15 En İyi Bebek Losyonu Tavsiyesi, Kullanıcı Yorumları ve Satın Alma Rehberi

Çocuklarımız bizim için en değerli varlıktır. Doğumdan itibaren bizim bakımımıza ve korunmamıza ihtiyacı olan bebeklerimizin cildi de bakıma ihtiyaç duyar. Çocukların cildi nemli görünse de aslında kuruluğa oldukça yatkındır. Kurumaya, kızarıklığa ve dökülmeye çok meyilli olan bebek cildi iyi bir nemlendirme ile iyileşebilir. Bebek cildi için üretilen bebek losyonları da nemlendirme ve koruma için en iyi seçenekler arasındadır.

Bebeğinizin sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olması için ilk üç yıl iyi nemlendirilmiş ve bakımlı olması çok önemlidir. Bu kür sayesinde bebeğinizin cildinde ilerleyen yıllarda oluşacak kuruluk, egzama gibi problemlerin önüne geçilmiş olur. Bebek losyonunun günlük kullanımı da bebek cilt bakımının önemli bir parçasıdır. Bebek losyonları banyodan sonra, güneşten sonra, yatmadan önce veya günün herhangi bir saatinde kullanılabilir.

Öncelikle yazımızın tamamını okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun ürünler hakkında size tavsiyelerde bulunacağız. Yazının tamamını okuyabilir veya aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayarak mağazaya gidebilirsiniz. en ucuz fiyat.

Bebek Losyonu Nedir Ve Ne İçin Kullanılır?

Çocukların hassas cildi temizlenmeli ve nemlendirilmelidir. Bebek losyonları da bebeğin cildinin bakımı ve nemlendirilmesi için yapılmış özel bakım ürünleridir. Bebek losyonları çocukların cildini nemlendirir ve yatıştırır. Bebeklerin cildi, anne karnında üretilen verniks adı verilen bir yapı ile kaplıdır. Bu yapı çocukların cildini kuruluktan bir süre korur. Ancak bu tabaka yıkandığında etkinliğini kaybeder. Bu nedenle çocukların cildini düzenli olarak nemlendirmek gerekir. Bu nemlendirici bakım bebek losyonu ile de sağlanabilir.

Bebek losyonları bebeğinizin cildini sadece nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda rahatlatır. Banyodan sonra bebeğinizin cildine masaj yaparak uygulayacağınız bebek losyonu, bebeğinizin rahatlamasına ve rahat uyumasına yardımcı olacaktır.

Bebek losyonu ve bebek yağı arasındaki farklar nelerdir?

Bebek losyonu ve bebek yağı, işlev olarak birbirine çok benzeyen iki üründür. Her ikisi de çocukların cildini nemlendirmek ve yumuşatmak için kullanılır. Bu iki ürün birbirine çok benzese de cilt üzerinde farklı etkileri vardır. Bebek losyonu cildi nemlendirir ve yumuşatır. Bebek yağı nemi ciltte hapseder ve kuruluğu önler.

Bu farklılıkta birbirinden farklı olan bu iki ürünü doğru kullanmak çok önemlidir. Örneğin, bebeğinizin cildini nemlendirmek için bebek losyonu kullanabilir ve ardından bu nemi korumak için bebek yağı kullanabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bu iki ürünü bebeğinizin cildini ağırlaştırmaması için ince tabakalar halinde kullanmanızdır.

En İyi Bebek Losyonu Tavsiyeleri

Mustela Hydra Bebe Bebek Losyonu İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • Avokado içeriği sayesinde mükemmel nemlendirici
Eksileri
 • biraz yüksek fiyat

Hydra Bebe bebek losyonu içeriğindeki avokado sayesinde bebeğinizin cildini korur ve nemlendirir. Doğumdan itibaren bebekler için kullanılabilen bu losyon, bebeğinizin cilt bariyerini sıcak, soğuk ve rüzgar gibi dış etkenlerden korur. Akışkan ve hafif dokusu sayesinde kolayca uygulanır ve kısa sürede emilir. İçeride nem ve koruma sağlayan ana ürün avokadodur.

Bebeğinizin cildi için son derece güvenli olan bu losyon, uygulamadan sonraki ilk saat içinde %52 nem artışı sağlar ve sekiz saat sonunda %25 nem içeriğini korumaya devam eder. Dermatolojik ve pediatrik olarak onaylanmış bu bebek losyonu bebeğinizin cildini korur, ona esneklik kazandırır ve nemlendirir.

Baby Me Bebek Losyonu İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • uygun fiyatlı olmak
Eksileri
 • Bazı insanlar kokuyu sevmez

Bebeğinizin hassas cildi için geliştirilen Baby Me bebek losyonu zengin içeriği sayesinde bebeğinizin cildini besler, nemlendirir ve korur. Bebeğiniz için ilk günden itibaren kullanabileceğiniz bu losyon, bebeğinizin hassas cildini nemlendirir ve tahrişe karşı korur. Alkol, paraben, parfüm ve boya içermez. 5.5 pH değeri ile bebeğinizin cildinin dengesini korur.

Baby Me Baby Lotion’u bebeğinizin cildine ince bir tabaka halinde masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu losyon hamilelikten itibaren anneler tarafından kullanılabilir. Bebeklerin cildinde kullanıma uygundur. Bebeğinizin cildi için ilk üç yıl çok önemlidir. Bu üç yılda bebeğinizin cildini nemlendirerek ve koruyarak geleceğe hazırlayabilirsiniz.

Ecowell Organik Bebek Losyonu İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • Tamamen organik ve vegan olun
Eksileri
 • Parfüm kokuyor

Oldukça zengin bir içeriğe sahip olan Ecowell Organik Bebek Losyonu zeytinyağı, kayısı yağı, portakal yağı ve kiraz yağı içerir. Bu zengin içerik sayesinde bebeğinizin cildini korurken nemlendirir. Bebeğinizin cildinde kuruluk ve çatlamayı önler. Yağ içerikli bir ürün olmasına rağmen cildi nemlendirdiği için yağlama yapmaz.

İçeriğindeki portakal yağı bebeğinizin cildini yumuşatır ve sakinleştirir. Paraben, silikon, sentetik kimyasallar, petrol türevleri ve boyar madde içermez. Aynı zamanda vegan bir ürün olan Ecowell bebek losyonu, geri dönüştürülebilir ambalajı sayesinde çevreye zarar vermez. Bu losyon hayvanlar üzerinde test edilmemiştir ve gaddarlık içermediği onaylanmıştır.

Johnson’s Baby Bedtime Bebek Losyonu İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • Bebeklerin daha iyi uyumasına yardımcı olmak
Eksileri
 • Düşük kalıcı koku

Johnson’s Baby Bedtime Bebek Losyonu, yatıştırıcı ve sakinleştirici aromaların bir karışımını içerir. Bebeğinizin cildine masaj yaparak uygulayabileceğiniz bu losyon, bebeğinizin cildini nemlendirir ve gece boyunca bebeğinizin cildine bakım yapmaya devam eder. Çocukların cildini pürüzsüzleştirmek ve nemlendirmek için dermatologlar tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

Bebek yatmadan önce losyon sadece bebeğinizin cildini yumuşatmakla kalmaz, aynı zamanda yatıştırıcı aromaları sayesinde bebeğinizin daha rahat uyumasına yardımcı olur. Düzenli olarak Bedtime Bebek Losyonu uygulanan bebeklerin 7 gün içerisinde daha rahat uyudukları ve gece boyunca rahat bir uyku uyumaya başladıkları gözlemlenmiştir.

Trukid Trubaby Sweet Baby Daily Lotion İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • Doğal aromalı kokulu bir losyona sahip olun
Eksileri
 • Ambalaj pratik bir kullanım sunmuyor

Hoş kokusu ve doğal içeriği ile dikkatleri üzerine çeken Trukid Trubaby Sweet Baby Günlük Losyon, çocukların cildini nemlendirir ve rahatlatır. Hindistan cevizi yağı, kakao, tatlı badem, aloe vera, karite yağı, cupuacu yağı, lavanta, papatya, tatlı portakal, narenciye gibi doğal aromalar içerir. Bu doğal aromalar sayesinde rahatlatıcı ve nemlendirici bir etkiye sahiptir.

Trubaby Sweet Bebek Losyonu bebekler için günlük olarak kullanılabilir. Bebeğinizin cildine zarar vermez. Narenciye aromaları sayesinde portakal çiçeğini andıran hoş bir kokuya sahiptir. Bu losyon güneşlendikten ve banyodan sonra da kullanılabilir. Bebeğinizin cildini güneşin ve suyun kurutucu etkisinden korur.

Nivea Baby Nemlendirici Bebek Losyonu İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • Yüksek nemlendirme özellikleri
Eksileri
 • Ağırlığı diğer ürünlere göre biraz küçük

Nivea Baby Baby Nemlendirici Losyon, banyo sonrası bebeğinizin cildine nazik bakım sağlar. Bebeğinizin cildinde banyo yaptıktan sonra kaybettiği nemi geri kazanın. Bu losyonu bebeğinizin cildine ince bir tabaka halinde masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Cilt tarafından kolayca emilen bu losyon nemlendirici özelliği ile öne çıkıyor.

Bu losyonun içerdiği Provitamin B5 sayesinde cilde bakım yapar. Boya veya alkol gibi bebeğinizin cildine zarar verebilecek maddeler içermez. Yoğun, su bazlı bir nemlendiricidir.

Babe Pediatric Moisturising Body Milk Bebek Losyonu İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • Hipoalerjenik ve iyi nemlendirici olmak
Eksileri
 • 100% doğal olmayan bileşenler.

Hassas bebek cildi için üretilmiş bu bebek losyonu, bebeğinizin cildine nazikçe bakım yapar. Bu pediatrik bebek losyonu günlük olarak bebeklerin veya çocukların cildine istenilen sıklıkta kullanılabilir. Cildi besler ve nemlendirir. İçeriği sayesinde cilt tabakasını güçlendirir. Ayrıca cilt üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

Babe Bebek Losyonu alkol ve parabenler gibi zararlı maddeler içermez. Çocuk cildinin pH’ı ile uyumludur. Bebeklerin ve çocukların hassas ciltleri için uygundur ve hipoalerjeniktir. Belirli bir kullanım sıklığı yoktur, istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Biobaby Yenidoğan Losyonu İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • Uygun fiyatlı ve zengin içerik
Eksileri
 • Küçük boyutlu

Biobaby Bebek Losyonu, bebeklerin hassas ve hızla nem kaybeden cildi için özel olarak üretilmiş bir losyondur. Bu losyon çocukların cildini nemlendirir ve kuruluğu önler. İçeriğindeki probiyotikler çocuk cildinin doğal ve hassas yapısını korurken aynı zamanda zeytinyağı ile cildi yumuşatır. Zengin içeriği çocukların hassas cildine koruma ve rahatlama sağlar.

Bebeklerin hızla nemlenen cildinde kullanılmak üzere üretilmiştir. Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri içerir.Ayrıca melisa, anason ve rezene yağından oluşan içeriği çocukların rahatlamasına yardımcı olur. Alerjik faktör içermeyen bu losyon çocukların cilt pH’ı ile uyumludur.

Unibaby Bebek Losyonu İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • uygun fiyatlı olmak
Eksileri
 • Hafif yağlı bir dokuya sahip

Unibaby Bebek Losyonu ter, sıcak hava, sürtünme ve hassasiyet gibi etkenlerle kızaran cildi yatıştırır ve rahatlatır. Günlük kür olarak kullanılan bu losyon bebeklerde pişik, pişik gibi rahatsızlıkların önlenmesinde de kullanılmaktadır. Aynı zamanda hidrasyonun doğal dengesini korurken günlük bakım sağlar.

İçeriğindeki Avena Sativa (Yulaf Özü) cildin su dengesinin korunmasına katkıda bulunur ve cildin sağlıklı gelişimine katkıda bulunur. Günlük olarak kullanılabilir. Cilt bariyeri üzerinde zararlı bakterilerin gelişmesini engeller.

Penaten Bebek Bakım Losyonu İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • çok kilon var
Eksileri
 • Güçlü bir kokusu yok

Çocukların hassas ciltleri için özel olarak üretilmiştir. Penaten Bebek Bakım Losyonu, bebeğin hassas cildini korurken derinlemesine yumuşatır. E vitamini ve içerdiği mineraller çocukların cildini nemlendirir ve gün boyu yumuşak kalmasını sağlar. İnce bir tabaka halinde masaj yaparak uygulayabileceğiniz bu losyon hızla emilir.

Dermatolojik olarak test edilmiş Penaten Bebek Bakım Losyonu bebeğinizin cildine güvenle bakım yapar. Gün içerisinde uygulandığında gün boyu yoğun nem ve yumuşaklık verir.

Sirenol Natural Cadı Fındığı Bebek Losyonu İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • İçeriği tamamen doğaldır.
Eksileri
 • Pompanın emniyet kilidi yok

Hassas bebek cildinin bakımı için özel olarak geliştirilen bu bebek losyonu, tamamen doğal içeriği sayesinde güvenli bakım sunar. Sirenol Doğal Bebek Losyonundaki cadı fındığı, aynısefa ve papatya ile bebeğin cildini nemlendirin. Ayrıca aloe vera, papatya ve karite yağı sayesinde nem ve denge sağlar.

Sirenol Natural bebek losyonu alkol, paraben, GDO ve boya içermez. Yağlı değildir ve dermatolojik olarak test edilmiştir. Ayrıca vegandır ve hayvanlar üzerinde test edilmez. Bu bebek losyonunu gün içinde veya banyodan sonra bebeğinizin cildine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Burt’s Bees Besleyici Bebek Losyonu İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • Zengin içeriğe sahip olun
Eksileri
 • çok fazla koku

Burt’s Bees Besleyici Bebek Losyonu kremsi dokusu sayesinde uzun süreli yumuşaklık sağlar. İçerdiği süt ve karite yağı sayesinde bebeğinizin cildini nemlendirir ve yumuşak bir doku kazandırır. Yağsız süt, balmumu, ayçiçek yağı, soya fasulyesi yağı, karite yağı, süt özü ve üzüm çekirdeği yağı içerir.

Burt’s Bees Baby Besleyici Losyon’u bebeğinizin cildinin ihtiyacına göre gün boyu masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Parabenler, ftalatlar ve petrokimyasallar içermez. Hızlı emilen kremsi bir dokuya sahiptir.

Chicco Baby Moments Vücut Losyonu İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • Yağlı bir his bırakmıyor ve kolayca emiliyor.
Eksileri
 • yüksek fiyat

Chicco Baby Moments vücut losyonu bebeğinizin cildini nemlendirir, yumuşatır ve rahatlatır. Tatlı badem sütü besleyici ve nemlendirici özellikler içerir. Bu yağsız bebek losyonu bebeklerin cildine kolayca emilir. Bebeğinizin cildinin ihtiyacına göre gün boyunca masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Chicco Baby Moments losyonu alkol, paraben ve boya içermez. Çocukların hassas cildine uygun olarak üretilmiştir. Hipoalerjeniktir. Bebeğin cildinin pH’ı ile uyumludur. Çocukların cildini koruyarak bakım yapar.

Hipp Babysanft Vücut Losyonu İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • Organik badem yağı içerir
Eksileri
 • Küçük boyutlu

Hipp Babysanft vücut losyonu cildi derinlemesine nemlendirir, yumuşatır ve tazelik verir. Paraben içermez. Ayrıca mineral yağ, uçucu yağ, boya ve koruyucu içermez. Dermatolojik olarak test edilmiş ve kanıtlanmış cilt uyumluluğu.

Hipp Babysanft Vücut Yağı, organik bademlerden elde edilen badem yağı içerir. Badem yağı, cildin yenilenmesinde ve korunmasında etkili olan doymamış yağ asitleri bakımından zengindir. Organik badem yağı kuru cildi nemlendirirken hassas ciltler üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur.

Johnson’s Baby Cotton Touch Bebek Losyonu İncelemesi

Fiyatına Bak
Artıları
 • Çocukların hassas ciltleri için uygundur
Eksileri
 • İçerik 100% doğal değildir.

Johnson’s Baby Cotton Touch Bebek Losyonu, bebeğin hassas cildine nazikçe bakım yapar. Bebek cildini yumuşaklığını korurken korur ve bebeksi kokusu sayesinde bebeğin doğal kokusunu bastırmaz. Bebeğin cildine nazik bakım yapar ve cilde olumsuz bir etkisi yoktur.

Bu losyon gün boyunca bebeğinizin cildinin ihtiyacına göre masaj yapılarak kullanılabilir. Ya da biraz pamuğa dökülüp bebeğin cildinde kullanılabilir.

Bebek Losyonu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 • Çok hassas cilde sahip bebekler için bebek losyonu alırken dikkat edilmesi gereken ilk şey içeriği olmalıdır. Bebek losyonları içeriği dikkatlice incelendikten sonra satın alınmalıdır. Bebeğiniz için aldığınız bebek losyonu içeriğinin doğal olması bebeğiniz için daha iyi olabilir. Alkol ve paraben içermeyen bebek losyonlarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca bebeğinizin alerjisi olan bir ürün varsa, satın alacağınız bebek losyonlarının içinde ürünün yer almasına özen gösterilmelidir. Alerjik çocuklar için hipoalerjenik bebek losyonları seçmek daha doğru olacaktır.
 • Bebek kremi seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör de fiyatıdır. Bebeğin diğer ihtiyaçlarının yanı sıra bebek losyonu tükendiğinde yenilenmesi gereken bir üründür, bu nedenle bütçeniz dahilinde hareket etmeniz yararınıza olacaktır. Her bütçeye uygun ve bebeğinizin sağlığına uygun bebek losyonlarını bulabilirsiniz.
 • Bebek losyonu alırken ağırlığına da dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin vücudunun her yerinde kullanacağınız bir bebek losyonu arıyorsanız, ağır ağırlıklı bebek losyonları seçmelisiniz.

Bebek Losyonu Nasıl Kullanılır Ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle bebeğinizin cildine ilk kez bebek losyonu kullanıyorsanız alerjik etki ihtimaline karşı yama testi yaptırmalısınız. Bebek losyonları hipoalerjenik olsa da her bebeğin cildi farklıdır. Bu nedenle losyonu kullanmaya başlamadan önce bebeğin cildinde küçük bir bölgede test yapılması önerilir. Losyonu bebeğinizin kol veya bacağının küçük bir bölgesine uyguladıktan sonra bebeğinizin cildinin losyona nasıl tepki verdiğini gözlemleyebilirsiniz. 12 saat içerisinde kızarıklık, şişlik, kaşıntı gibi bir etki olmazsa bebek losyonunu bebeğinizin vücudunda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bebek losyonlarında daha az katkı maddesi içerdiklerinden çabuk bozulma eğilimindedirler. Bu nedenle bu losyonları hızlı tüketmek en doğrusu olacaktır. Tüketirken son kullanma tarihine de dikkat etmelisiniz. Son kullanma tarihi geçmiş ürünleri kesinlikle kullanmamalısınız. Yapısının bozulmaması için bebek losyonunuzu nasıl sakladığınıza da dikkat etmelisiniz. Bebek losyonunu doğrudan güneş ışığı alan, nemli veya yüksek sıcaklıklı yerlerde saklamayın.

Bebek Losyonu Bebeğin Yüzüne Sürülür Mü?

Bebek losyonları hem bebeğin vücudunda hem de yüzünde kullanılabilir. Özellikle su bazlı ve doğal bebek losyonları yüz kullanımına daha uygundur. Yağ bazlı ürünler cildin gözeneklerini tıkadığı ve terlemeyi baskılayarak kızarıklıklara neden olduğu için yüzde kullanıma uygun değildir. Aynı şekilde bebek yağları da bebeklerin yüzünde kullanıma uygun değildir. Bunun yerine hafif su bazlı bebek losyonlarını tercih etmek daha doğru olacaktır.

Sonuç

En değerli varlığımız olan çocuklarımıza doğru bakımı sağlamak ve onları rahat ettirmek en önemli görevimizdir. Bebeklerin çok hassas cildi bile özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Bunun için doğru bebek losyonunu seçmek ve düzenli kullanmak çok önemlidir. Doğru bebek losyonunu seçerken birçok faktöre dikkat etmeniz gerekebilir. Ancak göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktör, bebeğinizin cildinin bu bebek losyonuna nasıl tepki verdiğidir. Bebeğinizin cildini iyi nemlendiren ve bebeğinizi rahatlatan bebek losyonlarını tercih etmeniz doğru olacaktır. Bebek losyonları sadece bebeğinizin cildine bakmakla kalmaz, aynı zamanda bebeğinizin cildini de geleceğe hazırlar.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.