştırır.

CAST PİŞİRMEYİ NASIL KOLAYLAŞTIRIR?

Demir pişirme kapları, diğer birçok pişirme kapları ile karşılaştırıldığında çok yönlüdür. Dökülen tencere ve tavalar, doğrudan masaya getirilmeden önce fırından ocağa, tekrar fırına gidebilir.

Uzun süre yüksek ısıya dayanamayan daha yaygın tencere ve tavaların aksine, demir kaplar genellikle 400 ° F veya daha yüksek olarak derecelendirilir ve fırına yerleştirildiğinde yiyeceğe kimyasal aktarmaz.

Açıkçası, eşyalar çok uzun süre sıcak kaldığından, aşçıların, küçük çocuklar gibi yanıklara meyilli olabilecek biri için tencereyi çok erişilebilir hale getirme konusunda dikkatli olmaları gerekir.

Yemeğiniz servise hazır hale geldiğinde, pek çok dökülen tencere ve tavalar servis tabağı olarak doğrudan masanın üzerine yerleştirilebilir. Kullanıcılar, irili ufaklı ellerin sıcak ütüyle temas etmesini önlemek için tencerenin açıkta kalan kısımlarını bir tencere tutacağı veya bir çeşit nihale ile kapattığından emin olmalıdır.

Tavaya giren yiyeceklere gelince, demirle çalışırken birçok türün pişirilmesi çok daha kolay hale geliyor. Tavalar önceden ısıtıldığında etler kısa sürede kızarabilir.

Ve tavada pişirilen çikolatalı kurabiyeler, ortada yumuşak ve çiğnenebilirken çıtır, tereyağlı bir kabuk oluşturabilir.

Buna ek olarak, tavalarda sıvı ve katı yağ kullanımı yapışmaz kaplamaya katkıda bulunur ve yapışan yiyecekleri ovmak, bu hala güncel ancak çok eski pişirme kapları ile geçmişin kalıntısı haline gelir.

Satın Alma Kriterleri

Kaplamalı ve kaplamasız

Kaplanmış veya emaye kepçe deterjanla yıkanabildiğinden ve kepçenin gözenekli yapısı emaye ile kaplandığından temizlik ve mikroplara karşı direnç açısından daha faydalıdır.

Ham döküm tavalar olarak da bilinen kaplamasız dökme demir tavaların temizlenmesi zor olabilir ve kaplamasız modellerin zaman içinde kaplamalı emaye dökme demir tavalara kıyasla paslanma olasılığının daha yüksek olduğunu unutmayın.

Sık Sık Sorulanlar

Dökme demir tava nedir?

Dökme demir tava, erimiş dökme demirin tek bir kalıba dökülmesiyle yapılan bir tava türüdür. Diğer tava türlerinden çok daha uzun süre ısı tutabilir. Isıyı her yöne eşit olarak dağıtan döküm tava, diğer fırın türlerine göre daha kalın ve masiftir.

Dökme demir tava ile emaye dökme demir tava arasındaki fark nedir?

Sıcak metal tava yüzeyinde koruyucu kaplama yoktur, bu nedenle pik demir fırınları zamanla paslanmaya eğilimlidir. Ancak, dökme demir sobaların deterjanla yıkanması önerilmez. Emaye tavalar ise pasa ve mikroplara karşı daha dayanıklıdır ve temizlenmesi çok daha kolaydır.

Sonuç

Umarım bütçenize uygun kaliteli bir döküm tava bulmanıza yardımcı olabilmişimdir ve en iyi kalıp tavsiyem 2022‘i beğenmişsinizdir. Döküm soba fiyatları oldukça değişkendir ve piyasada birçok alternatif bulunduğundan araştırma yapmanızda fayda var. Bunu görmezden geldiyseniz, oradaki en iyi dökme demir sobalar listeme bir göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Hangi dökme demir tavayı tercih edersiniz? Lütfen düşüncelerinizi ve varsa sorularınızı yorum kısmına yazınız. Bu konuda ne düşündüğünüzü merak ediyorum ve sorularınızı cevaplamak için burada olduğumu unutmayın.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *