24 En İyi Bebek Arabası: Markalar, Tavsiyeler ve Yorumlar İle Detaylı Satın Alma Rehberi

Yeni evlilerin doğum sonrası en önemli ihtiyaçlarından biri olan bebek arabaları birçok marka ve model ile öne çıkıyor. Bu bağlamda birçok model arasından çocukları için en iyi ve en uygun bebek arabasını seçmeye çalışan aileler bu konuda ciddi kararsızlıklarla karşılaşabilmektedir. Ayrıca birinci bebek arabalarının ikinci, üçüncü ve diğer çocuklar için kullanılıyor olması bebek arabası seçimini daha da önemli kılıyor.

Bu yüzden birçok ailenin kafa karışıklığını gidermek ve çocukları için en uygun bebek arabası modelini seçmek için bu yazıyı hazırladık. Özellikle ev dışında vakit geçirmeyi seven aileler için oldukça kullanışlı olan tekerlekli sandalye modellerini sizler için inceledik. Bebek arabası seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini detaylı bir şekilde aktarmaya çalıştık. Bu bağlamda bebek arabası ile ilgili her sorunun cevabını bulabileceğiniz bu yazımızı lehinize sunuyoruz.

Öncelikle yazımızın tamamını okumak istemeyenler için ürün tavsiyeleri vereceğiz, yazının tamamını okuyabilir veya aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayarak en ucuz fiyatla mağazaya gidebilirsiniz.

İçindekiler

Bebek Arabası Türleri Nelerdir?

Piyasada birçok markanın bebek arabası modeli bulunuyor. Bunlar arasından çocuklar için en uygununu tercih etmek ve kullanım kolaylığı ile konforu ön planda tutan modellatore konusunda fikir sahibi olmak önem arz ediyor. Bu çerçevede bebek arabası türleri hakkında fikir sahibi olan ve babalar uzun ömürlü, rahat ve kullanışlı bebek arabaları sayesinde hayatları oldukça kolaylaşıyor.

Hem yeni doğan bebeklerde hem de dört beş yaşındaki çocuklarda rahatlıkla kullanılabilen bebek arabaları sayesinde çocukların yorulduğu durumlarda kucakta taşıma zahmetinden de kurtulan aileler her türlü koşulda arabaları rahatl Bu çerçevede piyasada bulunan bebek arabası türleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bebek arabası türlerini araştırdık.

Travel Sistemli Bebek Arabaları

En konforlu tekerlekli sandalye modelleri olarak bilinen seyahat sistemli tekerlekli sandalyeler, kullanıcılara pek çok fayda sağlamaktadır. Hem bebek arabası hem de bebek taşıyıcı ataşmanları ile ön plana çıkan Travel System bebek arabaları, yeni doğan bebeklerde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca geniş tekerlekleri ve amortisör özelliği sayesinde engebeli yollarda rahatlıkla kullanılabilirler. Kullanıcılara sunduğu bu kolaylık ve rahatlık sayesinde piyasadaki diğer bebek arabalarına göre biraz daha pahalı olabilir.

Seyahat sistemli bebek arabalarının bu avantajlarının yanı sıra boyutlarının büyük ve katlamada biraz daha kullanışsız olmaları da büyük dezavantajlar olarak görülebilir. Bu nedenle, küçük bagaj boyutlarına sahip arabaları takmakta zorlanabilirler.

Baston Tipi Bebek Arabaları

Baston tipi bebek arabaları, bebek arabası modelleri arasındaki boşluk açısından en hafif, en pratik ve avantajlı olarak belirtilmektedir. Ancak fiyat olarak kullanıcısını üzmeyen bastonlu bebek arabaları konfor açısından biraz geri planda kalıyor. Rahatlık açısından sorun teşkil eden baston bebek arabaları bu nedenle bebeklerde kullanılamamaktadır. Daha pratik, günlük kullanım için 2 yaş ve üzeri çocukların kullanımı için tercih edilirler. En önemli avantajı uzun ömürlü kullanım için oldukça dayanıklı olmalarıdır ki bu da kamış tipi bebek arabalarının tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biridir.

Bastonlu bebek arabalarının bir diğer dezavantajı ise bebek arabasının bebek arabasına monte edilememesidir. Bu nedenle yanınızda bebek arabası taşırken bebek arabası da taşımanız gerekebilir.

Standart Tip Bebek Arabaları

Standart tekerlekli sandalyeler piyasada en çok tercih edilen modellerden biridir. Ayarlanabilir koltuklardan tentelere ve yağmurluklara kadar pek çok özelliği bir arada sunan standart bebek arabaları bile her bütçeye hitap eden bütçe seçenekleriyle sıklıkla tercih ediliyor. Konfor ve konfor açısından ne çok iyi ne de çok kötü çalışan standart tekerlekli sandalyeler, farklı konfor özelliklerine göre de modellere ayrılabiliyor. Çift yönlü sürüş ve ana sürüşün tüm modellere takılmaması gibi dezavantajları olan bebek arabaları tüm modellerde bulunmamaktadır.

Bebeklerden 6 yaşa kadar rahatlıkla kullanılabilen standart tip bebek arabaları için model seçerken bu avantaj ve dezavantajlara dikkat etmek gerekir.

Jogging (3 Tekerlekli)

Uzun yürüyüşler ve geziler için oldukça kullanışlı olan koşu arabası modelleri engebeli arazilerde ve toprak yollarda dahi rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca spora ilgi duyan anne babaların çocukları ile rahat bir şekilde yürümesini sağlayan koşu bebek arabaları, 3 teker üzerinde konforlu bir sürüş imkanı sunuyor. Tek elle bile rahatlıkla kullanılabilen tekerlekli sandalyeler, hacimli bagajı olan arabalara kolaylıkla uyum sağlıyor.

Anne kucağındaki fonksiyonu sayesinde yeni doğan bebeklerin rahatlıkla kullanabileceği koşu bebek arabaları, sporu seven aileler için ideal.

İkiz Bebek İçin Bebek Arabaları

İkiz ailelerin en büyük sorunlarından biri olan tekerlekli sandalye seçimi, ikizlere özel tasarlanan tekerlekli sandalye modelleri ile kolaylıkla çözülüyor. İkizlerin yan yana veya sırt sırta oturmasına imkan veren modelleri bulunan ikiz bebek arabalarının en büyük dezavantajı boyutlarının oldukça büyük olmasıdır. Buna rağmen ikiz bebekler için neredeyse tek alternatif gibi görünen ikiz bebek arabaları ancak büyük bagajı olan araçlara sığabiliyor. Yeni doğan ikizlerden 3 yaşına kadar olan bebekler için kullanılabilen ikiz pusetler oldukça kolay ve rahat bir kullanım sunuyor.

En İyi Bebek Arabası Tavsiyeleri

Bebek arabası seçerken hemen hemen tüm aileler bütçelerine en uygun ve en iyi bebek arabasını seçmeye çalışırlar. Ancak bu konuda fazla bilgisi olmayan ebeveynler hem bebekleri hem de kullanımları için uygun olmayan bebek arabalarını tercih edebilirler. Ayrıca piyasada pek çok markanın tekerlekli sandalye modelinin olması da çeşitli kafa karışıklıkları yaratabilir. Bu yüzden piyasadaki kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen bebek arabalarını inceleyerek sizler için önemli bir rehber hazırlamaya çalıştık. Bu bebek arabalarına artıları ve eksileri ile birlikte bakalım.

En İyi Travel Sistem Bebek Arabaları

Joie Muze LX Travel Sistem Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Joie Muze LX bebek arabası tek elle kolayca katlanabilir. Ayrıca 360 derece dönebilen tekerlekleri sayesinde yüksek manevra kabiliyeti sağlar. Bebek arabası tekerlekli olarak park edildiğinde sabit fren sistemi sayesinde güvenli kullanımı garanti eder. Çocuğu ve kişisel eşyalarını kolayca taşımanıza olanak sağlayan bebek arabası, aynı zamanda büyük bir taşıma sepeti ile donatılmıştır. Farklı pozisyonlara yerleştirilebilen sırtlığı sayesinde doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabilir. Beş noktalı emniyet kemeri sayesinde çocuğunuzu düşme riski olmadan güvenle taşımanızı sağlar.

Ancak ürünün en büyük dezavantajı çift yönlü kullanılamamasıdır.

Artıları
 • 5 noktalı emniyet kemeri
 • iyi manevra kabiliyeti
 • Bebek arabası kullanışlı


Eksileri
 • Çift yönlü kullanılamaz

Casual Cadillac Air Travel Sistem Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Cadillac Air Travel System rahat bebek arabası iki yönlü kullanılabilen bir üründür. İtme kolundaki fermuarlı deri astar ile koruma sağlanır. Koltuk 3 farklı pozisyonda kullanılabilir. Emniyet kemeri 5 güvenlik noktası sunar. Ürünün kumaşı yüksek ısıya dayanıklı ve kalitelidir. UV ışınlarından kolay kolay etkilenmez. Tente kısmında bulunan fermuarlı pencere bebeği görme imkanı sunar. Sökülebilir ön bar pratik kullanım sunar. Ön tekerlekler kolayca temizlenir ve ayarlanır. Tekerlekleri özel olarak tasarlanmış, tüm darbelere dayanıklı ve darbeleri emerek çocuğun daha rahat seyahat etmesini sağlar. Tekerleklerinin 360 derece dönebilme özelliği rahat manevra yapma imkanı sunuyor. İstenildiğinde tamir edilebilmesi kullanım açısından da kolaylık sağlamaktadır.

Cadillac Air Travel System rahat bebek arabası, oturma ünitesi ile katlanabilir. Katlandığında otomatik olarak kilitleniyor ve açılmıyor. Daha az yer kaplaması açısından da oldukça ergonomiktir. Alttaki sepet oldukça büyük ve kullanışlı. Arka tekerlek fren sistemi tek tuşla çalıştırılıyor. Gövde yapısı alüminyumdan yapılmıştır ve ayrıca karanlıkta kullanımı güvenli hale getiren reflektörlere sahiptir. Tekerlekli sandalyeye monteli taşıma araba koltuğu, bir seyahat sistemi olarak kullanılabilir. Parmak koruyucu, bebeğinizin kötü hava koşullarından etkilenmesini engeller ve daha rahat etmesini sağlar.

Pek çok kullanıcının favori ürünü, ticari sitelerde kullananlar tarafından 4,8 olarak derecelendirilmiştir.

Artıları
 • Çift yönlü kullanım imkanı
 • iyi manevra kabiliyeti
 • harika bir fermuarlı göze sahip olmak
 • bir spot ışığı var
 • Uzay aracı olabilecek koltuk
Eksileri
 • ağır olmak
 • Açmak ve kapatmak zor
 • pahalı olmak

Baby2Go Volo Private Travel Sistem Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Baby2Go Volo Özel Seyahat Sistemi puset, alüminyum kasası ve zarif tasarımıyla geliyor. Ön tekerlekleri 360 derece dönebilir ve sabitlenebilir. 5 noktalı emniyet kemeri ile çocuğunuz her zaman güvende. Ayarlanabilir sırtlık sayesinde çocuk yatar pozisyona getirilebilir. Ayak dayama yeri ihtiyaca göre 3 adımda ayarlanabilir. Fren sistemi tek noktadan oluşmaktadır. Bebek arabası katlandığında otomatik olarak kilitlenir ve açılmaz. Gövde tarafında 360 derece dönebilme özelliği vardır. Çift yönlü kullanılabilen bu ürün oldukça kullanışlıdır. Bebek taşıyıcısı ile de kullanılabilen Baby2Go Volo Özel Seyahat Sistemi bebek arabası, portbebe kullanma özelliğine de sahiptir. 0-13kg oto koltuğu olarak kullanılabildiği gibi hastane ve ev tipi çıkış olarak da tercih edilebilir.

Maksimum 18 kg taşıma kapasitesine sahip olan bebek arabası kolay açılıp kapanır ve pratiktir. Kullanıcılar özellikle tekerleklerin 360 derece dönebilmesinden memnun. Kalabalık ortamlarda kolayca hareket ettirilebildiği için pratiklik sunan bu bebek arabası konforlu ve kalitelidir.

Artıları
 • Portbebe olarak kullanılabilir
 • 360 derece dönebilen tekerlekler
 • Çift yönlü kullanım
 • zarif tasarım
 • Katlandığında otomatik kapanma
 • Tek elle katlanabilir
Eksileri
 • pahalı olmak

Joie Litetrax 4 Travel Sistem Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Joie Litetrax bebek arabası tek elle kolayca katlanabilir. Bebek arabası ile birlikte gelen ürün, doğumdan itibaren kullanımı kolaydır. 360 derece dönebilen tekerlekleri ve ayarlanabilir tentesi ile manevra kabiliyeti ve sürüş konforu sağlayan ürün, aynı zamanda geniş ve kullanışlı bir sepete de sahip. Sırt desteği kademeli olarak ayarlanabilir. Ayrıca oturma alanında bebeği beş noktadan güvenli bir şekilde sabitleyen emniyet kemeri sistemi, bebek arabasının son derece güvenli olmasını sağlar. Ayrıca üzerindeki kumaş kolayca çıkarılıp temizlenebilir.

Artıları
 • Tek elle katlanması kolay
 • Temizlemesi kolay olmak
 • Çift yönlü kullanılabilir
Eksileri
 • Bebek arabanız ağır

Baby Plus Canyon Travel Sistem Bebek Arabası V2 İncelemesi

Fiyatına Bak

Baby Plus Canyon bebek arabası farklı pozisyonlarda ayarlanabilen sırt desteği sayesinde doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabilir. Çift yönlü kullanımı ve ayarlanabilir tentesi ile yüksek konfor sunan ürün, ön tekerleklerin 360 derece dönebilme özelliği sayesinde yüksek manevra gücüne sahiptir. Ayrıca her bebek arabasında bulunan beş noktalı emniyet kemeri sayesinde güvenli sürüşü garanti eder. Ayrıca oldukça pratik bir katlama işlevine sahip olan ürün, alan açısından da büyük bir avantaj sunuyor.

Tüm bunların bir parçası olarak, ürünün kullanıcıları, malzemenin kalitesi ve çift yönlü özelliğinin kullanışlı olmaması nedeniyle sorunlarını göstermektedir. Bu kapsamda ürün, kullanıcılar tarafından 4 puanla derecelendirilmiştir.

Artıları
 • Sürüş konforu
 • Uygun Fiyat
Eksileri
 • Çift yönlü kullanımı zor
 • Hacimli ve bagaja sığması zor (katlamak için sepeti çıkarmanız gerekir)

Kraft Leon Travel Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Çok yönlü kullanımı ve portbebe görevi gören bebek taşıyıcısı sayesinde doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca üç farklı pozisyonda ayarlanabilen oturma ünitesi ile donatılan ürün, üç farklı yükseklik ayarı sunuyor. Farklı mevsim koşulları için katlanır çadır ile donatılan ürün, her türlü hava koşulunda rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca eşyaları taşımak ve bebeğin eşyalarını korumak için küçük bir bölmesi vardır.

Tüm bunlardan ürün, kullanıcılar tarafından 4.9 olarak derecelendirildi.

Artıları
 • Her mevsim kullanıma uygundur
 • Çift yönlü kullanım imkanı
Eksileri
 • Ağır olması
 • Pusetin dar olması

Chicco Trio Sprint Travel Sistem Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Chicco Trio Sprint bebek arabası, üç farklı kullanım özelliği sayesinde doğumdan itibaren ebeveynler ve bebekler için rahat bir kullanım sunar. Şeffaf yağmurluğu ve katlanır yağmurluğu bulunan ürün, karakteristik portbebesi sayesinde araba koltuğu olarak rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca çok farklı pozisyonlarda ayarlanabilen sırt desteği ile çocuğun oturması, uzanması ve yaslanması için büyük rahatlık sunar.

Ancak ürünün en büyük dezavantajı çift yönlü kullanılamamasıdır. Fiyat olarak da piyasadaki diğer modellere göre oldukça pahalıdır. Bu kapsamda ürün, kullanıcılar tarafından 4,5 olarak derecelendirilmiştir.

Artıları
 • Bebek için rahatlık
 • sağlam olmak
Eksileri
 • Çift yönlü kullanılamaz
 • ağır olmak
 • pahalı olmak

Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Kiwi City Way bebek arabası, açılır kapanır tentesi, ayarlanabilir kulpu ve kolay katlanma özelliği ile ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca güvenli kullanım için start-stop butonu da bulunan ürün, 360 derece dönebilen tekerlekleri sayesinde yüksek manevra kabiliyeti sunuyor. Ayrıca hem bebeğin kişisel eşyalarını hem de diğer eşyalarını kolayca taşımak için çok büyük bir alt sepete sahiptir. Farklı açılarda yatabilme özelliği sayesinde çocukların gelişim özelliklerine göre konumlanabilmektedir. En önemli özelliği ise iki yönde kullanılabilmesidir.

Ancak bazı kullanıcılar ürün için ön tekerleklerdeki sorundan ve malzeme kalitesinin düşüklüğünden bahsediyor. Bu kapsamda ürün, kullanıcılar tarafından 4,5 olarak derecelendirilmiştir.

Artıları
 • Çift yönlü kullanım imkanı
 • iyi manevra kabiliyeti
 • Uygun Fiyat
Eksileri
 • Bebek arabasını araba koltuğu olarak kullanamama

En İyi Baston Tipi Bebek Arabaları

Joie Brisk LX Baston Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Joie Brisk LX Baston tekerlekli sandalye de diğer Joie ürünleri gibi oldukça başarılı. Tam yaslanma özelliği sayesinde bebeğiniz doğar doğmaz kullanmaya başlayabilirsiniz. Baston tipi 3 tekerlekli bebek arabası, arkada iki, önde bir tekere sahiptir, bu sayede ekstra manevra kabiliyeti ve konforlu bir sürüş sağlar. Ayrıca ön tekerleklerin bağımsız süspansiyona ve 360 ​​derece dönüşe sahip olduğunu unutmayın.

Emniyet kemerine gelince, 5 noktalı emniyet kemeri ile en yüksek notları alıyor. Emniyet kemerini çocuğunuzun boyuna ve kilosuna göre de ayarlayabilirsiniz. Kumaşlar kolayca çıkarılıp düşük sıcaklıklarda yıkanacak şekilde tasarlanmıştır.

Alt sepet genellikle kullanışlı olsa da, bebek arabası tam yatar pozisyonda ise bu sepete ulaşmak biraz zor olabilir.

Artıları
 • Cintura di sicurezza a 5 punti
 • facile manovrabilità
Eksileri
 • Arabanın tamamen yatar pozisyonda dezavantajı
 • çift ​​yönlü kullanılamaz

Baby Plus Rocket Baston Puset İncelemesi

Fiyatına Bak

Baby Plus Rocket Bastonlu Puset 4 farklı uyku pozisyonu ile pratik ve konforlu bir üründür. Tek elle ayarlanabilen sırt kısmı da kullanım kolaylığı sağlıyor. Pratik olarak katlanabilen ürün, kendinden kilitli mekanizmaya sahiptir. Güvenli kalır ve nakliye sırasında açılmaz. Namlu şeklindeki kapatma, çok az yer kapladığı anlamına gelir. Çocuğun ayaklarında bulunan reflektörler sayesinde karanlıkta güvenli kullanım sunan ürün kolayca fark ediliyor. Tente kısmında aparatı vardır ve bu kısım fazla eşyaları saklamak için idealdir. Katlandığında kolayca taşınabilir ve ağırlık yapmaz. Arka tekerlekler askıya alındı. Bu, düz olmayan zeminlerin neden olduğu sarsıntının bebek tarafından daha az hissedilmesini sağlar.

Güvenlik açısından da yeterli olan bastonlu Baby Plus Rocket bebek arabası 5 noktalı emniyet kemeri ile donatılmıştır. Ayarlanabilir ayaklık sayesinde bebeğiniz uyurken ayaklarını uzatabilir. Oturma pozisyonunda ayaklarınızı kolayca asabilir. Tentesi birçok baston model bebek arabasından daha uzun ve kullanışlıdır. Üst kısımdaki küçük şeffaf pencere bebeğinizi takip etmek için çok kullanışlıdır. Çubuğun önü takılıp çıkarılabilir. Yumuşak kulplu bu bebek arabası, büyük bir alt sepete sahiptir.

Ön tekerlekleri 360 derece dönebilir ve manevra kabiliyeti de güçlüdür. Ürünün gövde kısmı paslanmayacak veya çizilmeyecektir. Ön ve arka tekerleklerde kilitleme sistemi vardır.

Artıları
 • pratik kullanım
 • Taşıması kolay
 • Güneş siperliğinde şeffaf bir pencereye sahip olun
 • 360 derece manevra kabiliyetine sahip süspansiyon ve tekerlekler
 • Tam uyku fonksiyonuna sahip olun
 • Uygun Fiyat
Eksileri
 • Çift yönlü kullanım yok

Prego 2043 Persa Baston Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Prego 2043 Persa Baston Puset bebek için doğumdan hemen sonra kullanılabilme özelliği ile dikkat çekiyor. Bastonlu bebek arabalarında yaygın olmayan farklı sırtlık pozisyonlarına sahip olan ürün, çift taraflı kullanım özelliği ile de dikkat çekiyor. Beş yönlü emniyet kemerinin kullanılması da çocuğun güvenliği için çok önemlidir. Ayrıca 360 derece dönebilen ön tekerlekleri sayesinde her türlü manevrayı rahatlıkla yapabilmektedir. Ayrıca eşyaların kolay taşınması için büyük bir alt sepete sahiptir.

Bazı kullanıcılar üründen oldukça memnun kalırken bazıları ise ürünün küçük olduğunu söylüyor. Bu kapsamda ürün, kullanıcılar tarafından 4 puanla derecelendirilmiştir.

Artıları
 • Çift yönlü kullanım imkanı
 • Uygun Fiyat
Eksileri
 • sıkı ol
 • Kemer düzgün takılmazsa, çocuk kayabilir.

Babyhope Sa7 Baston Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Babyhope Sa7 Bastonlu Puset, üç farklı yatırma ve tam yatırma seçeneği ile doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabilir. Ekstra dolgulu oturma yeri sayesinde rahat bir oturum sunan ürün, ön camı ve tam kapanan tentesi sayesinde her mevsim kullanılabilir. Üstelik 360 derece dönebilen tekerlekleri ile bu bebek arabası ile her türlü yolda manevra yapmak mümkün.

Bu bağlamda ürün, kullanan kullanıcılar tarafından 4.4 olarak derecelendirilmiştir.

Artıları
 • Çift yönlü kullanım imkanı
 • Her mevsim kullanıma uygundur
 • Uygun Fiyat
Eksileri
 • uygunsuz kullanım

En İyi Standart Bebek arabaları

Hamilton X1 Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Sık seyahat eden biriyseniz, özellikle de uçakla sık seyahat ediyorsanız, Hamilton X1 bebek arabası tam size göre. Bir düğmeye basarak, el bagajına sığacak boyutta tamamen katlanabilir. Bu özelliği sayesinde sadece uçak kabinine değil, araba bagajına da rahatlıkla sığabilmektedir.

Sadece 7,3 kilogram ağırlığındaki Hamilton X1, 20 kg’a kadar yük kapasitesine sahip. Bu 4 tekerlekli tekerlekli sandalyenin her bir tekerleğinde süspansiyon vardır, bu sayede sürüş sırasında maksimum konfor sunar.

3 kademeli yatırma ayarı sayesinde tam yatar pozisyonda kullanım imkanı sunar ve manyetik tokalı 5 noktalı emniyet kemeri sistemine sahiptir. Tek kusuru, bebek arabasını açarken tek düğmeyle kapatmanın rahatlığını bulamamanız. Bebek arabasını manuel olarak açmanız gerekir.

Artıları
 • rahat kullanım
 • katlanması kolay
 • hafif ol
 • Küçük zemin kaplaması
Eksileri
 • Çift yönlü kullanılamaz

Kraft Cockpit Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Kraft Kokpit Puset, katlanabilir özelliği sayesinde çok az yer kaplar. Ayrıca doğumdan itibaren yeni doğan bebekler için kullanım kolaylığı sunan Kraft Kokpit puset, alüminyum gövde kalıbı ve plastik gövde kalıpları ile zarif bir görünüm sunuyor. Çocuklar için en rahat kullanımı sunan bebek arabası, tam yatabilen sırtlığı ile de oldukça rahattır. Tek elle kolayca katlanabilen ergonomik tasarımıyla dikkat çeken ürün, aynı zamanda taşıma kolaylığı sağlayan sapıyla da dikkat çekiyor.

Birçok kullanıcının beğeniyle tercih ettiği ürün, ticari sitelerde kullanıcılar tarafından 5 olarak derecelendirildi.

Artıları
 • rahat kullanım
 • katlanması kolay
 • hafif ol
Eksileri
 • Çift yönlü kullanılamaz

Baby Home Bh-760 Gold Çift Yönlü Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Baby Home bebek arabasının farklı pozisyonlar için ayarlanabilir bir sırtlığı vardır. Uyuma, oturma ve dinlenme adı verilen bu pozisyonlar sayesinde doğumdan itibaren bebekler için rahatlıkla kullanılabilir. Ürün tek nokta fren sistemine sahiptir. Bu sayede oldukça güvenli bir sürüşü garanti eder. Ayrıca her mevsim kullanılabilen Baby Home puset, geniş ve oldukça kullanışlı alt sepeti ile eşyaların kolayca taşınmasını sağlar. Ayrıca tam kapanan tentesi ile çocuğunuzu soğuktan koruyan ürün, çift yönlü yönlendirme özelliği sayesinde kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Pek çok kullanıcının beğendiği bebek arabası, bazı katlarda tekerlekleri döndürmediği için eleştiriliyor. Bu kapsamda kullanıcılar ürünü 4.6 olarak değerlendirdi.

Artıları
 • Çift yönlü kullanım imkanı
 • Her mevsim kullanıma uygundur
 • Güvenilir bir sürüş sağlayın
 • Uygun Fiyat
Eksileri
 • Kısa kulplar

ESY BABY COMFORT Çift Yönlü Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

ESY Baby Home bebek arabası, bebekleri doğumdan itibaren taşımak için kullanılabilir. Ebeveynlerin çocuklarını akıllarında tutabilmeleri için çift taraflı kaydırma özelliği bulunan ürün, oturma, dinlenme ve uyuma gibi farklı pozisyonlarda geriye yaslanma imkanı sunuyor. Ayrıca her türlü hava koşulunda rahatlıkla kullanılabilen katlanır tenteye sahip olan ürün, kolay katlanabilme özelliği ile de öne çıkıyor. 360 derece dönebilen ön tekerlekleri sayesinde yüksek manevra kabiliyetine sahip olan ürün, fren ve kilitleme sistemi ile oldukça güvenli bir kullanım sunmaktadır.

Birçok kullanıcı üründen memnun kalırken, bazıları tekerleklerin neden olduğu sorunlara dikkat çekiyor. Bu kapsamda ürün, kullanıcılar tarafından 4.1 puan aldı.

Artıları
 • Çift yönlü kullanım imkanı
 • Her mevsim kullanıma uygundur
Eksileri
 • Sorunlu tekerlekler

Chicco Goody Kendi Kendine Katlanan Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Chicco Goody bebek arabası, tamamen yatırılabilen sırtlığı sayesinde doğumdan itibaren kullanılabilir. Tek bir hareketle kolayca katlanabilen ürün, taşımada büyük kolaylık sağlıyor. Tekerleklerinin polikarbonat malzemesi sayesinde manevra kabiliyetine sahip olan ürün, tekerleklerde bulunan amortisörler sayesinde konforlu bir sürüş sunuyor. Mevsimlik açılıp kapanan tentesi ile değişen hava koşullarına karşı da koruma sağlayan tekerlekli sandalye, beş noktalı emniyet kemeri ve geniş, kullanışlı sepeti ile dikkat çekiyor.

Birçok kullanıcı ürünü kullanmaktan zevk alır. Bu kapsamda ürün, kullanıcılar tarafından 5 puan almıştır.

Artıları
 • Kolay katlanabilir olması
 • Araba bagajına koymak kolay
 • hafif ol
Eksileri
 • Çift yönlü kullanılamaz

Tommybaby Eagle Alüminyum Lüx Çift Yön Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Tommybaby bebek arabası doğumdan itibaren kullanılabilir. Farklı pozisyonlarda ayarlanabilen sırtlık ünitesi, beş noktalı emniyet kemeri ve 360 ​​derece tekerlekleri ile son derece güvenli ve konforlu bir sürüş sunar. Arka tekerleklerde fren sistemi ve tam kapalı tente fonksiyonu ile iki yönde kullanılabilen ürün, 360 derece dönebilen ön tekerlekleri ile de yüksek manevra kabiliyetine sahiptir.

Birçok kullanıcı ürünü tercih ederken, bazı kullanıcılar ise malzemenin kalitesinden memnun değil. Sürüş kolaylığı konusunda da eleştiriler var. Bu kapsamda ürün, kullanıcılar tarafından 4.2 olarak derecelendirildi.

Artıları
 • Çift yönlü kullanım imkanı
 • Her mevsim kullanıma uygundur
 • Güvenilir bir sürüş sağlayın
Eksileri
 • Sürmek ve katlamak için nispeten garip

En İyi Jogging (3 Tekerlekli) Bebek Arabaları

Joie Litetrax 3 Tekerlekli Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Joie Litetrax bebek arabası, otomatik tek elle katlama işlevine sahiptir. Tekerlekleri 360 derece dönebilen bebek arabası, en zorlu yollarda bile konforlu bir sürüş sağlıyor. Farklı yatış pozisyonlarına sahip sırtlığı ile doğumdan itibaren kullanılabilir. Ayrıca beş noktalı emniyet kemeri ile donatılmış ürün, çocukların güvenli bir şekilde taşınmasını sağlıyor. Bebek arabası kumaşı kolayca çıkarılıp taşınabilir. Bu bağlamda hijyenik kullanım sağlar. Birçok kullanıcının favori ürünü ticaret sitelerinde 5 olarak derecelendirilmektedir.

Artıları
 • Her mevsim kullanıma uygundur
 • Güvenilir bir sürüş sağlayın
 • Temizlemesi kolay olmak
 • Tek elle kullanılabilir
Eksileri
 • Çift yönlü kullanılamaz

Kraft Wow İkiz Jogger Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Kraft Wow Twin bebek arabası, ikiz bir çocuğun mutluluğunu yaşayan aileler için idealdir. İkizleri yan yana taşımanıza imkan veren bebek arabası, çok pozisyonlu ve tam yatabilen sırtlığı sayesinde oldukça kullanışlıdır. Bu özelliği ile doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabilen ürün, ayarlanabilir tente fonksiyonu sayesinde farklı hava koşullarında rahat bir kullanım sunar. Eşya taşımak için geniş alt sepeti de bulunan bebek arabası, üç tekerleğinin de geniş dönüş açısı sayesinde kolay manevralar yapabilmektedir.

Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen ürün, kullanıcılar tarafından 4.6 olarak derecelendirilmiştir.

Artıları
 • Her mevsim kullanıma uygundur
 • Kullanım kolaylığı
 • Çocuklar için kolaylık
Eksileri
 • ağır olmak

En İyi İkiz Bebek Arabaları

Babyhope İkiz Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Babyhope ikiz bebek arabası, ikizleri olan çiftlerin işini çok daha kolay hale getiriyor. Sırt sırta oturma özelliği sayesinde fazla yer kaplamayan bir boyuta sahip olan ürün, 360 derece dönebilen tekerlekleri ile oldukça güçlü bir manevra kabiliyetine sahiptir. Hem ön hem de arka bölmede beş noktalı emniyet kemerleri ile donatılmış ikiz bebek arabası, ikizlerin bu çerçevede güvenle taşınmasını sağlıyor. Ayrıca hem çocuk eşyalarının hem de diğer eşyaların kolay taşınması için geniş bir sepet ile donatılan ürün, sabit arka tekerlekleri sayesinde güvenli sürüş sağlıyor.

Bu çerçevede kullanılan ürün, kullanıcılar tarafından 4.3 olarak derecelendirilmiştir.

Artıları
 • Güvenilir bir sürüş sağlayın
 • kompakt olmak
 • Her mevsim kullanıma uygundur
Eksileri
 • dar alın

Sunny Baby 814 Sweety İkiz Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Sunny Baby bebek arabası, ikizleri yan yana taşımanıza olanak tanır. Bu bağlamda farklı pozisyonlarda ayarlanabilen sırtlık ünitesi sayesinde doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca karakteristik katlanır tentesi sayesinde farklı mevsim koşullarına göre kullanıma imkan tanır. 360 derece dönebilen ön tekerlekleri ile yüksek manevra kabiliyetine sahip olan ürün, arka tekerleklerde bulunan fren sistemi ile oldukça güvenli kullanım sağlıyor.

Bu kapsamda ürün, kullanıcılar tarafından 4,5 olarak derecelendirilmiştir.

Artıları
 • Güvenilir bir sürüş sağlayın
 • rahat hisset
Eksileri
 • İşe yaramaz çocuk saat penceresi

Joie Aire Twin İkiz Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Joie Aire Twin Twin Puset 15 kg taşıma kapasiteli bir üründür. Otomatik kilitleme sistemi sayesinde tek elle katlanır ve kullanımı pratiktir. Bir kez katlandığında, herhangi bir yere yaslanmanıza gerek yoktur. Ürün yardım almadan dayanabilir. Koltuk 2 farklı ayarda kullanılabilir. Sırtlığın eğimi de 2 konumda ayarlanabilir. Bu nedenle bebeğinizin rahatlığından ödün verilmez. Sepet kısmı oldukça geniş olduğundan eşyalarınızı saklamak için kullanışlıdır. Tekerlekler üzerinde süspansiyon işlevi bulunan Joie Aire Twin Twin Puset oldukça güvenlidir. Ön tekerlekler kilitlenebilir. Arka fren pabuçlarına zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir. Ürünün emniyet kemeri de maksimum güvenliği sağlar. Çünkü bebeğinizi 5 noktadan kavrayarak birbirine bağlar.

İngiltere’ye ait olan Joie, binlerce kişinin favori markasıdır. Fiyatı da performansı ve iki çocuk için uygun olması göz önüne alındığında makul.

Artıları
 • İkiz bebekler için üretildi
 • Tek elle katlama işlevi
 • Tamamen yatar pozisyona sahip olun
 • Küçük ve kullanımı hafif
Eksileri
 • Yok

Prego Baby 2071 Ibiza İkiz Bebek Arabası İncelemesi

Fiyatına Bak

Prego Baby 2071 Ibiza ikiz puset alüminyum gövde yapısı ile kaliteli bir üründür. Doğumdan itibaren 15 kg’a kadar kullanılabilir. Alt sepeti oldukça geniş olan bu bebek arabası ikiz bebeklerin eşyaları için yeterli kapasiteye sahiptir. 5 noktalı emniyet kemerine sahip olan bu ürün, 360 derece dönebilen ön tekerleklere sahiptir. Ayrıca tekerlekleri sabitleme özelliğine de sahiptir. Ayak örtüsü sayesinde çocuklarınız soğuktan ve rüzgardan korunacaktır. İki yöne de kullanılabilen bu bebek arabasının itme kolu ayarlanabilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Sırtlık tamamen ayarlanabilir ve tamamen yatırılabilir.

Artıları
 • Tek olarak kullanılabilir
 • Tüm parçalar kolayca ayrılabilir ve saklanabilir
 • Çift yönlü kullanım
 • Katlandığında çok az yer kaplar
 • kaliteli olmak
Eksileri
 • pahalı olmak

Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Bir bebek arabası satın alırken, kullanıcılar onu birçok kritere göre değerlendirir. Bunlar arasında güvenlik, bebekler için kullanım, katlama fonksiyonu, tente, kilitlenebilir tekerlekler, bebek eşyalarını taşımak için ayrı bölme, kumaş özelliği ve ayarlanabilir kulp özellikleri bu kriterler arasındadır. Bunların dışında kullanıcılar, üretim standartlarını karşıladığını gösteren TSE belgelerine sahip bebek arabalarını da sıklıkla tercih etmektedir.

Tüm bunlar içerisinde bebek arabası alırken en önemli özellik bebeği güvenli ve rahat bir şekilde taşımaktır.

5 Noktalı Emniyet Kemerine Sahip Olması

Araba kullanırken hayati önem taşıyan emniyet kemeri, bebek arabasında taşınan çocuklar için de büyük önem taşıyor. Çocukların arabadan düşme tehlikesine karşı önlem sağlayan, çocuğu belden ve kollardan arabaya bağlayan 5 noktalı emniyet kemerleri çok önemli. Bu nedenle bebek arabası tercihlerinde emniyet kemerli modelleri tercih etmek oldukça önemlidir.

Emniyet kemerine ek olarak güvenilir bir fren sistemi ile donatılan tekerlekli sandalyeler, güvenlik açısından da oldukça önemlidir. Araba sürerken bazı dikkat dağıtıcı unsurlardan dolayı bebek arabasının kontrolünü kaybetmesi olasıdır. Böylece hem çevrenizdekilerin hem de çocuğunuzun güvenliği emniyet kemeri ve fren sistemi ile korunacaktır.

Doğumdan İtibaren Kullanılabiliyor Olması

Bebek arabası tercihlerinde yeni doğan bebekler için uygun olan modelin tercih edilmesi de oldukça önem taşıyor. Çünkü bebek doğup hastane ortamından çıktıktan sonra bebek arabasında taşınması gerekebiliyor. Yeni doğan bebeklerin kullanımına uygun olmayan modeller bu konuda kullanıcılar açısından sıkıntılı olabiliyor. Ayrıca bu çerçevede tercih edilen bebek arabasının yeni doğan bebeğin vücut yapısına uygun ve hassas bir şekilde konfor sağlaması gerekiyor.

Ayrıca önemli bir özellik de yeni doğan bebekler henüz oturamadığı için bebek arabasının tam yatabilme özelliğine sahip olması. Ebeveynler yeni doğan bebekler için bebek arabası tercihlerinde bu kriterlere dikkat etmeli.

Katlanabilir/Kompakt Olması

Bebek arabasının boş zamanlarda kolayca taşınabilmesi ve aracın bagajına kolayca sığabilmesi için katlanabilir olması çok önemlidir. Ancak bebeğinizle dışarı çıktığınızda veya alışverişe çıktığınızda, bir elinizde bebek veya eşyalar varken bebek arabasını diğer elinizle kullanmanız veya katlamanız gerekebilir. Bu bağlamda tekerlekli sandalyenin kolay katlanabilme özelliği kullanıcıların işini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Pratik bir şekilde açılıp kapanabilen tekerlekli sandalyeler, daha hafif özellikleri ve hacimli modelleri ile öne çıkıyor. Bu nedenle, bu soruna da dikkat etmek gerekir.

Güneş İçin Koruma Tentesi Olması

Pusetlerin hem yaz sıcağında güneş ışığında hem de soğuk kış günlerinde yağmur ve çamurda kullanılacağı düşünüldüğünde, olumsuz hava koşullarının çocuk üzerindeki etkisini en aza indirmek için pusetlerin tente ile donatılmış olması büyük avantajdır. bebek arabasında. Bebeğinizin sağlığı için de oldukça önemli olan tente güneş ışınlarını engeller ve bebek arabasında bebek için konforlu bir yolculuk sağlar.

Ancak tente kapalıyken arabadaki bebeği görmenizi sağlayan şeffaf bir özelliği vardır, bebeğinizin her zaman kontrolünüz altında olmasını sağlar. Bu bağlamda bebek arabası seçerken bu kritere dikkat etmek gerekiyor.

Park Halinde Kilitlenebilir Tekerleklerin Olması

Fren sistemi her araç için ne kadar önemliyse, bebek arabası için de o kadar önemlidir. Bu bağlamda, bebek arabalarının sürüş deneyimi sırasında kaymasını önleyen veya herhangi bir yere bırakıldığında hareket etmemesini sağlayan güçlü bir fren sistemi ile donatılması çocuğun güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. Tekerlekli sandalyenin park halindeyken hareket etmesinden kaynaklanan çeşitli kazaları önlemek çok önemlidir.

Bebeğin ve Sizin Eşyalarınız İçin Saklama Alanı Olması

Çocuklu aileler dışarı çıktıklarında yanlarında koca bir dünya eşyalarını da getiriyorlar. Bebek arabasında hem bebek hem de anne-baba için gerekli olan bu eşyaları taşımak için bu eşyaların saklanabileceği bir alanın olması işleri çok kolaylaştırıyor. Aksi takdirde, ebeveynler bebek ve bebek arabasını taşırken eşya yükünü taşımak zorunda kalabilirler. Bu nedenle bebek arabası tercihlerinde eşyaların taşınabileceği bir alanın olması oldukça önemlidir.

Ayarlanabilir Tutma Sapları Olması

Çocuk arabasını kullanma rahatlığının yanı sıra, arabayı kullanan ebeveynler için de rahat olması büyük kolaylık sağlıyor. Puseti yönlendirmek için kullanılan kulpların ebeveynlere göre ayarlanabilir olması ve bebek arabasından yeterli uzunlukta veya yeterli uzaklıkta olması sürüş kolaylığı açısından önemlidir.

Ancak bebek arabası seçerken her iki şekilde de kullanıma izin veren kulplara sahip olmak da çok önemlidir. Çocuklu aileler genellikle bebek arabasındaki bebeklerin önlerinde olmasını ve bebeğin görülmesini isterler. Bu nedenle çift taraflı kullanıma uygun kulplu tekerlekli sandalyeler tercih edilmektedir.

Kumaşının Kolay Temizlenebilir Olması

Çocuklu ailelerin sıklıkla kullandığı bebek arabaları yağmur, çamur, kar, toz veya toprak fark etmeksizin her ortamda kullanılmaktadır. Bu nedenle bebek arabalarında ciddi bir toz birikimi olur ve bebek arabalarının kumaşları ciddi şekilde kirlenebilir. Çocukların sağlığı için de oldukça olumsuz bir durum olan hijyenik olmayan durum, bebek arabasının kumaşının temizlenmesi ile sağlanabilir. Ancak bazı bebek arabalarında kumaşlar kolayca çıkarılıp yıkanabilirken, bazılarında ise sadece silerek temizlenebilir.

Bu kapsamda satın alınacak bebek arabalarının bebek veya çocukların cildini tahriş edici bir etkisinin olmaması ve kolay temizlenebilir olması, kullanıcılar tarafından bebek arabalarının tercih ettiği özellikler arasında yer almaktadır.

Sonuç

Bebek arabaları özellikle çocuk sahibi olan ve çocuk sahibi olmak isteyen aileler için önemli bir ihtiyaçtır. Bebeğin doğumdan sonra ve belli bir yaşa kadar kolaylıkla taşınmasına olanak sağlayan bebek arabaları, bu bağlamda ebeveynlere büyük rahatlık sunuyor. Satın alınan bebek arabaları genellikle uzun kullanımlar için tercih edilmektedir. Bu nedenle bebek arabası satın alırken dikkatli olmak gerekir. Ayrıca piyasadaki birçok marka ve modelden hangisinin size uygun olduğunu bulmak oldukça zordur.

Bu kapsamda sizler için hazırladığımız bu yazımızda tekerlekli sandalye tercihlerini etkileyen faktörler ve tekerlekli sandalye modelleri hakkında ciddi bilgiler verdik. Faydalı olacağını umuyoruz.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.