|

5 En İyi Çamaşır Makinesi Önerisi 2022

Hepimizin bir çamaşır makinesine ihtiyacı olsa da, çoğumuz bunun bir nedeni olana kadar yükseltme yapmayız: eski model bozulur, yer değiştiririz veya mutfağı yenileriz. Bu muhtemelen çoğumuzun aynı çamaşır makinesini daha uzun olmasa da en az beş yıl kullanacağı anlamına geliyor. Yeni bir araba satın almak, başlangıçta hayal ettiğinizden biraz daha zor olabilir, çünkü arabanızı son satın aldığınızdan beri yeni teknolojiler kullanılıyor.

5 En İyi Çamaşır Makinesi Önerisi 2022

VESTEL CMI 7610 A+++ 7 Kg 1000 Devirli Çamaşır Makinesi

Artı Yönleri
 • Uygun fiyatlı Ekonomik
 • 15 dakikalık hızlı program
 • Sessizlik
Eksi Yönleri
 • 7 kg yetersiz olabilir

Vestel yerel bir marka olarak fiyat/performans açısından da en iyi çamaşır makineleri listemde yer aldı. 15 dakikalık hızlı programı ile oldukça kullanışlı bir cihazdır ve sessizdir. Küçük aileler için ideal.

Bosch WGA142X0TR A+++ 1200 Hız 9 KG Çamaşır Makinesi

Artı Yönleri
 •  KaliteBüyük hacimli
 • Sessizlik
Eksi Yönleri
 • Çalışma sırasında deterjan bölümünden su sesleri duyulabilir.

Bu makine tamamen elektronik kontrollüdür ve yıkama işlemini izleyebileceğiniz büyük bir LED ekrana sahiptir. Yapı yüklenir, evinizde yerden tasarruf etmek için doğrudan üzerine başka bir cihaz monte edebilirsiniz.

Titreşim önleyici sistem sayesinde makine çok sessiz çalışır. Bu makine ile yıkama döngüsünün başlamasını 24 saate kadar geciktirebilirsiniz.

Hoover WdxOa4118ah/1-17 1400 Rpm 11 kg / 8 kg Kurutma Çamaşır Makinesi

Artı Yönleri
 • Kaliteli
 • Yüksek emiş gücü
 • Alerji filtresi
Eksi Yönleri
 • Fiyat olarak birazcık pahalı olabilir fakat verdiğiniz paraya değecek bir ürün

Az önceki Philips modelinin birkaç seviye üst modeli diyebilirim. Harika filtreleme sistemlerine sahip, oldukça kaliteli bir cihaz. Philips’in kendi ürettiği filtreleme sistemleri ile etraftan, özellikle de halılardan göremediğiniz tozları ortaya çıkarmaya hazır olun

Samsung WD10N644R2W/AH AddWash 1400 Hız 10 kg / 6 kg Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Artı Yönleri
 • Kurutma
 • Akıllı kılıf ile her zaman çamaşır ekleyebilme
 • Koku giderme özelliği
Eksi Yönleri
 • Bir çok özelliği olunca fiyatı da doğal olarak yüksek

Tam olarak yapması gereken buydu ve yaptığı için biraz memnunum. Çamaşır makinemizin nasıl çalıştığını ve ne kadar harika bir uygulama olduğunu göstererek gelecekte evimize gelen ziyaretçileri rahatsız edeceğimden şüpheleniyorum.

Uygulamanın yıkama bittiğinde sizi bilgilendirmesini seviyorum, özellikle de arabamız sonsuza kadar mutfakta kalmayacağından. Xi bir süredir dışarıda beton blok hangarlar inşa ediyor ve yeni bir hizmet odası olan kulübem yakında tamamlanacak. O zaman çamaşır makinesinin ne zaman çalışmayı durdurduğunu bilmek çok yardımcı olacaktır. Ahırın içinde evden WiFi olup olmadığını zaten kontrol ettim.

Samsung WW90J5475FW A+++ 1400 Hız 9 kg Çamaşır Makinesi

Artı Yönleri
 • Kalite
 • Sessizlik
 • 10 yıl motor garantisi 
Eksi Yönleri
 • Cihaz sessiz olabilir ancak sıkma aşamasında biraz işitilebilir.

Çamaşır makinesi fiyatlarına bakılırsa bu makinenin ortalama bir fiyatı olduğunu söyleyebilirim. Samsung’un kalitesi, sessizliği ve 10 yıllık motor garantisi bu cihazı yıllarca kullanmamızı sağlıyor. En iyi çamaşır makineleri listesinde bu model benim tercihim oldu.

Satın Alma Rehberi: Hangi çamaşır makinesi sizin için en iyisi olacak?

 Özellikler  

Yeni bir çamaşır makinesi satın almadan önce, neyi yıkamanız gerektiğini anlamak çok önemlidir. Bu, ihtiyaçlarınıza tam olarak uyan ürünü seçmenize yardımcı olur, böylece ürün yalnızca paradan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda paranızın karşılığını en iyi şekilde verir.

Ayrıca IFB önden yüklemeli çamaşır makineleri çok çeşitli tip ve modellerde olduğu için evinize veya çamaşır odanıza uygun olanı bulmak da önemlidir.

Enerji sınıfı

Tüm modern cihazlar, tüketicilerin benzer ürünleri karşılaştırmasına olanak tanıyan bir enerji verimliliği etiketi taşır, böylece paralarından en iyi şekilde yararlandıklarından emin olabilirler. Beş farklı enerji derecesi vardır: A +++ en yüksek ve G en düşüktür. Beş derecenin tümü, cihazı çalıştırmanın ortalama yıllık maliyetini temel alır.

Zamanla enerji tüketimini azaltmak için mevcut olanlardan daha yüksek enerji sınıfına sahip çamaşır makineleri aranması tavsiye edilir. Ancak, bu faktöre rağmen, yük, boyut veya markaya bağlı olarak su ve elektrik tüketimi gibi diğer özelliklere her zaman dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek gerekir; bazı modeller benzer koşullar altında diğerlerinden daha fazla veya daha az enerji tüketebilir.

Yıkama hacmi ve programları

Önden yüklemeli bir IFB çamaşır makinesinin kapasitesi kilogram (kg) olarak ölçülür. Bu, bir satın alma yapmadan önce ev ihtiyaçlarınız için hangisinin en iyi olduğunu belirlemek için markaları karşılaştırmak veya her markanın farklı modellerini görüntülemek için kullanılabilir.

Bunu yapmanın en iyi yolu, genellikle her hafta yıkadığınız tüm kıyafetlerin bir listesini yapmak ve bu listeyi ihtiyacınız olan çamaşır makinelerinin kapasitesiyle, hepsini halledebilecek bir tane bulana kadar karşılaştırmaktır.

Ön su yükleme

Bu, önden yükleme için ne kadar su kullanılabileceği veya tıkandığında giriş hortumundaki su basıncı anlamına da gelebilir.

Standart bir giriş hortumunun basıncı en az 8 bar olmalıdır, ancak bu basıncın üzerindeki herhangi bir şey gelecekteki bakımlar için uygundur, çünkü bu, diğer cihazların veya hortumların geri akış sorunları nedeniyle tıkanmasını veya yağmur suyu gibi kaynaklardan gelen kirlenmeyi önlemeye yardımcı olur. sistem. hat. sorun olmadığında.

Ancak, daha yüksek basınçlı bir hortum kullanmak istiyorsanız, olası sızıntıyı veya cihaza zarar vermemek için doğru şekilde oturduğundan emin olun.

Garanti ve garanti sonrası servis

Kaliteli bir ön yıkama makinesi, markasına bağlı olarak 1 ila 3 yıl arasında parça ve performans garantisi sağlar.

Bu, cihazınızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, markanın bu süre boyunca yanlış kurulum veya gözetimsiz bırakılan talimatlar gibi sorunu çözene kadar ilgileneceği anlamına gelir.

Ancak, tüm markaların satış sonrası hizmet vermediğini unutmayın, bu nedenle satın almadan önce kontrol edin.

Çözüm

Bence ürün alırken her şeyi göz önünde bulundurmakta fayda var Çamaşır makineleri de ucuz bir ürün değil bu yüzden dikkatli seçmelisiniz. Ailedeki kişi sayısı, ek özellikler isteyip istemediğiniz, makineyi park edeceğiniz konum, cihazın çalışırken ürettiği gürültü seviyesi gibi nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazıda anlattım. Umarım en iyi çamaşır makinesi önerileri listeme göz atarak iyi bir seçim yapabilirsiniz.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *