5 En İyi Ankastre Set Tavsiye 2023 3’lü Davlumbaz Fırın Ocak

Sobalar birçok mutfakta popüler bir seçim olsa da, üst düzey evler genellikle mutfakla sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan ve evinize daha bireysel bir görünüm kazandıran ayrı ocakları ve duvara monte fırınları tercih eder.

Cihaz dünyasında, duvarınıza oyulmuş bir boşluk yerine mutfak dolaplarına monte edilmiş olsalar bile, konveksiyonlu fırınlara basitçe “duvar fırınları” diyoruz. Bu fırınlar tipik olarak 24 inç, 27 inç veya 30 inç genişliğindedir. Bunları tek veya çift fırın konfigürasyonunda alabilirsiniz. Çoğu konveksiyonlu fırının katlanır bir kapısı vardır. Ancak son zamanlarda fransız kapı ve yandan açılır kapı seçenekleri popüler hale geldi.

2023 3 parça davlumbaz tipi fırın için en iyi 5 ankastre set önerisi Ocak ayı yazımda; 3’lü montaj seti fiyatları, ocak ve davlumbaz takımları, öneri, marka ve yorum gibi herşey var 🙂

Ankastre set içerisindeki ürünler uzun yıllar kullanılacak ürünler olduğu için ankastre set satın alırken doğru tercih yapmanız uzun yıllar rahat etmenizi sağlayacaktır. En iyi ankastre kitleri ile sizin için bir öneri listesi hazırladım. Hazırlamış olduğum öneriler listesinden yardım alarak mutfağınıza en uygun montaj setini seçebilirsiniz.

İşte sizin için hazırladığım en iyi gömme kit önerileri:

5 En İyi Ankastre Set Tavsiye 2023

Luxell Kristal Beyaz Ankastre Set

Bütçeye Uygun En İyi Ankastre Set Tavsiye

Fiyatı Kontrol Et - N11
Fiyatı Kontrol Et - Trendyol
Artı Yönleri
 • Uygun fiyatlı ve şık
 • Temizlemesi kolay
 • Uygun fiyatlı
 • Alternatif renk seçeneği
Eksi Yönleri
 • Soba koltukları bazen kayabilir ve bazı kullanıcılar koltukların yeterince güçlü olmadığını 🙂

Luxell kristal beyaz set entegre zarif optikler - öne çıkan, uygun fiyatları da alıcıları memnun ediyor. Set içerisinde davlumbaz, ocak ve fırın bulunmaktadır. Fırın 4 farklı pişirme fonksiyonuna ve turbo fana sahiptir. Çıkarılabilir ısıya dayanıklı çift camlı kapağa sahiptir. 56 litrelik iç hacmi ile oldukça geniş olan bu fırının temizliği de oldukça kolaydır.

Setin beyaz kristal cam fırınında dört adet pişirme bölmesi bulunmaktadır. Açma düğmesi üzerinde otomatik ateşleyici bulunan sobada ayrıca emniyet sistemi bulunmaktadır. Camdan imal edildiği için temizliği oldukça kolay olan bu fırın, kullanıcılara kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Setin davlumbazı saatte 650 metreküp emiş kapasitesine sahiptir. Yıkanabilir alüminyum filtre kolayca temizlenebilir.

Bu entegre setin siyah rengi de mevcuttur. Ve 60 kilometre uzaklıktaki kullanıcılara ücretsiz kurulum hizmeti verilebiliyor.

özellikleri

RenkBeyaz / Siyah
Ücretsiz KurulumVar
Davlumbaz ŞekliEğimli

KUMTEL Black Still Button 3 lü Ankastre Set

Siyah En İyi Ankastre Set 2023

Fiyatı Kontrol Et - N11
Fiyatı Kontrol Et - Trendyol
Artı Yönleri
 • Çok zarif bir üründür ve çok iyi pişmektedir.
 • Uygun fiyatlı
Eksi Yönleri
 • Fırının camı bazen ısınabilse ve siyah rengiyle oldukça zarif olsa da, siyah renk her üründe olduğu gibi tozlanabilir🙂

Çok uygun fiyatlı bir entegre set olan KUMTEL Siyah Hareketsiz Düğme Üçlü Entegre Takım, oldukça uygun fiyatlı bir entegre settir. Kuruluma hazır set içerisinde yer alan fırının iç hacmi 58 litredir. 3 farklı pişirme fonksiyonuna sahip olan fırın ayrıca A enerji sınıfındadır. Çift camlı cam kapısı ve iç aydınlatması bulunan fırının temizliği kolaydır. Uygun fiyatı ve ince görünümü ile KUMTEL en iyi ankastre set önerileri listemde yerini aldı 🙂

Ocağın cam yüzeyindeki montaj setinde 4 adet pişirme gözü bulunmaktadır. Doğalgaz ve LPG ile uyumlu çalışabilir. Yan tarafında düğme bulunan bu soba, otomatik ateşlemeli ve emniyetli gaz kesme özelliğine sahiptir. Kaputun 3 farklı hız seviyesi vardır. Saatte 650 metreküp hava emebilen bu davlumbazın alüminyum filtresi de çıkarılıp yıkanabilir. 56 desibel ses seviyesi ile çok sessiz çalışır.

özellikleri

RenkSiyah
Ücretsiz KurulumVar
Davlumbaz ŞekliEğimli

Vestel Inox Ankastre Set

Kaliteli En İyi Ankastre Set Tavsiye

Fiyatı Kontrol Et - N11
Fiyatı Kontrol Et - Trendyol
Artı Yönleri
 • Uygun fiyatlı ve ücretsiz kurulum
 • Büyük fırın hacmi
 • Enerji tasarrufu
Eksi Yönleri
 • Kaput bazen çok fazla çalışabilir ve gücü yoktur

Entegre Vestel Inox Set, Vestel kalitesi ve uygun fiyatıyla karşınıza çıkıyor. Paslanmaz çelikten üretilen bu takım davlumbaz, ocak ve fırından oluşmaktadır. Kurulum setinin fırını kolay temizlenebilir emaye iç yüzeyden oluşmaktadır. 65 litrelik iç hacmi ile oldukça büyük olan bu fırının 5 pişirme kademesi vardır. Ayrıca bu fırının ayrıca ekmek ve yoğurt hazırlamak için özel ayarları vardır. A enerji sınıfında olan bu soba çevreye ve işlevselliğine zarar vermeden çalışmaktadır.

Ankastre set içerisinde bulunan fırın da oldukça kullanışlıdır. Fırın 4 gözlüdür. LPG veya doğalgaz ile uyumlu çalışabilir. Yan kısımdaki düğmeler de otomatik çakmak işlevine sahiptir. Setin başlığı paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Bu duvara monte davlumbaz saatte 291 metreküp emiş kapasitesine ve üç farklı ayara sahiptir. Çıkarılabilir filtresi sayesinde temizlenmesi kolaydır.

özellikleri

RenkGümüş
Ücretsiz KurulumVar
Davlumbaz ŞekliPiramit

Simfer Beyaz Dokunmatik Dijital Ankastre Set

Kullanışlı En İyi Ankastre Set 2023 Önerileri

Fiyatı Kontrol Et - Trendyol
Artı Yönleri
 • Fırın ve sobanın iyi çalışması
 • Kullanışlı kontrol panelleri ve uzaktan kumanda
Eksi Yönleri
 • Başlık oldukça sessiz çalışır, ancak ilk ayarda kullanıldığında zaman zaman biraz gürültülü çalışabilir, 🙂

Simfer white touch ankastre dijital set biraz pahalı olsa da kullanışlılığı ve kalitesiyle dikkat çekiyor. Kuruluma hazır setin fırını 8 farklı pişirme ayarına sahiptir. Dokunmatik dijital saat ve bağlam düğmeleri ile kolayca ayarlanabilir. Turbo elektrikli fanı sayesinde çabuk pişebilir. Fırın kapağının iç camı çıkarılabilir ve temizlenmesi kolaydır.

Montaj kitinin ocağında 4 pişirme bölmesi bulunur. Otomatik çakmağı ile kolay kullanım sunarken, gaz kapatma güvenliği ile maksimum güvenlik sunar. 8 milimetre kalınlığındaki cam yüzey hem çok dayanıklı hem de temizlenmesi kolaydır. Davlumbaz dokunmatik kontrol paneline sahiptir.

Ayrıca uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. 2 LED ışığı ve 3 ayrı emiş gücü ayarı vardır. Özel fan motoru ile güçlü emiş sunarken aynı zamanda oldukça sessiz çalışır.

özellikleri

RenkBeyaz
Ücretsiz KurulumVar
Davlumbaz ŞekliEğimli

Vestel Ankastre Beyaz Rustik Set

Benim Tercihim En İyi Ankastre Set Tavsiye

Fiyatı Kontrol Et - N11
Fiyatı Kontrol Et - Trendyol
Artı Yönleri
 • Oldukça zarif ve farklı tasarım
 • Fırının tavuk veya ekmek pişirmek veya yoğurt yapmak gibi çok farklı modları vardır ve
Eksi Yönleri
 • Fiyatı biraz pahalı, ancak ürünün kalitesi ve görünümü göz önüne alındığında, bu ödülü hak ettiği söylenebilir 🙂

Kendine özgü rustik görünüme sahip bu ankastre set, evinize farklı ve zarif bir his verir. Fiyatı biraz pahalı olsa da bu takım şık görünümü ile fiyatına uygun. Bu ankastre setin sobası dört pişirme bölgesine sahiptir. Yanlarda bulunan rustik düğmeler sobaya şık bir görünüm kazandırmaktadır. Ayrıca ocağın cam yüzeyi kolayca temizlenebilir.

Montaj seti içerisinde yer alan soba 69 litrelik oldukça geniş bir iç hacme sahiptir. 8 farklı pişirme fonksiyonu ile çalışan bu fırın hem şık görünümü hem de fonksiyonelliği ile dikkat çekiyor. Fırında ayrıca aşağıdakiler gibi farklı modlar da vardır: B. Tavuk pişirme işlevi, ekmek pişirme işlevi, yoğurt üretim işlevi ve sebze ve meyve kurutma işlevi

Set ayrıca bir duvar başlığı içerir. Saatte 469 metreküp emiş kapasitesi ile çalışan bu davlumbazın çıkarılabilir alüminyum filtresi de yıkanarak temizlenebilir.

Tüm bu özellikleri ve şık görünümü ile en iyi ankastre set önerileri listemden Vestel Rustik Takım benim tercihim oldu 🙂

Özellikler

RenkBeyaz / Siyah
Ücretsiz KurulumVar
Davlumbaz ŞekliPiramit

Rehber: Ankastre Set Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En iyi yerleşik kiti nasıl seçersiniz?

Uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz takımları seçebilmeniz için satın alırken dikkat etmeniz gereken ana kriterleri sıraladım. Bir göz atabilirsin.

Satın alma kriterleri

Tasarım ve mutfak uyumu

Entegre setler farklı model ve renklerde mevcuttur. Artan rekabet, tasarım ve renk seçeneklerinde artışa neden oldu. Bazı markalar klasik siyah, beyaz ve gri üçlüsünün ötesine geçerek kırmızı ve mavi gibi farklı renklerde entegre setler oluşturabiliyor. Bu noktada satın alacağınız kitin mutfağınızla uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Tezgahınızla ve parke zemininizle uyumlu bir takım mutfağınıza şık bir hava katar.

kullanışlılık

Bazı 3 ankastre set, özellikle fırınlarında farklı işlevlere sahip olabilir. Hazır modlar ile istenilen çalışmayı sağlayan setler de bulmak mümkündür. İhtiyaçlarınızı değerlendirmek ve uygun bir seçenek yapmak yararlıdır.

Ancak, örneğin fırınlarda kasalı veya otomatik çakmaklar bulunur veya setlere uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen davlumbazlar dahil edilebilir. Bu tür ek özellikler, güvenlik önlemleri veya kullanılabilirlik için kiti satın almadan önce kullanılabilirlik araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.

Kolay temizlik

Ankastre ürünler mutfakta en çok kullanılan aletler olduğu için çoğu zaman kirlenirler. Bunu yapmak için, yerleşik bir kit satın almadan önce temizlemenin kolay olduğundan emin olmanız gerekir. Cam yüzeyli ankastre setlerin temizlenmesi daha kolaydır veya örneğin kolayca çıkarılabilen filtrelere sahip davlumbazlar çalışmayı çok daha kolaylaştırabilir. Size temizlikte zorluk yaşatan bir gömme kit sizi çok yoracaktır.

Sık Sık Sorulanlar

Entegre küme nedir?

Mutfağa uyumlu bir şekilde entegre edilebilen mutfak gereçlerine tesisat takımları denir. Entegre setler tipik olarak 3’lü partiler halinde satılır. 3 esas olarak entegre set; Fırın, ocak ve davlumbazdan oluşmaktadır.

Montaj kiti alırken nelere dikkat etmeliyim?

Ankastre setlerin fiyatları bulunduğunuz yere göre oldukça değişken ve oldukça pahalı olabilir, bu nedenle uzun yıllar kullanabileceğiniz kaliteli bir kit seçmeniz gerekecektir. Ana setin içeriğine, fiyatına, temizlenebilirliğine ve kullanışlılığına dikkat etmekte fayda var. Çocuğunuz varsa, güvenliği düşünmek kesinlikle iyi bir fikirdir.

Sonuç

Alışveriş yaparken her zaman ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısınız. Ankastre set fiyatları oldukça değişkendir ve bazen son derece pahalı ürünler olabilir. Paranızı doğru satın almaya harcamak ve doğru seçimi yapabilmek için ürünü satın almadan önce iyice araştırmanız önemlidir.

Entegre setleri faydalı buluyor musunuz? Ne renk tercih edersiniz? Eğer varsa, yorum bölümündeki düşüncelerinizi ve sorularınızı gerçekten takdir ediyorum! Sorularınızı cevaplamaya hazırım.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *