14 En İyi Çay Ağacı Yağı Önerisi: Kullanıcı Yorumları ve Fiyatlar

Doğa sunduğu nimetlerle bizler için her zaman bir şifa kaynağı olmuştur. Yüzyıllardır kullanılan bitkisel yöntemlerin birçok sağlık sorununa olumlu etkileri olmuştur. Özellikle bitki kaynaklı yağların her biri farklı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Çay ağacı yağı birçok faydası ile her zaman insanlığa deva olmayı başarmış etkili bir ilaçtır. Buna ilaç dememizin sebebi elbette bu yağın antiseptik özelliğinin çok güçlü olmasıdır. çay ağacı yağı; cilt yaralarından saç kepeklerine, sivilcelere, böcek ısırıklarına ve mantarlara kadar birçok sorunla savaşır. Doğanın sunduğu bu değerli yağ hakkında daha fazla bilgi almak ve faydalarını öğrenmek istiyorsanız işte buradasınız 🙂

Çay Ağacı Yağı Nedir?

Avustralya’ya özgü çay ağacı (Melaleuca alternifolia), mersin ailesine aittir. Bu bitkinin dallarından ve yapraklarından elde edilen yağ birçok sağlık sorununa iyi gelmektedir. Çay ağacı yağı kendine özgü keskin bir kokuya sahiptir. Rengi hafif sarımsıdır. Alternatif tıpta uzun yıllardır var olan çay ağacı yağı, kozmetik alanında birçok ürünün içeriğinde yer almaktadır. Antifungal, antiseptik ve antiviral özelliklere sahip bu yağ, çay ağacı bitkisinden buhar damıtma yöntemi kullanılarak elde edilir. Avustralya’nın kuzeydoğu kıyısı ile özdeşleşen bu bitkinin yaprakları da çay yapımında kullanılmaktadır. Bu yüzden adı çay ağacıdır. Yüzyıllardır insanlık için doğal bir şifa kaynağı olan çay ağacı yağının vücuda sayısız faydası vardır. Ağızdan tüketilmesi son derece zararlı olan bu şifalı yağ, haricen veya buharları solunarak kullanılabilir.

Çay ağacı yağı satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Çay ağacı yağı alırken dikkatli olmalısınız. Çünkü piyasada ‘çay ağacı yağı’ adı altında birçok sahte ürün bulunmaktadır. Çay ağacı dışında yağlar veya katkı maddeleri içeren ürünler cildinizi veya sağlık sorunlarınızı daha da kötüleştirebilir.

Ambalajlama

Çay ağacı yağı uçucu olduğu için şişe sıkıca kapatılmalıdır. Damlalık ile alacağınız çay ağacı yağının pratik kullanım açısından da oldukça önemlidir. Cam şişede satılan ürünler her zaman daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olduğu için buna da dikkat etmelisiniz.

Doğallık

En çok tercih edilen çay ağacı yağı, tamamen katkısız olarak üretilmiş olanıdır. Ancak bazı ürünler farklı yağlar içerebilir. Çay ağacı satın alırken içeriğinden emin olmalı ve SLS, SLES, paraben, suni renk ve koku içermediğinden emin olmalısınız.

kalite

Çay ağacı yağı satın almadan önce, onu kullanan ve detaylı araştırma yapan kişilerin yorumlarını gözden geçirmek çok önemlidir. Bu aşamada kalitesiz ve favori olmayan ürünlere değil, bilinen ürünlere yönelmelisiniz.

koku

Gerçek bir çay ağacı yağının çok güçlü bir kokusu olduğuna sizi temin ederiz. Bu koku biraz rahatsız edici olabilir ancak bu şifalı yağın faydalarından yararlanmak istiyorsanız buna katlanmak zorundasınız.

En İyi Çay Ağacı Yağı Tavsiyeleri

Çay ağacı yağının mucizevi faydalarından ve satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsettik. Şimdi sizler için özenle seçtiğimiz çay ağacı yağı ürünlerine bir göz atmak ister misiniz? Dilerseniz kullanıcı yorumlarını titizlikle dikkate alarak hazırladığımız incelemelerimizi okuyabilirsiniz. Ya da seçtiğimiz ürünlerden dilediğinizi kolayca satın alabilirsiniz 🙂

Arifoğlu Çay Ağacı Yağı

Fiyatına Bak

Arifoğlu Çay Ağacı Yağı 10ml damlalıklı şişede satılan bir üründür. Su buharı damıtma yöntemiyle elde edilen bu uçucu yağın fiyatı uygun. Çok keskin bir kokuya sahip olan Arifoğlu Çay Ağacı Yağı, özellikle sivilce sorunu yaşayan kişilerin tercih ettiği bir üründür. Sivilce izlerinin giderilmesinde de başarılı olan bu ürün tırnak mantarı, göz altı yağ bezleri, egzama, uçuk ve yaralar gibi birçok cilt probleminde de etkilidir. Arifoğlu Çay Ağacı Yağı, kullananlar tarafından büyük bir hit olarak görülüyor. Gece uygulandığında sivilcelerin sabaha kadar kuruduğunu iddia eden kullanıcılar, bu ürünün mucizevi etkilerinden bahsediyor. Kokuyu çok güçlü ve nahoş bulanlar da var.

The Body Shop Çay Ağacı Yağı

Fiyatına Bak

Body Shop Tea Tree Oil, pürüzsüz bir cilt görünümü için formüle edilmiş ferahlatıcı etkili bir üründür. Cildi kurutmadan lekeleri gideren bu ürün antibakteriyel özelliğe sahiptir. Fiyatı oldukça yüksek olan The Body Shop, Tea Tree Oil kullananlara hitap ediyor. Kızarıklığı alan ve iltihabı azaltan bu ürün sivilceleri kurutma özelliğine sahiptir. Keskin bir kokusu olan Body Shop Tea Tree Oil, sivilce ile mücadele edenler tarafından başarılı kabul edilen bir üründür.

Aromatica Tea Tree Green Oil

Fiyatına Bak

Aromatic Tea Tree Green Oil, yağlı cilde sahip kişiler için formüle edilmiştir. Akneye meyilli ciltlerde sebum miktarını dengeleyen bu ürün, hafif formülü ile öne çıkıyor. Aromatik Çay Ağacı Yeşil Yağı cildi yatıştırır ve yatıştırır. İçeriğindeki sığla yağı ve gotu kola özü sayesinde cildi daha pürüzsüz hale getirir. Aynı zamanda zulüm içermeyen bir üründür.

Fiyat etiketi oldukça yüksek olan Aromatik Çay Ağacı Yeşil Yağı, kullananlar tarafından mükemmel olarak kabul edilen bir üründür. Ürünün en beğenilen özelliği yağlılığı dengeleyerek cildi asla kurutmamasıdır. Sivilceleri kurutmada başarılı olan aromatik çay ağacı yağı, çok pahalı olduğu için ne yazık ki pek çok kişi tarafından tercih edilmiyor.

Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı

Fiyatına Bak

Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı, Avustralya’nın eşsiz çay ağaçlarının dalları ve yapraklarının damıtılmasıyla oluşturulur. Cilde bakım yapan, canlı ve pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkaran Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı, cilt temizleme ürünlerine eklenerek de kullanılabilir. Cilt kusurlarının giderilmesi için tasarlanmış bir üründür. Ürünün ana özelliği siyah noktaları önlemesidir. Organik ve tüm cilt tiplerine uygun olan Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı da uygun fiyatlıdır. Kullanıcılar ayrıca bu ürünü beğendiklerini ve memnun olduklarını iddia ederler. En sevilen çay ağacı yağları arasında olduğunu da söyleyebiliriz.

Mecitefendi Çay Ağacı Yağı

Fiyatına Bak

Mecitefendi Çay Ağacı Yağı, çay ağacının yapraklarından elde edilen bir üründür. Buhar distilasyonundan elde edilen Mecitefendi Çay Ağacı Yağı uçucudur. Ciltteki parazitleri etkisiz hale getirmeyi hedefleyen bu ürün, birçok sorunla baş etmeyi başarıyor. Biraz pahalı olan Mecitefendi Çay Ağacı Yağı kullananlara hitap eden bir üründür. Keskin kokusuyla doğallığını ortaya koyan bu ürün yara, tırnak mantarı, sivilce, egzama gibi birçok soruna iyi geliyor. Kullanıcıları tarafından tam karşılığı değer bir ürün olarak değerlendirilen bu ürün, kalitesiyle ön plana çıkmakta ve etkileri oldukça başarılıdır.

Life In Çay Ağacı Yağı

Fiyatına Bak

Life In Tea Tree Oil 20ml Cilt problemlerini gidermede etkili olmayı amaçlar ve ekonomiktir. Kullananlar ürünün ayçiçek yağı içerdiğini ve güvenilir olmadığını iddia ediyor. Kokusunda çay ağacı yağı hissi olmadığı ve cilde iyi gelmediği için kategoriye giren bir ürün diyebiliriz.

Yağevi %100 Saf Çay Ağacı Uçucu Yağı

Fiyatına Bak

Yagevi %100 Saf Çay Ağacı Esansiyel Yağı, buhar distilasyonu ile üretilmiş bir üründür. Çay ağacının yaprak ve dallarından elde edilen bu yağın güçlü bir kokusu vardır. Hindistan’da yapılan Yagevi %100 saf çay ağacı esansiyel yağı; Limon, nane, okaliptüs ve lavanta yağları ile uyumludur. Cilt ve tırnak problemlerinin önlenmesinde etkili olan bu ürün; Ayrıca uçuk, kaşıntı ve kepek gibi sorunlarla da savaşır. Fiyat açısından uygun olan Yagevi, %100 saf çay ağacı esansiyel yağı kullananlar tarafından da hit olarak görülmüştür. Sivilceleri kurutması ve cilde canlılık vermesi kullanıcıların beğendiği özellikler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Monoville %100 Saf Çay Ağacı Yağı

Fiyatına Bak

Monoville Çay Ağacı Yağı Avustralya’da üretilmiştir. Distilasyon yöntemiyle formüle edilmiş bu ürün tüm cilt tiplerine uygundur ve akne önleyici özelliği ile öne çıkar. Damlalığın olmaması ürünün dezavantajları arasındadır. Keskin bir kokusu olan Monoville çay ağacı yağı cilt problemleriyle baş etmede etkili bir üründür. Fiyat açısından pahalı olan Monoville çay ağacı yağı, kalitesi ve etkinliği ile kullanıcılar tarafından beğenilmiştir.

Farmasi Dr. Tuna Çay Ağacı Yağlı Sos Serumu

Fiyatına Bak

Dr Eczane Ton Balığı Çay Ağacı Yağı Sos Serumu serinletici etkiye sahiptir. Cilt sorunlarının görünümünü düzeltmeyi amaçlayan bu ürün, kuruluk oluşturmadan sorunları ortadan kaldırır. Farmasi Dr. Tuna Çay Ağacı Yağı Sos Serumu uygun fiyatıyla kullananları memnun ediyor. Özellikle sivilcelerde etkili olduğunu iddia eden kullanıcılar, tonik olarak bu ürünü tercih ettiklerini söylüyorlar. Genel olarak cilde iyi gelen ve pürüzsüz bir görünüm kazandıran Farmasi Dr. Tuna Çay Ağacı Yağı Sos Serumu kullananlardan tam not almıştır.

Bade Natural Çay Ağacı Yağı Akneye Eğilimli Ciltler İçin

Fiyatına Bak

Bade Naturel Çay Ağacı Yağı roll-on başlığı ile dikkat çekici bir tasarıma sahiptir. Pratik uygulama sunan bu ürün içerisinde lavanta yağı da bulunmaktadır. Akneye meyilli ciltler için son derece uygun olacak şekilde formüle edilmiştir. Cilt üzerindeki yatıştırıcı etkisiyle öne çıkan Bade Doğal Çay Ağacı Yağı, gözeneklerin sıkılaşmasında da etkilidir. Paraben, SLS, SLES, yapay renk veya koku içermez.

Uygun fiyatı ile dikkat çeken Bade Doğal Çay Ağacı Yağı, kullananlar tarafından beğeniyle karşılanmaktadır. Pahalı ürünlere çok para vermeye gerek olmadığını ve bu ürünün oldukça başarılı olduğunu söyleyenler var. Roll-on başlığı sayesinde pratik kullanım sunması ürünün beğenilen özellikleri arasındadır. Sivilceleri kısa sürede nötralize eden Bade Doğal Çay Ağacı Yağı oldukça başarılıdır.

Le’Sandre Organics Çay Ağacı Yağı

Fiyatına Bak

Le’Sandre Organics Çay Ağacı Yağı %100 doğal içeriği ile öne çıkan bir üründür. Güçlü bir kokuya sahip olan bu ürün, uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Birçok kişi tarafından tercih edilmesinin sebeplerinden biri de cilt tarafından emilmesi ve yağlı bir his bırakmamasıdır. Sivilcelerle savaşan Le’Sandre Organics Çay Ağacı Yağı, damlalığı sayesinde pratik kullanıma da sahiptir. Sivilce üzerine lokal olarak sürüldüğünde kuruyan ve güzel sonuç veren bu ürün kızarıklıklara da iyi geliyor. Ayak ve tırnak mantarına da iyi gelen Le’Sandre Organics çay ağacı yağının keskin kokusu bazı kişiler tarafından yoğun bir şekilde yorumlanmıştır.

Dermalife %100 Saf Çay Ağacı Yağı

Fiyatına Bak

Dermalife %100 Saf Çay Ağacı Yağı antibakteriyel özelliği ile öne çıkmaktadır. Akne, kepek, mantar gibi rahatsızlıklar için tercih edilebilecek Dermalife %100 Saf Çay Ağacı Yağı, 50ml’lik formatı ile ekonomiktir. Cilt üzerinde pürüzsüzleştirici etkileri olan ve organik yapısı ile öne çıkan bu ürün onarıcı etkilere sahiptir.

Talya Çay Ağacı Yağı

Fiyatına Bak

Talia Çay Ağacı Yağı ciltte oluşan sorunları gidermede etkili ve organik bir üründür. Fiyatı da uygun olan Talya Çay Ağacı Yağı, kullananlara da hitap ediyor. Genel olarak bu markanın ürünlerini beğendiğini iddia eden kullanıcılar çay ağacı yağından da oldukça memnun. Böcek ısırıkları, sivilceler ve birçok sorunla etkin bir şekilde mücadele eden Talya çay ağacı yağı başarılı bir ürün olarak görülmüştür.

Misbahçe Çay Ağacı Uçucu Yağı

Fiyatına Bak

Misbahçe Çay Ağacı Esansiyel Yağı, 10 ml’lik şişe ile gelen bir üründür. Yağlı cilt tipine sahip kişiler için uygun olan bu ürün, akne önleyici özelliğe sahiptir. SDF koruması içermez. Misbahce Çay Ağacı Esansiyel Yağı %100 doğal, cildi temizleyen, yenileyen ve sebum dengesini kontrol altında tutan bir üründür. Tırnakları temizlemeyi, kepeklenmeyi ve ağız kokusunu önlemeyi başaran bu yağ fiyat açısından pahalıdır ancak performansına bakarsak oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Kullanan kişiler tarafından oldukça beğenilen MİSBAHÇE çay ağacı esansiyel yağı, özellikle akne ile aktif mücadelede fark yaratır. Kullanan kişilerin beğendiği önemli özelliklerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Çay Ağacı Yağı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Çay ağacı yağı ışığa duyarlı olduğu için dışarı çıkmadan hemen önce uygulanmamalıdır. Küçük bir test yaparak cildinizin çay ağacı yağına nasıl tepki vereceğini anlayabilirsiniz. Örneğin; Seyreltilmiş çay ağacı yağını bileğinizin küçük bir kısmına damlatarak birkaç saat bekleyebilirsiniz. Böylece, bu yağa alerjiniz olup olmadığını kesin olarak bileceksiniz. Hamile veya emziren anneler çay ağacı yağı kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır. Yutulduğunda toksik etkileri olan çay ağacı yağı asla ağızdan alınmaz. Her şeyde olduğu gibi bu yağ da akıllıca kullanılmalıdır. Doz aşımı birçok cilt veya sağlık sorununa neden olabilir.

Çay ağacı yağı nasıl saklanır?

Serin ve kuru bir yerde saklanmaya uygun olan çay ağacı yağının kapağı sıkıca kapatılmalıdır. Uçucu bir yağ olduğu için bu nokta varlığını koruması açısından önemlidir. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklanmalı ve güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

Çay ağacı yağının faydaları…

Çay ağacı yağının sayısız faydası vardır. Bilirsiniz, ‘her eve lazım’ diye bir söz vardır. Burada çay ağacı yağı her evin köşesinde yerini alması gereken bir bitkisel mucizedir. Şimdi avantajlara geliyoruz …

Antibakteriyel ve antiviral özellikleri ile ünlüdür.

Çay ağacı yağı vücudun bağışıklığını korumada etkilidir. Antibakteriyel özelliğinden dolayı bakterilerin vücuda girmesini engelleyen çay ağacı yağı, antiviral özelliği ile de ön plandadır. Ciltteki küçük kesik ve yaraları iyileştirmede etkili olan çay ağacı yağı cildin kısa sürede iyileşmesini sağlar. Ciltte oluşan egzama, kızarıklık, kaşıntı ve çatlama gibi iyileşme durumlarında da etkilidir. Herpes, birçok insanın muzdarip olduğu koşullardan biridir. Çay ağacı yağının antiviral özelliği sayesinde virüsün neden olduğu uçuklar bile kısa sürede iyileşir. Ayrıca tüberküloz tedavisinde çay ağacı yağı tercih edilebilir. Kulak enfeksiyonlarına iyi gelmesi bu yağın önemli özelliklerinden biridir.

Cildi yatıştırır

Antiseptik özelliği sayesinde ciltteki fazla yağın atılmasında da etkili olan çay ağacı yağı, sebum dengesini düzenler ve aşırı yağlanmayı önler. Çay ağacı yağını tercih edilir kılan en önemli faydalarından biri de sivilcelere karşı amansız mücadelesidir. Yeni oluşan veya gelişmekte olan sivilcelere uygulandığında çabuk kurur ve iltihabı giderir. Kızarıklık ve şişlik gibi durumlar varsa çay ağacı yağı ile giderilebilir. Akne izlerinin giderilmesinde de etkili olan çay ağacı yağı ile pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Siğil ve sivilcelerle savaşan çay ağacı yağı, bunların daha fazla yayılmasını engeller ve var olanları kurutur, cildi sağlıklı hale getirir. Kırışıklıkları önlemek ve yaşlanmayı yavaşlatmak çay ağacı yağının özellikleri arasındadır.

itici

Çay ağacı yağı, böcek ve böcek ısırıklarının neden olduğu şişlik, kızarıklık ve kaşıntıyı giderir. Parazit önleyici özelliği bulunan çay ağacı yağı, kene, sülük ve pire gibi parazitler üzerinde de etkilidir. Çay ağacı yağı ile evin çevresinde şikayet ettiğiniz karınca, sinek, böcek istilalarına karşı da önlem alabilirsiniz.

Tırnak sağlığına iyi gelir

Tırnak mantarı tedavisinde sıklıkla tercih edilen çay ağacı yağı, doğal bir şifa kaynağıdır. Antifungal etkisi ile mantarlı tırnaklara topikal olarak uygulandıktan sonra kısa sürede iyileşme sağlar. Ayrıca tırnak batmasından sonra iltihap oluşursa çay ağacı yağı çok iyidir.

Saçınızı güçlendirin ve bakım yapın

Saçlarınızın daha güçlü, canlı ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız çay ağacı yağına bir şans verebilirsiniz. Saç bakım rutininize kolaylıkla dahil edebileceğiniz ürünlerden biri de çay ağacıdır. Saç derisindeki kepek ve ölü deri oluşumunu yok ederken saça daha canlı ve parlak bir görünüm kazandırır. Saçtaki nemi hapseder ve yumuşatır. Güçlü bir antiseptik olan çay ağacı yağı, saç bitlerine karşı da oldukça etkilidir ve doğal bir bit kovucudur.

Stresle savaşır

Çay ağacı yağı sadece cildi yatıştırmakla kalmaz, aynı zamanda zihin üzerinde de aynı etkilere sahiptir. Sakinleştirici özelliği sayesinde günün yorgunluğunu atmaya yardımcı olur. Bir buharlı pişirici yardımıyla çay ağacı yağının eşsiz kokusunu evinize yayabilirsiniz. Böylece hem bedeniniz hem de zihniniz stresten kurtulacaktır.

Ağız ve diş sağlığına iyi gelir

Faydası saymakla bitmeyen çay ağacı yağı ağız ve diş sağlığında da etkilidir. Ağızdaki yaraları ve iltihapları tedavi eden bu yağ, diş etlerinin iltihaplanmasını da giderir. Ayrıca ağızdaki kötü kokuları da yok eder.

Doğal bir dezenfektan görevi görür

Çay ağacı yağı temizlik ve hijyen konusunda da etkilidir. Ev temizliğinde kullanılması mikropları öldürür. Doğal bir dezenfektan olan çay ağacı yağı meyve ve sebzeleri yıkamak için de kullanılabilir. Ter ve ayakkabı kokusunu önlemede de etkilidir.

Çay Ağacı Yağı Kullanmanın Bir Zararı Var mıdır?

Çay ağacı yağı, inhalasyon yoluyla veya topikal bir uygulama olarak kullanılır. Doğrudan cilde uygulanması asla önerilmez. Aksi takdirde kızarıklık ve tahriş gibi durumlar meydana gelebilir. Çay ağacı yan etkileri arasında kaşıntı, tahriş, pullanma, yanma ve kuruluk gibi sorunlar da sayılabilir. Çay ağacı yağı, farklı uyumlu yağlar veya cilt temizleme ürünleri ile inceltilerek kullanılmalıdır. Bazen sulandırılsa dahi bu tür sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Farklı cilt tiplerinin farklı reaksiyonlar yaşaması normaldir. Çay ağacı yağı uyguladıktan sonra bu tür durumlarla karşılaştıysanız hemen kullanmayı bırakmalısınız. Buharın solunması uzun sürmemelidir. Ağız yoluyla alındığında ciddi yan etkiler meydana gelebilir. Kullanırken abartılmamalıdır. Özellikle hassas cilde sahip kişiler önlem olarak kullanmadan önce bir dermatoloğa danışmalıdır.

Sonuç

Değerli Tüketici Dergisi Okurları; Çay ağacı yağı, yüzyıllardır insanlığın birçok sorununa çare olmuştur. Popülerliğini kaybetmeyen çay ağacı yağı, acil durumlarda, cilt bakımında veya bazı sağlık problemlerinde oldukça etkilidir. Her zaman elinizin altında olması gereken bu şifalı yağ, sivilce sorunu yaşayanlar için birebir! Birçok zararlı kimyasal içeren ürünler yerine çay ağacı yağına bir şans vererek cilt sorunlarınızdan doğal olarak kurtulabilirsiniz. Verdiğimiz bilgilerin çay ağacı yağı ile ilgili sorularınıza cevap verebildiğini ve yazımızı keyifle okuduğunuzu umarız. Çay ağacı yağını sizler için derlediğimiz ürünlerden bir seçim yaparak hayatınıza dahil edebilirsiniz.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.