|

5 En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiye 2022 [Yorumlar]

Yıkandıktan sonra çamaşırların kurumasını beklemek sorun olabilir. Özellikle güneşin olmadığı kış günlerinde çamaşır kurutmak oldukça zor olabilir. Buna karşılık çamaşır kurutma makineleri de kolaylık sağlayan ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Balkonda çamaşır kurutma sorununa son veren çamaşır kurutma makineleri bu yönleriyle oldukça kullanışlıdır. En İyi 5 Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi 2022 [Yorum ve Öneriler] Yazımda hangi marka ve model, çamaşır kurutma makinesi fiyatları, inceleme ve öneriler gibi bir çok bilgi var!

Yeriniz varsa, Mumsnet kullanıcılarına göre çamaşır kurutma makineleri “hayatı değiştiriyor” ve çamaşırlarınızı yıkamanıza izin veriyor.

Çamaşır kurutma makinesi artık her evin olmazsa olmazı. Pratiklikleri sayesinde hem zamandan hem de enerjiden tasarruf sağlayan bu makineler, kullanıcılarına büyük avantajlar sunmaktadır. Birçok marka ve modelde bulunabilen, hangi kurutma makinesini alacağına karar veremeyen kullanıcılar için bir öneri listesi hazırladım. İşte sizin için en iyi 5 kurutucunun listesi:

5 En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiye 2022

Hoover DX C10CDE-S 10 Kg Çamaşır Kurutma Makinesi

Hoover Dynamic Next kurutucu, yüksek performansı ve çok büyük kapasitesi ile karakterize edilen bir kurutucudur. Toplam yumuşaklık için 10 kg kapasiteli her türlü çamaşırlarınızı kolayca atıp kurutabilirsiniz. Büyük davulu sayesinde çok fazla çamaşır alıyor. Tamburun yapısı sayesinde içinde dolaşan sıcak hava yastıklama etkisi yaratır ve daha verimli kurutma sağlar.

Su deposu Aqua Vision teknolojisi ile donatılmıştır ve 5 litre su hacmine sahiptir. Tankın patentli tasarımı sayesinde su seviyesini her zaman net bir şekilde gösterir ve yenilenebilir su fonksiyonuna sahiptir. NFC teknolojisi sayesinde evde olmadığınızda bile kurutma makinenizin kurutma durumunu cep telefonunuzla uzaktan kontrol edebilirsiniz. Ayrıca 20 ek program ile makinenizi dilediğiniz kurutma programında kullanabilirsiniz. Yünlerin kurutulması ve yünlü giysilerinizin bakımı için özel bir programı vardır.

Kurutma programını ve kurutma süresini ayarlayabilirsiniz. Çamaşır ihtiyacınıza göre 30, 45 ve 59 dakikalık hızlı kurutma seçenekleri ile çamaşırlarınızı hızlı bir şekilde kurutabilirsiniz. Gecikmeli başlatma fonksiyonu ile kurutma işlemini 23 saate kadar geciktirebilir. Siz yokken kurutma işlemi bu şekilde başlar ve eve döndüğünüzde yumuşak, hazır nevresimler bulacaksınız. Özel tambur hareketleri ile çamaşırlarınızın kuru ve yumuşak olmasını sağlarken aynı zamanda kırışıkların önlenmesini sağlar.

Beko KM 90 A++ 9 Kg Çamaşır Kurutma Makinesi

Der Beko KM Trockner ist ein ergonomischer und wirtschaftlicher Trockner. Mit der A++ Energieeinheit, Sie sowohl Ihre Tasche als auch Ihre Energie. En fazla ölüm 9 Kilogramm, bu nedenle, daha iyi Sie die Wäsche Ihrer Wahl trocknen können, ohne sich Gedanken über ihre Größe machen zu müssen. Trocknungsprogramm über die Programmverfolgungsanzeige verfolgen.

Warnsystem’in temel bilgileri, das Sie darüber informiert, dass der Wassertank voll ist. Gefahr’ın en iyi çocuk oyuncağı. Insgesamt gibt es 16 Wäschetrocknungsprogramme. Anti-Falten-Programm’ın temel öğeleri, bu nedenle dass Sie die Wäsche, die Sie getrocknet haben, verwenden können, ohne sie zu bügeln. Es gibt eine Zeitanzeige, die die verbleibende Zeit bis zum Ende der Trocknung anzeigt. En iyi Trocknungsprogramm abgeschlossen ist, benachrichtigt es Sie mit einem akustischen Warnsystem und informiert Sie, dass Programm abgeschlossen ist.

Arçelik 2773 KT Çamaşır Kurutma Makinesi

Arçelik 2773 KT kurutma makinesi tasarımı ile öne çıkan ergonomik ve kullanışlı bir kurutucudur. 7 kg kurutma kapasitesi ile neredeyse tüm çamaşırları kullanmaya gerek kalmadan koyabilirsiniz. B enerji sınıfı olmasına rağmen oldukça ekonomik ve enerji verimlidir. 15 farklı program ile çamaşırlarınızı kendi kurutma alışkanlıklarınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Akıllı nem sensörü ile çamaşırlarınızın kurumasını kontrol edebilirsiniz. Kuruma süresini 3, 6 veya 9 saat olmak üzere üç zaman aralığına kadar erteleyebilirsiniz. Su deposu dolduğunda makine sizi bilgilendirecektir. Filtre kirlendiğinde temizlemek için uyarı sistemi mevcuttur. Herhangi bir kazaya karşı çocuk güvenliği vardır. Kırışıklık önleyici işlevi vardır. Programı takip etmek için bir saat ekranı var. Bu sebeplerden dolayı en iyi kurutucu tavsiyeleri listeme eklemek istedim.

Bosch WTW85410TR A++ 8 Kg Çamaşır Kurutma Makinesi

Bosch kurutma makinesi, çamaşırlarınızı kurutmak için kullanılan bir kurutma makinesidir. 8kg taşıma kapasitesine sahiptir. Bu sayede tüm çamaşırlarınızı içinde tutabilirsiniz. Birçok farklı kurutma programı vardır. Yünlü çamaşırlarınız, havlularınız, spor kıyafetleriniz ve gömlekleriniz için ayrı kurutma programları bulunmaktadır. Kuruma süreleri için de ayarlar vardır.

Ovma sistemi sayesinde çamaşırlarınız makinede kırışmadan 60 dakika kalabilir. Dokunmatik butonları sayesinde kurulumu kolaydır ve 24 saate kadar gecikme ayarı ile kullanılabilir. Çamaşırları koruyan büyük çelik tamburu sayesinde çamaşırları yıpratmadan kurutur. Ek güvenlik için çocuk güvenliği mevcuttur. Kurutma işlemleri tamamlandığında makineniz sesli uyarı vererek programın bittiğini size bildirecektir.

Siemens WT45W410TR A++ 8 Kg Çamaşır Kurutma Makinesi

Siemens kurutma makinesi, çamaşırlarınızı 40 dakikada hızlı bir şekilde kurutur. Birçok farklı kurutma programı ile, çeşitli çamaşır seçenekleriniz için çeşitli kurutma seçeneklerine sahipsiniz. Spor kıyafetleriniz ve yünlü kıyafetleriniz için farklı programlarla çamaşırlarınızı zarar vermeden kurutur. 8 kg kapasitesi ile tüm kıyafetlerinizi alacak büyüklüktedir. Eşzamanlı programlar da vardır.

Giysilerinizin üzerini örterek kurutur ve kötü kokmasını engeller. Dokunmatik butonları sayesinde kolayca kontrol edilebilir. 24 saate kadar gecikme ile başlatılabilir. Kırışıklık önleyici ayarı sayesinde çamaşırlarınızı kırışmadan 60 dakika tutabilir. Çelik tambur, kıyafetlerinizi korur ve yıpranmadan kurutur. Ekstra güvenlik için çocuk güvenliği var. Program bittiğinde sesli olarak bilgilendirileceksiniz ve programın bittiği size bildirilecektir.

Rehber: Çamaşır Kurutma Makinesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Nasıl Seçilir?

Öncelikle kurutma makinesi almak isteyenler makinenin kapasitesine dikkat etmelidir. Bu makineler 6, 8 ve 10 kilogram kapasiteye sahip olabilir. Ailenizin büyüklüğüne ve çamaşır makinenizin kapasitesine göre kaç kilogram kurutma makinesi almak istediğinize karar verebilirsiniz. Çamaşır makinenizin boyutu burada belirleyici olacaktır. Çamaşır makinenizden daha düşük kapasiteli bir kurutucu zor olabilir.

Kurutucunuzun enerji sınıfı da çok önemli bir faktördür. Hem çevreyi hem de elektrik faturasını olumlu yansıtmak için A++ kurutucuyu tercih etmelisiniz. Bu makineler tasarruf etmek için çok verimlidir.Bu makineler gürültü yaparak çalışan makinelerdir. Bu nedenle konforunuz için sessiz çalışan kurutucular tercih etmelisiniz.

Kurutucu seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, farklı kumaşlar için farklı programlara sahip olup olmadıklarıdır. Farklı maddelerin kururken yıpranmaması için farklı programlara atılmalıdır. Çok programlı kurutucular bu konuda size yardımcı olabilir.

Satın alacağınız çamaşır makinesinin boyutları da dikkat etmeniz gerekenler arasındadır. Ev kurutma makineleri genellikle çamaşır makinesi büyüklüğündedir. Endüstriyel tipler daha büyüktür. Evde yer problemlerini önlemek için kurutucunuzu satın alırken büyüklüğüne dikkat etmeniz gerekir.

ELEKTRİk VE GAZ KURUTUCU

İki temel çamaşır kurutma makinesi türü tamamen elektrikle ve kısmen doğal gazla çalışanlardır. Tüm kurutucular, çamaşırlarınızı ısıtılmış havadan düşürecek tamburu döndürmek için elektrik kullanır.

Çoğu ev sahibi, aylık enerji tüketiminizin en büyük parçalarından birini temsil etse de elektrikli kurutucuları seçer. Mükemmel enerji tasarruflu elektrikli kurutucular olmasına rağmen, birçoğunun kıyafetlerinizi kurutması daha az verimli meslektaşlarından çok daha uzun sürme eğilimindedir. Toplam maliyet tasarrufunuz, Energy Star sertifikalı bir kurutucunun çok daha yüksek satın alma fiyatına kıyasla önemli olmayabilir.

Elektrikli kurutucular

  • Elektrik ısıtma elemanını ısıtır ve ısıtılmış havayı tamburun içine üfler.
  • Bu kurutucular genellikle daha az ön maliyete mal olur, ancak uzun vadede daha fazla elektrik tüketir.
  • Kurulum basittir: kurutucuyu 240 voltluk bir prize takmanız yeterlidir.

Gastrockner

  • Gaz kurutucuları havayı doğal gazla ısıtır.
  • Kurulum daha karmaşıktır: gaz kurutucuları bir doğal gaz hattı ve standart bir 120 volt çıkış gerektirir.
  • Bu kurutucular genellikle daha pahalıdır, ancak uzun vadede daha az elektrik tüketir.

Sonuç

5 En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Önerisi 2022 [Yorumlar ve Öneriler] Makalemde hangi marka modeli, çamaşır kurutma makinesi fiyatları, yorumlar ve öneriler gibi birçok şeyden bahsetmeye çalıştım. Umarım yardım edebildim. Yazımı beğendiyseniz, en iyi çamaşır makinesi önerime de göz atabilirsiniz.

Lütfen yorum ve yorumlarınızı yorumlar bölümüne tereddütsüz yazın. Yardım etmek ve yorumlarınıza geri dönmek için elimden geleni yapacağım🙂

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *