|

6 En İyi Çay Makinesi Tavsiye 2022 [Elektrikli Çaycı]

Çay, dünya çapında farklı kültürlerde birçok insan tarafından sevilen bir içecektir. Yüzyıllardır sayısız insan tarafından tüketilen çayın içindeki ince incelikler onu başlı başına bir hobi haline getiriyor. İngiliz ve birçok Asya kültürü de dahil olmak üzere birçok kültür çay tutkusuyla bilinir. Bu güne kadar çay, sinirleri yatıştırmak için sıcak servis edilsin veya sıcak bir yaz gününde soğuk servis edilsin, birçok öğünde temel bir unsur olmaya devam ediyor. Belki de çok popüler bir içecek olduğu için, birçok şirket çayı halka daha erişilebilir hale getirmek için çaba sarf etti. Bu nedenle gittiğiniz hemen hemen her süpermarkette toz buzlu çay ve poşet çay bulabilirsiniz. Bununla birlikte, bazı insanlar bir adım daha ileri gitmeyi ve bir makinenin işi onlar için yapmasına izin vermeyi tercih eder. İşte burada çay makineleri devreye giriyor – çayı kendiniz yapmak yerine, harika çayı gerçekten kolay hale getirmek için bir cihaz kullanabilirsiniz.

Bu nedenle çay her gün her evde demlenir. En İyi 6 Çay Makinesi Önerisi 2022 [Elektrikli Çay Makinesi] Yazımda elektrikli demlik önerileri, çay makinesi önerileri, çay makinesi fiyatları, öneriler gibi birçok konuya değineceğim 🙂

6 En İyi Çay Makinesi Tavsiye 2022

Sinbo Stm 5827 Çay Makinesi

Bütçeye Uygun En İyi Çay Makinesi Tavsiye

Sinbo Stm demlik paslanmaz çelik bir demliktir. Aynı zamanda su ısıtıcısı görevi de gören bu çay makinesi bu konuda kullanıcıya avantaj sağlamaktadır. Otomatik kapanma fonksiyonlu bu çay makinesi su kaynağında otomatik olarak durur ve su sıcaklığını korur. Aşırı ısınmayı ve susuz çalışmayı engelleyen güvenlik sistemi, kullanıcıya güvenli çay keyfi de sunuyor.

Paslanmaz çelik direnç makinenin içinde gizlidir. Çay süzgeci çıkarılabilir ve yıkanması kolaydır. Çaydanlık ve gövde de yıkanması kolaydır. Açma/kapama düğmesi açılır. Bu şekilde açık veya kapalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu çay makinesi performansına göre uygun fiyatıyla da kullanıcılara hitap ediyor.

özellikleri

Demlik Haznesi0,7 Litre
Su Haznesi1,7 Litre
Artı Yönleri
 • Uygun fiyatlı
Eksi Yönleri
 • Bazen yemek pişirirken çok fazla ses çıkarabilir

TEFAL My Tea Çay Makinesi

Bütçeye Uygun En İyi Elektrikli Çay Makinesi 2022

Tefal My Tea, evde çay yapmayı kolaylaştıran, oldukça pratik ve uygun fiyatlı bir çaydanlıktır. Cam demliği sayesinde çayları sağlıklı bir şekilde demler ve ısıtma fonksiyonu sayesinde %80 enerji tasarrufu sağlar. Otomatik kapanma özelliği sayesinde bu çay makinesi 2 saat kullanılmadığında kendini otomatik olarak kapatarak enerji tasarrufu sağlar.

1,9 litre kapasiteli su ısıtıcısı sayesinde en kalabalık misafirlerinize bile yetecek kadar çay hazırlayacaktır. Cam demliğin paslanmaz çelik çay filtresi de çayı sağlıklı bir şekilde hazırlamanızı sağlar. Çaydanlık 0,9 litre kapasiteye sahiptir. Alt kısım ikinci kapağı sayesinde su ısıtıcısı olarak kullanılabilir. Gücü gizlidir ve paslanmaz çelikten yapılmıştır.

360 derece dönebilen tabanı ve kablosuz kullanımı sayesinde kullanımı kolaydır. Kabloyu saklayabileceğiniz bir kablo saklama alanı da vardır. Oldukça zarif bir görünüme sahip olan bu çaydanlık siyah, beyaz ve kırmızı olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahiptir.

özellikleri

Demlik Haznesi
0,9 Litre
Su Haznesi
1,9 Litre
Artı Yönleri
 • Fiyatında yüksek performans
Eksi Yönleri
 • Çok fazla su tüketimi

Grundig TM 6860 Çay Makinesi

Bütçeye Uygun En İyi Çaycı 2022

Grundig TM 6860 çaydanlık, paslanmaz çelik bir çaydanlıktır. 1,7 litre su ısıtıcısı hacmi ile tek seferde çok fazla su ısıtır. Çaydanlığın kapasitesi 0,7 litredir. Tamamen paslanmaz çelikten yapılmış bu çaydanlık, kire karşı dayanıklıdır, temizlenmesi kolaydır ve çok sağlamdır.

Grundig Tm 6860 çay makinesi, ısıtma fonksiyonu sayesinde çayınızı ideal sıcaklıkta tutar ve her zaman ideal lezzette olmasını sağlar. 360 derece dönebilen alt tabanı ve kablosuz çalışma özelliği ile kullanım kolaylığı sunar. Işıklı açma-kapama düğmesi de çaydanlığınızın açık olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur.

özellikleri

Demlik Haznesi0,7 Litre
Su Haznesi
1,7 Litre
Artı Yönleri
 • Tamamen çelikten yapılmıştır ve kireç içermez
Eksi Yönleri
 • Kapak çok sıkı.

Karaca Çaysever Konuşan Çay Makinesi

Kaliteli En İyi Çay Makinesi Tavsiye

Karaca Çaysever konuşan çaydanlık, çayınız ideal hızda demlenirken sesli uyarısı ile ön plana çıkıyor. Sadece 15 dakikada çayınızı tam kıvamında demler ve size sunar. Çayınız demlendikten 40 dakika sonra uyarı lambaları yanarak sizi çayınızın başınıza geldiği konusunda uyarır. Bu sayede her zaman taze çayı zamanında içebilirsiniz.

Bu demlik, otomatik ısıtma fonksiyonu sayesinde çayınızı ideal sıcaklığa getirir ve ideal sıcaklığı korumasını sağlar. Yaklaşık 1,5 litre kapasiteli uzun ömürlü su haznesi ile en kalabalık misafirlerinize tek seferde yetecek kadar çayı hazırlayabilirsiniz.

Cam çaydanlık 0,8 litre kapasiteye sahiptir. Bir cam demlik de siz ve aileniz için sağlıklı eğlenceler yaratır. Bu çok güçlü çaydanlık aynı zamanda çok ekonomiktir. Su ısıtıcısı olarak da kullanılabilen bu çaydanlık BPA içermediği için bebek maması için su üretebilir.

özellikleri

Demlik Haznesi0,8 Litre
Su Haznesi1,5 Litre
Artı Yönleri
 • Şık ve sağlıklı olun
Eksi Yönleri
 • Biraz küçük.

KORKMAZ Çaykolik Inox Siyah Semaver

En İyi Semaver 2022 Önerileri

KORKMAZ Teakolik paslanmaz çelik semaver, çayı nazikçe hazırlamak için kullanabileceğiniz çok pratik bir çay semaveridir. Otomatik semaver fonksiyonu sayesinde suyun sıcaklığını algılar ve otomatik olarak kaynatma ve ısıtma moduna geçer. 3 litre su tutabilen bu semaver tek seferde oldukça fazla çay yapabilir. Çaydanlığın kapasitesi 1,1 litredir. Tek seferde 35 bardak çay yapma özelliğine sahiptir. Bu semaverin bu yeteneği de kullanıcılar için oldukça faydalıdır.

KORKMAZ Semaver otomatik koruma fonksiyonu sayesinde su kalmadığında otomatik olarak enerjiyi keserek enerji tasarrufu sağlar. Oldukça güvenilir ve kullanımı kolay bir semaverdir. Boyutuna rağmen ergonomik tasarımı sayesinde kullanımı kolaydır. Uzun yıllar kullanım için oldukça kullanışlı olan 18/10 Cr-Ni paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

özellikleri

Demlik Haznesi1,1 Litre
Su Haznesi3 Litre
Artı Yönleri
 • Paslanmaz çelik ve büyük
Eksi Yönleri
 • Tencere kısmı biraz küçük.

Fakir Chalia Çay Makinesi İnox

Benim Tercihim En İyi Çay Makinesi Tavsiye

1650 watt enerji kapasitesi ile Fakir Chaila çaydanlık, suyunuzu kısa sürede kaynatır ve sıcaklığını uzun süre ideal kıvamda tutar. Demlik malzemesi paslanmaz çelikten yapılmıştır ve kolayca çıkarılıp temizlenebilir. 0,9 mililitre çaydanlık kapasitesine sahiptir. Demliğin paslanmaz çelik olması çayınızın tadını bozmaz ve sağlıklı bir çay keyfi sağlar. Sağlamlığı da uzun süreli kullanım için kullanıcıya avantajlar sunmaktadır.

Çaydanlıkta paslanmaz çelik su ve kireç filtresi vardır. Herhangi bir kireçtaşı durumunu önler. Bu kolay temizlik sağlar. Gövdesi de paslanmaz çelikten yapılmıştır ve çok sağlamdır. Su ısıtıcısı bölümünün kapasitesi 2 litredir. Özel kapağı sayesinde hem su ısıtıcısı hem de çaydanlık olarak kullanabilirsiniz. İçinde ne kadar su kaldığını görebilmeniz için su seviyesi göstergesi vardır. 360 derece dönebilen tabana ve kablosuz kullanıma sahiptir. Bu şekilde rahatlıkla kullanılabilir. En iyi çaydanlık tavsiyeleri, tavsiye listemden benim seçimimdi.

özellikleri

Demlik Haznesi0,9 Litre
Su Haznesi2 Litre
Artı Yönleri
 • Oda büyük
Eksi Yönleri
 • Damla

Rehber: Çay Makinesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Çay Makinesi Hangisi?

Çay makinelerinin çok kullanışlı olması onlara olan ilgiyi artırdı. Bunun sonucunda piyasada birçok çay makinesi markası ve modeli ortaya çıkmıştır. Bu çay makinelerinden hangisini alacağına karar veremeyen okuyucularım için bir liste hazırladım.

Kullanım kolaylığını göz önünde bulundurun

Kahve makineleri gibi, günümüzde bazı çay makineleri de inanılmaz derecede karmaşık olabilir. Hepsi doğal değil, ancak sunduğu tüm özellikleri anlayıp anlamadığınızı görmenize yardımcı olur. Ve tüm bu işlevleri kullanacak mısınız? Demlemeyi planladığınız her çay türü için suyu tam sıcaklığa ısıtacak bir çay makinesi satın almanın yatırıma değer olduğunu görebilirsiniz.

Kullanacağınız çay türleri

Çeşitli çayları denemekten hoşlanıyorsanız, hepsini eşit derecede iyi yapabilen bir çay makinesi seçmek en iyisidir. Piston veya hatta kendi French pressiniz siyah çaylar veya bitki çayları yapmak için harikadır. Ancak, beyaz veya yeşil çay gibi daha hassas olan diğer çay türleri söz konusu olduğunda, çayınızı yapmak için başka bir şey kullanmak isteyeceksiniz.

Otomatik veya manuel olarak

Çay makinenizin otomatik olmasını ister misiniz? Çayı ciddiye alıyorsanız ve doğru sıcaklıkta tadını çıkarmak istiyorsanız, her çay türü için doğru sıcaklığı mükemmel şekilde ayarlayabilen birine yatırım yapmalısınız. Çayın üzerine ister istemez sıcak su atmak, çay yapraklarının vermesi gereken lezzetleri mahvedebilir.

Bazı insanlar, kahvelerini yapmak için bir düğmeye bastıkları gibi çaylarını yapmak için parmaklarını kaldırmak zorunda kalmama fikrine bayılırlar. Bu sana benziyorsa, otomatik olarak ayrıl. Ancak el ile çay yapmaktan hoşlanıyorsanız, demlikli bir demlik almanın veya çaylarınızı yapmak için kullanmak için bir top demlik veya süzgeç almanın kesinlikle yanlış bir tarafı yoktur. Demlediğiniz çayların tadını tam olarak çıkarabilmeniz için suyu doğru sıcaklığa ısıttığınızdan emin olun.

malzemeler

Çay makineleri çeşitli malzemelerle gelir. En iyi seçenekleriniz paslanmaz çelik veya camdır. BPA içermediği sürece plastik iyidir. Cam, daha fazla görünürlük sağlaması ve temizliği kolaylaştırması avantajına sahiptir.

Sanat

Ne tür çay demleyeceksiniz? Buzlu ve sıcak çay aynı malzemeleri kullansa da, sıcak çay yapmak için bir buz yapıcı kullanamazsınız ve bunun tersi de geçerlidir. Satın alma işleminizi yapmadan önce, tamamen farklı bir şey içmek istemiyorsanız, çay makinesinin içmek istediğiniz türde çay yaptığından emin olun.

Sık Sık Sorulanlar

Çay makinesi nedir?

Eski tip çaydanlıklar ile çay demlemek uzun ve meşakkatli bir süreç olabilir. Özellikle kalabalık bir grup için çay yaparken demlemeyi sürekli değiştirmek ve suyu yenilemek gerekebilir. Bu, çay yapmayı oldukça sıkıcı bir iş haline getirebilir. Ayrıca suyun kaynamasını bekleme süreleri can sıkıcı olabilir. Bu tür problemler için bazı firmalar çayı kolayca demlemenizi sağlayan çay makineleri geliştirmiştir. Bu çay makineleri sizin için hızlı ve kolay bir şekilde çay yapabilir. Ayrıca alt kısımlar su ısıtıcısı olarak da kullanılabilir.

Hangi çaydanlığı almalıyım?

Bütçenizi değerlendirerek uygun bir makine bulmanız mümkün. Semaver çeşitleri olduğu gibi mutfağınıza daha şık bir görünüm kazandıracak modeller de bulunmaktadır.

Sonuç

En iyi 5 çaydanlık önerisi 2022 [elektrikli çay makinesi] yazımda; Elektrikli demlik önerileri, çay makinesi önerileri, fiyatları, çay makinesi önerileri gibi bir çok konudan bahsetmeye çalıştım. Umarım yazımı beğenmişsinizdir.

Web sitemizde elektronik kategorisine de göz atabilirsiniz; Farklı öğeler bulabilirsiniz!

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *