|

5 En İyi Buzdolabı Tavsiye 2023 [Yorumlar, Marka Önerileri]

Tüm buzdolapları içte aşağı yukarı aynı görünse ve aynı işlevi görse de renk, tasarım ve bitiş gibi faktörlerde birbirlerinden farklıdırlar. Doğru buzdolabını bulmak zaman alan bir iştir, ancak bu kadar büyük, uzun vadeli yatırımlar hakkında kararlar aceleyle alınmamalıdır. Araştırmanızda size yardımcı olmak için, sizin için ABD’de 2023‘in en iyi buzdolaplarının bir listesini derledik. Bu en iyi buzdolaplarından bazılarını ayrıntılı olarak tartışalım.

En iyi buzdolabı önerileri listemle başlayalım.

Buz geçmişte birçok alanda kullanılmıştır, örn. B. Doğal kar yağışı veya soğuğun olduğu yerlerde gıdaların işlenmesi veya korunması için. Günümüzde hala birçok alanda kullanılmaktadır. Buzdolabı olmadan yiyecekleri taze tutmak neredeyse imkansızdır ve buzdolabının kalitesi, yiyeceklerin nasıl taze tutulacağını belirlemede son derece önemli bir faktördür.

5 En İyi Buzdolabı Tavsiye 2023

Altus AL 328 T A+ 280 Lt Statik Çift Kapılı Buzdolabı

Bütçeye Uygun En İyi Buzdolabı Tavsiye

Güncel fiyatı öğrenmek için buraya tıklayın!
Artı Yönleri
 • Uygun fiyatlı
 • Konum açısından avantajlı
 • Arçelik Kalite
 • Yerli üretim
Eksi Yönleri
 • Hacim olarak, çok büyük bir buzdolabı değildir. Bu nedenle, 4 veya daha fazla kişilik bir aileniz varsa, diğer modellerden 🙂 değer

Altus marka buzdolapları Arçelik markası ile hizmet vermektedir. Arçelik kalitesiyle üretilen bu buzdolabı; Ekonomik bir buzdolabı arıyorsanız, işte bu. Tek bir aileniz veya 2-3 kişi iseniz; Biraz daha küçük olduğu için bu modeli seçmek yerden tasarruf etmenizi sağlar ve bütçenizden de tasarruf etmenizi sağlar. Ancak bu buzdolabını seçerseniz yerli üretimi de desteklemiş olursunuz.

özellikler

Toplam Brüt Hacim280 L
Soğutucu Bölme Net Hacmi201 L
Dondurucu Bölme Net Hacmi56 L
Enerji SınıfıA+
Yıllık Enerji Tüketimi (Kilowatt Saat)252 kWh
Ses Seviyesi38 dB

Samsung RT46K6000WW A+ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

Twin Cooling En İyi Buzdolabı 2023

Güncel fiyatı öğrenmek için buraya tıklayın!
Artı Yönleri
 • Uygun fiyatlı
 • İkiz Soğutma Artı™
 • 4-5 kişilik aileler
Eksi Yönleri
 • Buzdolabı boyutları yeterlidir, ancak oldukça kalabalık bir ailedeyseniz, küçük ağ hacmi nedeniyle bu sizin için yeterli olmayabilir🙂

Samsung, Haushaltswaren’den bağımsızdır. Samsung, daha fazla bilgi edinin İş macht, verwendete die Twin Cooling Plus-Technologie™ in diesem Modell. Diese Technologie ermöglicht es Ihnen, den Gefrierteil des Schranks als Kühler zu verwenden. Somit muss der Kühlschrank nicht komplett arbeiten.

Örneğin, tatile gittiniz, dondurucuya ihtiyacınız yok, ancak bozulmak istemediğiniz az miktarda yiyeceğiniz var. Soğutucu da çok büyük olduğundan, ücretsiz çalışmasına izin vermek istemezsiniz. Bu durumda Twin Cooling Plus Technology™ sayesinde buzdolabı-dondurucuyu soğutucu olarak kullanabilirsiniz ve ihtiyacınız olan küçük parça buzdolabının büyük kısmı yerine soğutucu gibi çalışır.

Enerji tasarrufu ve çevre için çok verimli bir teknolojidir. Bu özellik tam tersi için de geçerli 🙂 Aynı zamanda fiyatı da oldukça uygun.

özellikler

Toplam Brüt Hacim468 L
Soğutucu Bölme Net Hacmi342 L
Dondurucu Bölme Net Hacmi111 L
Enerji SınıfıA+
Yıllık Enerji Tüketimi (Kilowatt Saat)298 kWh
Ses Seviyesi41 dB

LG GN-H702HLHU A++ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

Kullanışlı En İyi Buzdolabı Tavsiye

Güncel fiyatı öğrenmek için buraya tıklayın!

LG markası yıllarca rahatlıkla kullanabileceğiniz çok şık bir buzdolabıdır. Kalabalık bir aile olsanız bile geniş boyutları ve hacmi sayesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çok sessiz ve kaliteli bir üründür. Ancak, A++ enerji sınıfına aittir.

Artı Yönleri
 • Rahat
 • Zarif
 • Büyük hacim
Eksi Yönleri
 • Ürün oldukça şıktır, ancak bazı kullanıcılar yüzeyi çizme eğilimini ifade etmişlerdir; Ancak, bu sorunu olmayanlar da var, elbette 🙂

özellikler

Toplam Brüt Hacim546 L
Soğutucu Bölme Net Hacmi376 L
Dondurucu Bölme Net Hacmi130 L
Enerji SınıfıA++
Yıllık Enerji Tüketimi (Kilowatt Saat)309 kWh
Ses Seviyesi43 dB

Siemens KG86NAI42N A+++ Kombi No-Frost Buzdolabı

Geniş Hacim En İyi Buzdolabı Önerileri 2023

Güncel fiyatı öğrenmek için buraya tıklayın!
Artı Yönleri
 • Çok büyük hacimli
 • Nitelik
 • Zarif
Eksi Yönleri
 • Buzdolabı oldukça büyük, bazı kullanıcılar sesin biraz yüksek olduğunu söyledi; Ancak, böyle bir buzdolabı için bunun oldukça normal olduğunu söylemeliyim, 🙂 Siemens kalitesi söz konusu.

Bu buzdolabı boyutlar açısından gerçekten büyük. Kalabalık bir aileyle yaşıyorsanız, bu kesinlikle kontrol etmeye değer, bu yüzden en iyi buzdolabı önerileri listeme ekledim. Özellikleri, A +++ enerji sınıfı ve teknolojisi ile çok kaliteli bir buzdolabıdır. Netto 140 L çok büyük bir dondurucu hacmine sahiptir.

özellikler

Toplam Brüt Hacim682 L
Soğutucu Bölme Net Hacmi479 L
Dondurucu Bölme Net Hacmi140 L
Enerji SınıfıA+++
Yıllık Enerji Tüketimi (Kilowatt Saat)252 kWh
Ses Seviyesi40 dB

Bosch KGN56VW30N Kombi Tipi NoFrost Buzdolabı

Benim Tercihim En İyi Buzdolabı Tavsiye

Güncel fiyatı öğrenmek için buraya tıklayın!
Artı Yönleri
 • Nitelik
 • Büyük hacim
 • Raf tasarımı
 • Sessiz
 • Pratik iç aydınlatma
Eksi Yönleri
 • Dondurucu kısmı altta ve soğutucu üstte bulunur. Bazıları için olumsuz bir durum ama benim için bir avantaj diyorum. En sevdiğim alan olan soğutucunun üst katta olmasını istiyorum🙂

Tasarımı, sessizliği, 4-5 kişilik ailelere hitap eden boyutları ve Bosch markasının kalitesi ile en iyi buzdolabı tavsiyeleri listemde tercihim oldu. Buzdolabının rafları kişiselleştirme için çok uygundur ve istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Ancak içindeki led ışıklar oldukça kullanışlı. Bu sayede buzdolabının tüm parçalarını net bir şekilde görebilirsiniz. Dilerseniz uzun yıllar sorunsuz kullanacağınızı düşünüyorum.

özellikler

Toplam Brüt Hacim559 L
Soğutucu Bölme Net Hacmi400 L
Dondurucu Bölme Net Hacmi105 L
Enerji SınıfıA++
Yıllık Enerji Tüketimi (Kilowatt Saat)325 kWh
Ses Seviyesi42 dB

Rehber: Buzdolabı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Buzdolabı Nasıl Seçilir?

Buzdolabı alırken dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar şunlardır: Kilowatt saat cinsinden elektrik ve enerji tüketimi, buzdolabının enerji sınıfı, gürültü seviyesi ve hacmi cinsinden kapasitesi olarak ifade edilebilir. En iyi buzdolabını seçmedeki bu faktörler göz önüne alındığında, tek bir seçim, alışveriş sonrası pişmanlık veya memnuniyetsizlik olasılığını büyük ölçüde azaltacaktır.

Buzdolabı fiyatları oldukça değişken olsa da kaliteli ve ucuz buzdolapları bulmak elbette mümkün. En önemlisi öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemek 🙂 Satın Alma Kriterleri kısmında nelere dikkat etmeniz gerektiğinden biraz daha bahsedelim.

Satın alma kriterleri

Buzdolabı kapısı stili

190 litrelik ürün yelpazesinde, bu boyutta yalnızca tek kapılı, doğrudan soğutmalı bir buzdolabı elde edersiniz. Tek kapılı buzdolapları genellikle tek bir kişi veya hatta bir çift için en uygun boyuttadır ve diğer her şey ihtiyacınız olmayan fazladan boşluktur.
Ancak, belki de gelecekteki bir yatırımdan daha büyük bir buzdolabı satın almanız gerekiyorsa, çift kapılı bir buzdolabı iyidir. 240-250 litreyi geçmiyorsa, çift kapılı bir buzdolabı size daha büyük bir dondurucu (çok fazla donmuş gıda seviyorsanız) ve hatta daha büyük bir sebze kutusu (böylece aşçınızın her zaman yapacak bir işi vardır) sağlar.
Çift kapılı buzdolapları ayrıca size tek kapılı bir buzdolabından bazı üstün özellikler sunar, ancak çok kapılı bir buzdolabı kadar iyi değildir.

Buzdolabının özellikleri

Hızlı soğutmadan daha hızlı buz ve nem kontrolüne kadar, buzdolapları artık daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için tasarlandı. Ama gerçekten hangi özelliklere ihtiyacınız var? Bu özelliklerden kaç tanesini gerçekten önemsemelisiniz?

Temperli cam, sızdırmaz, ayarlanabilir raflar: Diyelim ki Cumartesi günü bir partiniz var ve gün içinde ofiste olacaksınız, böylece yiyecek almaya vaktiniz yok.

Yani Cuma günü arkadaşlarınıza 6 porsiyon biryani alıyorsunuz ve sıralamaya üşendiğiniz için tüm paketi buzdolabınıza tıkıyorsunuz. Kolay değil ve küçük bir paket değil.

Bu nedenle, daha fazla dikey alan yaratmak için rafları yeniden ayarlamanıza olanak tanıyan bir buzdolabına ve böyle bir ağırlık altında sarkmayacak veya bükülmeyecek sağlam raflara sahip bir buzdolabına ihtiyacınız var. Ayarlanabilir, temperli cam rafların kullanışlı olduğu yer burasıdır.

Sessizlik ve gürültü seviyesi

Gürültü ve desibel seviyelerini de dikkate almalısınız. Tabii ki, buzdolapları kompresör tarafından sürekli soğutma ve sıkıştırma gibi şeyler yaptığından, sessizlik daha iyi olduğu anlamına gelir.

Yeni buzdolapları, eski teknolojilerle yapılanlara kıyasla nispeten sessizdir. Özellikle geceleri mutfağın odaya yakın olduğu zamanlarda gürültü bazıları için rahatsız edici olabilir 🙂 Seçim yaparken bu faktörü göz önünde bulundurmakta fayda var.

Enerji tüketimi ve enerji sınıfı

Enerji tüketimi, buzdolabı satın alırken göz önünde bulundurulması ve dikkate alınması gereken en önemli şeylerden biridir. Buzdolabı, her gün ve tüm yıl boyunca her zaman açık olan ve elektrik tüketen birkaç nesneden biridir; Dolayısıyla bir ömür boyu sürecek bir ürünün güç tüketimi elbette son derece önemlidir.

Zamanlayıcılı bir buzdolabının enerjisi, bir buzdolabının güç sınıfı %20’den sonra daha düşük enerji tüketimine sahiptir. Örneğin bir A++ buzdolabındaki güç tüketimi de önemli ölçüde daha düşüktür. Yeni buzdolapları, geliştirilmekte olan teknoloji ile daha az güç kullanır ve bu eski buzdolabınızı değiştirmeniz için bir neden olabilir 🙂

Sık Sık Sorulanlar

buzdolabı nedir?

Buzdolapları, yiyeceklerimizin taze ve soğuk kalmasını istediğimiz ürünleri soğutmamızı veya dondurmamızı sağlayan cihazlardır.

A enerji sınıfı ile A+ enerji sınıfı arasındaki fark nedir?

A + enerji sınıfı bir buzdolabı, aynı teknik özelliklere sahip A enerji sınıfı bir buzdolabına kıyasla kilovat saat olarak %20 daha düşük yıllık enerji tüketimine sahiptir.

Sonuç

Umarım 2023 En İyi 5 Buzdolabı İpucu [İncelemeler, Marka Önerileri] hakkındaki makalemi beğenmişsinizdir. En iyi buzdolabı tavsiyeleri, buzdolabı fiyatları, buzdolabı markaları, buzdolabı incelemeleri, alırken dikkat edilmesi gerekenler, hangi buzdolabı alınır, hangi buzdolabı en ucuz gibi bir çok sorunda sizlere yardımcı olmaya çalıştım 🙂

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *