2022 Yılında Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saat ve Bileklik (Ayrıntılı Satın Alma Rehberi)

Akıllı teknoloji ürünleri artık telefonlardan termoslara hayatımızın her yerinde, artık etrafımızdaki tüm ürünlerin akıllı versiyonları üretiliyor, bugün akıllı telefonların yakın dostu olan en iyi akıllı saatlere bakıyoruz.

İncelememize başlamadan önce, doğru seçimi yapabilmeniz ve ödediğiniz para karşılığında ürün ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde karşılayabilmeniz için size bazı önemli bilgiler vermek istiyoruz.

Öncelikle piyasada 4000 lira veya 40 liralık akıllı saatler var ama aralarındaki fark nedir? daha mı akıllı? Yoksa statü olarak sayılan sadece marka değeri yüzünden mi? Aslında ikisi de ama ucuz 40 liralık akıllı saatleri pahalı olanlardan ayıran en önemli özellik pil ömrü ve uzun süre kullanılamaması. Hiç kimse bir akıllı saat satın almak istemez ve özellikle birkaç aylık kullanımdan sonra şarj süresi daha da kısalır ve daha sonra kullanılamaz hale gelirse, günde iki kez takmaktan endişelenmek istemez.

Detaylara geçmeden önce en çok satan ve beğenilen ürünler için önerilerde bulunacağız, yazının tamamını okuyabilir veya aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en ucuz fiyatla mağazaya gidebilirsiniz.

Akıllı saat vs. Akıllı Bileklik

Bu cihazların her ikisini de gördüyseniz veya kullandıysanız, muhtemelen ikisinin de bazı ortak özelliklere sahip olduğunu fark etmişsinizdir. Tipik olarak hem akıllı saatler hem de akıllı bileklikler sağlık/fitness işlevlerine sahiptir (pedometre, tansiyon, uyku monitörü, kalp atış hızı monitörü vb.) ve her ikisi de akıllı telefonlarla senkronize edilebilir.

İki giyilebilir cihaz arasındaki farklar genellikle ekran boyutu, boyutu ve diğer gelişmiş özelliklerle ilgilidir.

Boyut

Genel olarak konuşursak, akıllı saatler hem ekran hem de kayış açısından akıllı bileziklerden daha büyüktür. Akıllı bilekliklerde ekran dikey boyutta iken akıllı saatlerde daha kare bir şekle sahiptir.

özellikleri

Akıllı bilezikler genellikle pedometre, kalp atış hızı monitörü, uyku zamanlayıcısı ve sağlıkla ilgili diğer işlevlerle birlikte fitness odaklıdır.

Akıllı saatler ise tüm bu özelliklere ek olarak kablosuz bağlantı, sim kart yuvaları, uygulama desteği, telefon görüşmeleri, kamera, GPS ve daha karmaşık sağlık uygulamalarına sahiptir.

Kullanım alanı

Akıllı saatler normal bir saat görünümünde olduğu için her ortamda takılabilirken diğer yandan akıllı bileklikleri tüm gün takabilirsiniz ancak iş toplantıları ve akşam yemekleri gibi ortamlarda kullanıma uygun olmayabilirler.

pil ömrü

Daha büyük akıllı saatlerin daha uzun pil ömrüne sahip olduğunu düşünebilirsiniz, ancak durum tam olarak böyle değil. Büyük olduğu kadar karmaşık bir sisteme sahip olan bu akıllı saatler, örneğin akıllı bilekliklere göre daha fazla güç tüketiyor. Bunun nedeni akıllı bilekliklerin sadece 1 günlük pil ömrüne sahip olması, daha düşük ekran çözünürlüğüne sahip olması ve daha basit bir işletim sistemi ile gelmesidir.

Hangisini seçmeli?

Bu sorunun cevabı sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillenecek, yukarıda sayılan faktörleri göz önünde bulundurarak size uygun olan seçeneği seçebilirsiniz.

Almadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Akıllı saat veya akıllı bileklik almaya karar verdiyseniz, satın almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedelim.

uyumluluk

Akıllı saatinizin veya bilekliğinizin uyumlu ve akıllı telefonunuzla bağlantı kurabilmesi önemlidir, bazı akıllı saat ve bileklikler yalnızca iOS ile çalışırken diğerleri Android ile çalışır, elbette her ikisine de tam uyumlu akıllı saatler ve bileklikler vardır.

Konfor

Akıllı saatiniz bileğinizde rahat hissetmeli, Apple Watch ve diğer benzer modeller hariç, günümüzde çoğu model yuvarlak olarak tasarlanmıştır, gün geçtikçe incelir ve hafifler. Bununla birlikte, kaba ve ağır akıllı saatler de satılıyor, bu da sadece bileği incitmekle kalmıyor, aynı zamanda rahatsızlık hissi de veriyor.

Pil ömrü

İyi bir akıllı saat, teknolojinin gelişmesiyle birlikte en az bir tam gün pili çıkarmalı, hatta bazı akıllı saatler son haftalarda (Amazfit Bip gibi) ama bu akıllı saatlerin pil ömrünü uzatmak için bazı karmaşık özelliklerden ve yüksek çözünürlüklü ekranlardan fedakarlık etmesi gerekiyor. .

Şarj

Bazı akıllı saatler ve bilezikler doğrudan kablo takılarak şarj olurken bazılarının ise ek bir şarj ünitesine takılması gerekebilir, bu sizin için önemli bir etken ise satın almadan önce kontrol etmelisiniz.

Spesifik özellikler

Akıllı saat veya bilezik satın almak için özel bir nedeniniz varsa, gerekli sensörün ve işlevselliğin bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz, örneğin şu anda satılan birçok model suya dayanıklılık sağlarken, çoğu yüzme aktiviteleri için uygun değildir. ve bu özellik mevcut değil, o Bu nedenle sizin için önemli olan ve standart olarak gördüğünüz bir özellik tüm akıllı cihazlarda bulunmayabilir.

En iyi akıllı saatler

Apple Watch Series 3,5,6, SE İncelemesi

Bir iOS kullanıcısıysanız ve Apple Watch serisinin fiyatı sizin için sorun değilse, bu akıllı saat iPhone’unuzun en iyi arkadaşı olacaktır. Ama ya bir Android kullanıcısıysanız? Ne yazık ki Apple Watch serisi sadece iOS çalıştıran cihazlarla eşleşecek şekilde tasarlanmıştır, Android telefonunuzla uyumlu bir akıllı saat arıyorsanız aşağıdaki diğer alternatiflere göz atmanızı öneririz.

Ancak yine de Apple Watch Series cihazını kullanmak istiyorsanız, özelliklerin çoğunu bir iPhone ile eşleştirmeden kullanabilirsiniz.
iPhone ile eşleştirmeden yapabileceğiniz şeylerin listesi;

1-) Koşu ve yürüyüşünüzü izleyin;

Orijinal Apple Watch’ta GPS çipi yoktu, ancak şimdi tüm Apple akıllı saatlerinde Apple Watch Series 2 cihazıyla birlikte bir GPS çipi var, bu nedenle bu özelliği kullanmak için akıllı saatinizi başka bir cihazla eşleştirmeniz gerekmez.

2-) Yüzme aktivitelerinizin takibi

Apple Watch serisi ile bir telefonla eşleştirmenize gerek kalmadan yüzme aktivitelerinizi takip edebilirsiniz ve bu özelliği kullanırken telefonunuz yanınızda olmasını isteyeceğiniz en son şey olacaktır çünkü iPhone, Apple Watch serisinin aksine suya dayanıklıdır ve istediğiniz kadar yüzebilirsiniz.

3-)Müzik dinleme ve uygulamaları kullanma

Apple Watch Serisi akıllı saatiniz ile müzik dinlemek istiyorsanız herhangi bir telefonla eşleştirmenize gerek yok. Akıllı saatler kendi depolama alanı ile geldiği için müziklerinizi onlara yükleyebilir veya Apple Music veya Spotify kullanıcısıysanız bu uygulamaları kullanarak online olarak müziklerinizi dinleyebilirsiniz. Tabii bunun için kablosuz bir kulaklığınızın olması ve akıllı saatinizle eşleştirmeniz gerekiyor.

4-) Egzersiz ve nabız takibi

Apple Watch Series Health uygulaması ile kalp ritmi ve egzersiz kayıtları uygulama hafızasına kaydediliyor.

5-) Apple TV’nizin Kontrolü

iOS cihazlarda olduğu gibi Apple Watch Serisi akıllı saat de Apple TV’nizi kontrol etmek için ihtiyacınız olan uygulamalarla birlikte gelir.

Şimdi gelelim Apple Watch serisi arasındaki model farklarından bu arada Watch Series 4 neden listede yok diye soracak olursanız, Apple bu modelin üretimini durdurduğu ve bu modelin üretimini durdurduğu için bu modeli listemize eklemedik. resmi olarak satıldı.

Apple Watch Series 3 vs 5: Farkları nelerdir

Her şeyden önce, Apple Watch Series 3 ve 5’in iPhone ile aynı kondisyona, bildirimlere ve sorunsuz bağlantıya sahip olduğuna dikkat edilmelidir, bu nedenle fiyat sizin için önemliyse ikisi arasında büyük bir fark yoktur. Seri 3 ve 5’e bakar, ancak fiyat faktörü bir sorun değilse, sorun budur. Gelelim fiyat farkının neden oluştuğuna.

Apple Watch Series 5 ile sağlanan ‘her zaman açık’ özelliği ile artık saate bakmak için ekranı açmanıza gerek kalmıyor ve FDA onaylı elektrokardiyum fonksiyonu da eklenmiş, bu özellik ile kalp ritminizi kontrol edebilir ve kalp atışı yapabilirsiniz. sorun olması durumunda akıllı saatiniz aracılığıyla bilgilendirilir. .

Apple Watch Series 5 ve 3 kağıt üzerinde aynı pil ömrüne (18 saat) sahip olsa da aslında Apple Watch Series 5 ile daha uzun pil ömrü elde etmek mümkün, nasıl? Açıkça, ‘Her zaman aktif’ işlevini devre dışı bırakarak. Böylece 2 güne yakın pil ömrü elde edebilirsiniz.

Apple Watch Series 5 ve 3 hemen hemen aynı boyutta olmasına rağmen, Apple Watch Series 5 çerçevesinin daha ince olması nedeniyle daha büyük bir ekrana sahip ve bu da ekranı daha görünür ve kullanışlı hale getiriyor.

Her iki modelde de acil arama modu var ancak Apple Watch Series 5 ile bu daha otomatikleştirilmiş görünüyor. Seri 5, yüksek bir yerden düşüp 1 dakika hareket etmezseniz, otomatik olarak acil arama yapar ve durum ve konum bildirir, ancak eSim Özellik Türkiye’de henüz aktif olmadığı için bu özellik şu an için devre dışıdır, ancak unutmayın, eSim’in Türkiye’ye de desteğini getirmek için çalışmalar başladı.

Hız açısından S5 çipine sahip Apple Watch Series 5 teorik olarak Series 3’ten daha hızlı ancak bu iki cihazı bir araya getirmediğiniz sürece bu fark farkedilemeyecek kadar küçük.

Hafıza fonksiyonunda bir tık önde olan Apple Watch Series 5, 32GB hafıza ile geliyor, bu Apple Watch Series 3 8GB ve 16GB olarak sunuluyor.

Sonuç olarak, eSim desteğinin Türkiye’de bulunmadığını ve ‘her zaman açık’ özelliğinin aslında gerekli bir özellik olmadığını düşünürsek, Apple Watch yerine Apple Watch Series 3’ü almanın pek mantıklı olacağını düşünmüyoruz. Seri 3. 5, hafıza sizin için çok önemli değilse.

Fiyatına Bak
Fiyatına Bak

Apple Watch Series 5 vs 6: Farkları nelerdir

Apple, Apple Watch Series 6 modelinde bazı önemli özellikleri tanıtıyor, yani Apple Watch Series 6’yı edinmek için ihtiyacınız olan bu özellikler şimdi kısaca göz atacağız.

Bu iki modelin pil ömrünün esas olarak (18 saat) aynı olduğunu ancak Apple Watch 6 serisine yeni bir hızlı şarj teknolojisi ile 1,5 saatte %100 ila %100 şarj edilebileceğini belirtiyoruz.

Hızlandıracak olursak yine Apple kullandığı çip, 6. serinin 5. seriye göre %20 daha hızlı çalıştığını iddia ediyor. Apple, kapıların kısa sürede önemli lüks otomobil sistemleriyle entegre olmasına izin verebilir. Bu da şimdilik beklenen bir gelişme ama mümkün.

Bir diğer yeni özellik ise Apple Watch Series 6 ile artık kandaki oksijen seviyesini ölçebilir ve Apple Health uygulamasını kullanarak vücudunuzun sağlıklı çalıştığını öğrenebilirsiniz.

Peki aradaki fiyat farkına değer mi? Hatta henüz tüm online mağazalarda satılmaya başlamayan Apple Watch Series 6 ile Apple Watch Series 6’nın fiyatı kasaya çok yakın, eğer kasa satın almak daha akıllıca bir seçim olacaksa… yeni model.

Fiyatına Bak
Fiyatına Bak

Apple Watch Series SE vs Apple Watch Series 3: Farkları nelerdir

Apple Watch Series 6 ile duyurulan bu bütçe modelini Apple Watch Series 3 ile karşılaştırmayı daha doğru bulduk çünkü Apple Watch SE’nin fiyat olarak Series 3’e daha yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Apple Watch Series SE’nin üstün özelliklerine hızlıca göz atmak için daha büyük bir ekran, daha iyi ses veren bir hoparlör, entegre bir mikrofon, daha hızlı bir işlemci, ‘her zaman açık’ işlevi ve 32 GB hafızası olduğunu söyleyebiliriz. Yani özetlemek gerekirse, yeni modellerinde bir çok özelliği topladığını ve Apple’ın bunu daha uygun fiyata kullanıcıların beğenisine sunduğunu söyleyebiliriz.

En büyük ve en kullanışlı ekran boyutunun bile küçük fiyat farkına değeceğini düşünüyoruz, Apple Watch Series 3’ün şu anda watchOS7’yi destekleyen en eski akıllı saat modeli olduğunu belirtmekte fayda var. Apple’ın bundan sonra güncelleme yapmayı bırakacağı ilk akıllı saat modeli. .

Fiyatına Bak
Fiyatına Bak

Hangisini almalı?

Sonuç olarak bu modeller arasında fiyat/performans oranı en yüksek olan modelin Apple Watch SE olduğunu söyleyebiliriz ancak bütçeniz kısıtlıysa tabii ki Apple Watch Series 3 yine de daha çok tercih edilen ve hızlı bir model. . Akıllı saat. Bütçe sorununuz yoksa elbette en yeni Apple Watch Series 6’yı tercih edebilirsiniz.

Xiaomi Amazfit Bip incelemesi

Xiaomi’nin birçok özelliğe sahip bu bütçe dostu modeli, Apple Watch serisi gibi sağlık odaklı karmaşık sensörlere sahip olmamasına rağmen, giriş seviyesi harika bir akıllı saattir. Bu saati rakiplerinden ayıran en önemli özellik kesinlikle pil ömrü ve her zaman açık ekranıdır.

Ekranı her zaman açık olsa bile tam 1 ay pil ömrü sunan bu akıllı saat modeli ile antrenman yapabilir, nabzınızı takip edebilir, adımlarınızı sayabilir ve uyku sürenizi kaydedebilirsiniz.

2.5D Gorilla Glass ve IP68 sertifikası ile ıslanmaktan korkmanıza gerek yok, bu saat ile yüzemezseniz bile ellerinizi yıkayabilir ve duş alabilirsiniz.

Dokunmatik ekranı ve sade arayüzü sayesinde kullanımı kolay olan Xiaomi Amazfit Bip, iOS ve Android ile tam uyumlu olup, etkinliklerinizin detaylı istatistiklerini görmek için akıllı telefonunuza ‘Mi Fit’ uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir.

Mi Fit uygulaması sayesinde akıllı saatinizin kaydettiği tüm bilgileri uygulamada grafiksel olarak görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama sayesinde akıllı saatinizin bazı ayarlarını yönetebilir, Facebook, Whatsapp gibi bildirimleri alıp almayacağınızı belirleyebilirsiniz.

GPS özelliği sayesinde koşu ve yürüyüş sırasında adımlarınızı ve kat ettiğiniz mesafeyi doğru bir şekilde ölçtüğünü iddia etse de pedometre işlevinin tam olarak bunu içerdiğini söyleyemeyiz.

Diğer olumsuz özelliklere gelince, ekran çözünürlüğü diğer pahalı modellere göre oldukça düşük ve pikselli, ayrıca müziğinizi saklayabileceğiniz bir alan da sunmuyor, uygulama bildirimlerine gelse bile cevap veremiyorsunuz.

Sonuç olarak ekranın düşük çözünürlüğünün 1 aylık pil ömrünü telafi ederken diğer eksilerinin bu fiyat seviyesindeki bir akıllı saat için normal olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi Amazfit Bip Fiyatı

Fiyatına Bak

Xiaomi Pace 2 (Stratos) İncelemesi

Nitekim bir diğer Xiaomi modeli olan Pace 2’nin de fitness ve sağlık odaklı bir akıllı saat olduğunu söyleyebiliriz. Egzersiz için birçok özelliği bulunan bu model sadece kullanışlı değil aynı zamanda göze de çekici geliyor.

16 farklı aktivite moduna sahip olan bu Xiaomi modelinde ayrıca 50 metreye kadar suya dayanıklılık fonksiyonu da bulunuyor yani bu model kolunuza takılıyken yüzebilir ve aktivitenizi kaydedip ‘Zepp’ ekranından izleyebilirsiniz. / Uygulama Amazfit İzle 2.0′. Tüm faaliyet biçimlerini saymak gerekirse; koşu, arazi koşusu, triatlon, yürüyüş, bisiklete binme, kapalı bisiklet, eliptik antrenman, koşu bandı, tırmanma, kayak, tenis, futbol, ​​karma sporlar, ip atlama, havuzda yüzme ve açık suda yüzme.

4 GB dahili hafıza ile gelen Pace 2’ye müziklerinizi ve dosyalarınızı aktarabilir, ek bir uygulamaya gerek duymadan müziğinizi kablosuz kulaklıklar ile direkt olarak saatinizden dinleyebilirsiniz. Bu 4GB depolama alanına ek bir uygulama yüklenmediğini de belirtmekte fayda var ancak elbette akıllı saat üzerinden telefona gelen tüm bildirimleri görebiliyorsunuz.

Pil ömrü ise bu modelin 5 güne kadar pil ömrüne sahip olduğunu söylüyor ancak ortalama bir kullanıcı için bu süre 32-36 saat civarında olacak yani aktif olarak GPS ve fitness özelliklerini kullanıyorsanız hemen her gün şarj edin çünkü ertesi gün kalkmıyor.

Bir diğer dezavantajı ise egzersiz odaklı bir saat olmasına rağmen Gorilla Glass gibi bir fonksiyonun olmaması bu yüzden ekranın kırılmaya karşı çok korumalı olduğunu söyleyemeyiz.

Tek beden olarak gelen bu akıllı saat, ince bilekli kişiler için harika görünebilir, bu nedenle erkeklerin kullanımına daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyatına Bak

Xiaomi Mi Band 4 / 5 İncelemesi

Xiaomi, Mi Band 4’te olduğu gibi her zaman temel özelliklere ve estetik görünüme sahip cihazları ekonomik bir şekilde üretmeyi başarmıştır. Bu akıllı bileklik, kalp atış hızınızı, uykunuzu ve aktivitelerinizi izlemenizi sağlayacaktır. 50 metre su geçirmezlik ve 20 günlük pil ömrüne sahip 5 ATM ile birlikte altı farklı spor moduna sahip oluyorsunuz. Düşük fiyat, daha kolay bir seçim yapmanızı sağlar.

Xiaomi Mi Band 5 ise daha fazla spor modu, detaylı uyku takibi ve daha doğru ve doğru nabız sayımına sahip ancak Mi Band 4 yerine Mi Band 5 almaya değer mi diye hızlıca bir göz atalım.

Mi Band 5’te 11 spor modu bulunurken, Mi Band 4’te 6 spor modu bulunurken buna ek olarak Mi Band 5, kadın kullanıcıların regl dönemlerini izlemeleri için bir fonksiyon da eklemiş. Biraz daha büyük bir ekrana sahip olan Mi Band 5, ancak daha küçük bir pil ile geliyor ve bu da daha fazla özellik ve daha küçük bir pil ile geldiği için pil ömrünü doğrudan etkiliyor. Mi Band 4’ün pil ömrü 20 gün iken Mi Band 5’te bu sefer 14 güne düşmüş görünüyor.

Sonuç olarak eğer ağır bir sporcuysanız ve ekstra spor modları işinize yarayacaksa, daha iyi kalp atış hızı ölçümü sizin için önemliyse ve kadınsanız Xiaomi Mi Band 5 almanızı tavsiye edebiliriz ancak bu özellikler uygunsa te için önemli değil, Xiaomi Mi Band 4 iyi, daha ucuz fiyata ve daha uzun pil ömrüne sahip giriş seviyesi bir akıllı bileklik olacak.

Xiaomi Mi Band 4 Fiyatı

Fiyatına Bak

Xiaomi Mi Band 5 Fiyatı

Fiyatına Bak

Huawei Honor Band 5 İncelemesi

Honor Band 5 harika bir fiyat/performans akıllı bilekliktir. Xiaomi Mi Band 4’ün tasarımı, konforu ve pil ömrü daha iyi olsa da Honor, Xiaomi’nin sunmadığı bazı özellikler sunuyor. Bunlardan en önemlisi SPO2 sensörü yani kandaki oksijen seviyesini ölçen sensördür. Bu sensör, özellikle kronik astımı ve akciğer rahatsızlığı olan kişiler için hayati önem taşır.

Pil ömrü Xiaomi mi Band 4’e göre daha kısa (14 gün) ve bileziği her gün aktif olarak kullanırsanız bu sefer 7 güne düşüyor. Adım sayar işlevselliğinin Mi Band 4’teki kadar hassas olduğunu söyleyemeyiz, adım sayma konusunda biraz daha cömert olduğu söylenebilir.

Huawei markasına özel bir ilginiz yoksa veya belirli bir sağlık sorununuz yoksa Xiaomi Mi Band 4 veya Mi Band 5 daha iyi bir seçim olacaktır diye düşünüyoruz.

Huawei Honor Band 5 Fiyatı

Fiyatına Bak

Huawei Watch GT 2 İncelemesi

Huawei Watch GT2 pahalı görünümü, iOS/Android uyumluluğu ve pil ömrü ile öne çıkıyor. Apple Watch kadar sorunsuz ve hızlı çalışmasa da iOS kullanıcıları için oldukça kullanışlı olan bu akıllı saati elbette kısaca inceleyelim.

Bu akıllı saatin yan tarafında iki adet buton bulunur, üstteki menü açılır, alttaki ise ihtiyacınıza göre programlanabilir.

Pil ömrünü Apple Watch serisi ile karşılaştırırsak Huawei Watch GT2 harika bir iş çıkarmış gibi görünüyor, 14 gün pil ömrü sunan Watch GT2’nin bu konuda rakipsiz olduğunu söyleyebiliriz.

Kullanıcı arayüzü Apple Watch kadar hızlı olmasa da, önceki Huawei modeline göre iyileşmiş görünüyor. Tüm temel özellikleri bünyesinde barındıran bu akıllı saat, kullanıcılara hitap eden ve gelen bildirimlere cevap veremeyen bir sensör veya özellik sunmuyor.

WiFi veya GSM işlevselliği olmayan bu akıllı saatin tüm özelliklerini kullanabilmek için ‘Huawei Health App’ yüklemeniz gerekiyor. Bu uygulama sayesinde akıllı saatinizin topladığı tüm verileri görsel grafikler halinde görebilirsiniz. Huawei Health uygulamasının sorunsuz çalıştığını söyleyebiliriz.

Sonuç olarak, pahalı görünen ve her gün şarj edilmesi gerekmeyen bir akıllı saat arıyorsanız, Watch GT2 tam size göre olabilir ve öne çıkan başka bir özelliği yoktur. Özellikle Apple Watch’u daha önce kullandıysanız, arayüz çok yavaş ve pürüzsüz olmaktan çok uzak hissedeceksiniz.

Huawei Watch GT 2 Fiyatı

Fiyatına Bak

Samsung Galaxy Fit E İncelemesi

Adındaki ‘Fit’ kelimesinden de anlaşılacağı gibi bu model, Xiaomi Mi Band 4 ve 5’e rakip olabilecek fitness odaklı bir akıllı bileklik ve cihaz. Fiyat olarak Mi Band 5’e çok yakın bir etikete sahip. Mi Band 5’e daha yakın fiyatlı olmasına rağmen, işlevsellik açısından Mi Band 4’e daha yakın olduğu için incelememizin geri kalanında Mi Band 4 ile karşılaştıracağız.

Öncelikle bu cihazın Mi Band 4’e kıyasla öne çıkan özelliklerinden bahsetmek istiyoruz.

Galaxy Fit E’de bulunan otomatik hareket algılama özelliği sayesinde spora başlamadan önce bir mod seçmenize gerek kalmıyor. Örneğin koşu yapacaksanız saat otomatik olarak algılıyor ve koşu moduna geçiyor. Mi Band 4’te manuel olarak ayarlayın.

Mi Band 5 gibi Samsung Galaxy Fit E modelinde de kadınların adet dönemlerini kontrol etme özelliği bulunuyor, bu özellik Mi Band 4’te bulunmuyor.

Eksilere gelince, daha hafif Samsung Galaxy Fit E sadece 6 günlük özerklik sunarken, Mi Band 4’te 20 gündür.

Mi Band 4, verileri akıllı telefonunuzla otomatik olarak senkronize ederken, bu, Samsung Galaxy Fit E modelinde manuel olarak yapılır.

Her ikisi de suya dayanıklı olsa da, yalnızca Mi Band 4’te bir vuruş sayısı sensörü bulunur.

Sonuç olarak bu fiyatın üstüne çıkabilirseniz Galaxy Fit E yerine Mi Band 5 alabilir ve daha fazla özelliğe sahip olabilirsiniz ya da Mi Band 4 alıp cebinizde bir miktar para bırakabilirsiniz.

Samsung Galaxy Fit E Fiyatı

Fiyatına Bak

Samsung Galaxy Watch Active 2 İncelemesi

Listemizde son olarak Apple Watch Series 5’e rakip olabilecek bir akıllı saat arıyoruz. Bu nedenle incelememize devam ederken bu modeli sık sık Apple Watch Series 5 ile karşılaştıracağız.

Hem Apple Watch Series 5 hem de Galaxy Watch Active 2, takip edilecek kapsamlı bir antrenman listesine sahiptir. Bu iki cihazda standart koşulardan eliptik antrenmanlara ve ağırlık antrenmanlarına kadar her şeyi yapabilirsiniz.

Her iki model de otomatik olarak hareketi algılayıp spor modunu etkinleştirse de, bu özellik en iyi Apple Watch Series 5 modelinde çalışıyor gibi görünüyor çünkü Samsung Galaxy Watch Active 2 bazen tamamlanmamış görevleri yapıyormuşsunuz gibi görünebilir, ancak güncellemelerle çözüleceğini düşünüyoruz.

Yerleşik GPS’in doğruluğu her ikisinde de oldukça iyi - ikisi birbirine bağlıyken aynı rotayı izlediğimizde ve ardından onları Strava uygulamasına aktardığımızda aynı olduklarını gözlemledik.

Yine her iki model de elektrokardiyogram sensörü sayesinde kalp problemlerini erken tespit etmeye yardımcı olan bir özelliğe sahip.

Peki farklar nelerdir kısaca bahsedelim.

Apple Watch Serisi yalnızca iOS ve Apple ekosisteminde çalışırken, Samsung Galaxy Watch Active 2 her iki işletim sisteminde de çalışabilir.

Samsung, Apple Watch Series 5’teki 18 saate kıyasla 60 saate kadar pil ömrü sunuyor.

Buna karşılık, Samsung, 4 GB müzik depolama alanına sahipken, Apple Watch Series 5, 32 GB’a sahiptir. Samsung’un Tizen OS kullanması nedeniyle uygulama sayısı oldukça az olsa da Spotify gibi popüler uygulamaların bulunduğunu belirtmek gerekir.

Sonuç olarak, bir iPhone’unuz varsa ve çok para harcamak istemiyorsanız, bu akıllı saati seçebilir veya yeni çıkan Apple Watch Series SE’ye dönebilirsiniz, ancak Android işletim sistemli bir telefonunuz varsa. , bu sorunun cevabı basit, kesinlikle verdiğiniz paraya değecek modeldir.

Samsung Galaxy Watch Active 2 Fiyatı

Fiyatına Bak

Sonuç: Hangisini almalıyım?

Infatti la risposta a questa domanda dipende dal budget e dal sistema operativo del telefono che utilizzi, ma riassumiamola brevemente.

Se il tuo telefono ha il sistema operativo iOS e non hai problemi di soldi, ovviamente, sarebbe meglio acquistare l’Apple Watch Series 6, se dici di volere un prodotto prezzo / prestazioni, l’Apple Watch Series SE si imbatte come prodotto economico con tutte le nuove funzionalità.Per coloro che hanno un budget limitato e non hanno bisogno di molte funzionalità, possiamo consigliare Apple Watch Series 3 e Samsung Galaxy Watch Active 2.

Se il tuo telefono ha il sistema operativo Android, se vuoi avere un orologio smart di qualità e reale, Samsung Galaxy Watch Active 2 farà il trucco, se non vuoi così tante funzioni, se vuoi solo un orologio intelligente dall’aspetto gradevole , possiamo consigliare l’Huawei Watch GT2, per uno smartwatch entry-level, possiamo sicuramente consigliare lo Xiaomi Amazfit. Dovresti emettere un segnale acustico.

Se stai cercando un braccialetto smart, puoi scegliere uno dei duetti Xiaomi Mi Band 5 e Xiaomi Mi Band 4 nel nostro elenco. Se stai cercando un braccialetto intelligente più avanzato, ti consigliamo di dare un’occhiata ai bracciali intelligenti del marchio FitBit che non sono nel nostro elenco.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.