En İyi Ağda Isıtıcı Makinesi Tavsiyeleri, Satın Alma Rehberi ve Kullanıcı Yorumları

Evde profesyonel bir ağda makinesi ile ağda yapmak mı yoksa her seferinde kuaförlere para vermek mi sorulduğunda, kadınların büyük çoğunluğu bir makine alıp evde yapmayı tercih ediyor. Ağda için kuaföre para harcamak istemeyen ve evde kendi başına çalıştırmak isteyen kadınların bir numaralı tercihi boyler ağda makineleridir. Evde ağda makinesi kullanmak da zamandan tasarruf sağladığı için çok tercih ediliyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın bir numaralı yolu olarak kabul edilen birçok ağda türü de vardır. Yazımızda ağda makinelerinin nasıl kullanılacağına dair bilgiler yer alacak ve ayrıca bu yapışkan ağdaların makinelere zarar vermeden nasıl temizleneceği konusunda da bilgilendirileceğiz. Ağda makinesi satın almadan önce nelere dikkat etmeliyiz gibi akıllara takılan bu soruları yazımızda yanıtlayacağız.

Öncelikle yazımızın tamamını okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun ürünler hakkında size tavsiyelerde bulunacağız. Yazının tamamını okuyabilir veya aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayarak mağazaya gidebilirsiniz. en ucuz fiyat.

Ağda Makinesi Kullanırken ve Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ağda ısıtıcıları yani makineler kullanırken sürelerini artırmak için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Roll-on ağda kullanırken, kartuş temizleme kartlarını makineye takmadan önce kullanmak çok önemlidir. Kartuş temizleme kartı nedir diye sorarsanız şöyle açıklayabiliriz. Bu kartları Rol-on ağda kapağına yerleştirerek ağda makinesini hasar ve kayıptan koruyabilirsiniz. Ayrıca ağ üzerinde bulunan makinelerden çıkan kullanım kılavuzlarını dikkatli bir şekilde okumak çok önemlidir. Makineleri kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli özellik ise; Aseton ve tiner gibi diğer uçucu maddelerin kullanımının makinenin yüzeyine zarar vereceği unutulmamalıdır. Bu şekilde zarar görmemesi için yağlar veya temizleme solüsyonları kullanabilirsiniz. Makineleri satın almadan önce, düzgün çalışıp çalışmadıklarını kontrol etmelisiniz. Kullanıcı yorumlarına dikkat ederek ürünleri teslim aldığımızda herhangi bir problem olmadığını göreceksiniz. Bu makineleri alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli özellik ise ısıtıcının ısı aralığıdır. Aralıkta kaç derece olduğuna dikkat edebilirsiniz. Ağda makinesi sıcaklığının sabit bir sıcaklıkta tutulması makinenin ömrünü uzatacaktır.

En İyi Ağda Makinesi Tavsiyeleri

Smoothly Isı Ayarlı Sir Ağda Makinesi İncelemesi

Artıları
 • Yeterli oda büyüklüğü
 • hızlı ısıtma
 • Kaliteli malzeme kullanımı
Eksileri
 • Derece göstergesi yok
Fiyatına Bak

Pürüzsüz ağda termoregüle edilir. İç hazne çıkarılabilir ve takılabilir. Bu, kullanıcılara kolay temizlik sağlar. Ayar butonu ile derece istenilen aralıkta kullanılabilir. Konserve mumlar, boncuk mumlar ve kalıp mumları ile kullanıma uygundur. Makine beyaz ve pembe renk seçenekleri ile satılmaktadır. 2 yıl üretici garantisi vardır. Anti-alerjik özelliklere sahiptir ve tüm cilt tipleri için uygulama imkanı sunar. Tek kişilik odadır. Bezsiz kullanıma uygundur.

Vi-Vet Smooth Makine Vivet Boncuk İnci Ağda Pudralı Pembe 4’lü Set İncelemesi

Artıları
 • Ev kullanımı için uygundur
 • hızlı ısıtma
 • Kaliteli malzeme kullanımı
Eksileri
 • Aracı alan bazı kişilerde elektrik nedeniyle aracın yandığı iddia edildi.
Fiyatına Bak

Vi-Vet Pürüzsüz mum, çubuk mumlar, boncuklu mumlar veya konserve mumlar için uygundur. 4’lü sette Vi-Vet 250 gram inci tozu inci mumu, Vi-Vet 125 mililitre temizlik ve masaj yağı, ağda için 5 spatula ve ağda makinesi bulunur.

Vi-Vet ile gönderilen veya alınacak olan mumların özellikleri aşağıdaki gibidir:

Doğal Sarı Balmumu; Vücudun geniş bölgelerinde kullanılır ve normal ciltler için uygun bir ağdadır.

yeşil azulen mumu; Hassas cilde sahip kişiler için özel olarak üretilmiştir. Cildi hemen tahriş olabilen kişiler için oldukça uygun bir seçenektir. Toz içermez.

Titanyum - Pembe mum; bölgesel kullanım için pembe mum tercih edilir. Genellikle koltuk altı ve kasık bölgesinde kullanılması tavsiye edilir. Yoğun pudra içerir. Vücudun hassas bölgeleri için çok uygun bir ağdadır.

Siyah Ağda: Kalın telli saçlara sahip olanlar için harika bir seçimdir. En iyi yüksek çekiş gücüne sahip cila, siyah ciladır. Hassas cilde sahip kişiler için önerilmez. Sinirlendirebilir.

Vi-vet Ağda Makinası kullanımı pratik ve üstün teknoloji ile üretilmiştir. Parafin haznesine istenilen ve yeterli miktarda yerleştirilerek ısıtılır. Mumlar bez olmadan kullanılabilir.

Ege Sir Kalıp Ağda Makinesi+Kartuş Roll-on Makinesi İncelemesi

Artıları
 • Ev kullanımı için uygundur
 • hızlı ısıtma
Eksileri
 • Ürün plastikten yapılmıştır
Fiyatına Bak

Ege Sir ağda makinesinde kartuş makinesi de bulunmaktadır. Ege Sir ağda makinesi hem boncuk hem de kalıp ağda kullanımı yapmakta olup roll-on ağda kullanımı da sağlamaktadır. Profesyonel bir deneyim sunar. 2 yıl garantisi vardır. Kavanoz şeklindedir. Tüm cilt tipleri için uygun kullanım sunar. 0 ile 95 derece arasında bir sıcaklık sunar. Anti alerjik yapısı ile hassas ciltler için de uygundur. Hem kuaförler hem de evde kullanmak isteyenler için uygun, hızlı ve zaman kazandıran kullanım sağlayan bir makinedir.

Piranha Aprilla Aep 7807 Ağda Isıtıcı Makinesi İncelemesi

Artıları
 • Boncuklar ve emaye mumu için uygundur
 • Otomatik kapanma ve açma
 • Hızlı ısıtma
Eksileri
 • Bazı kişilerin bağlandığında yandığı yazılmıştır.
Fiyatına Bak

Piranha Aprilla Ağda Makinesi kuaförler tarafından evde veya profesyonel olarak kullanılmak üzere üretilmiştir. Makine bir sıcaklık kontrol anahtarına sahiptir. Bu sayede istediğiniz ayarı size sunar. Bir ışık göstergesi vardır ve cihazın ne zaman çalıştığını ve durduğunu gösterir. Çıkarılabilir haznesi sayesinde hazneyi makineden kolayca ayırabilir ve ağda sonrası kolayca temizleyebilirsiniz. PTC ısıtma elemanına sahiptir. 2 yıl garantisi vardır. Kavanoz şeklindedir. Tüm cilt tipleri için kullanım kolaylığı sunar.

Ağda Makinesi Nasıl Kullanılır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan pek çok ağda çeşidi vardır. Roll-on ağda, kavanoz ağda ve boncuk ağda olmak üzere 4 çeşit ağda vardır. Balmumu genellikle kadınlar tarafından kullanılır, ancak elbette erkeklerin de kullandığı bilinmektedir. Ama ağdayı en çok kadınların tercih ettiğini söylemeden geçemezsiniz.

 • Ağda kullanmaya başlamadan önce ne tür ağda kullanmak istediğimizi belirlememiz gerekiyor.
 • Ağda makinesine ağdayı ekledikten sonra bekleyip ısınmasını sağlamalısınız.
 • Katı mum ısındıktan sonra bir sonraki işleme geçebiliriz. Balmumunun yeterli kıvama ulaştığından ve ısıya ulaştığından emin olmamız gerekiyor.
 • Daha sonra ağda, saç çıkış yönünün tersine kullanılacak alana uygulanmalıdır.

Böylece istenilen bölge için her türlü ağda kullanılabilir. Hazır ağdalar vardır, bu ağdalar ağdaya ihtiyaç duymadan kullanılabilir. Gereksiz ağdalar elle ısıtılarak vücudun istenilen bölgesinde ağda makinesi kullanılması tavsiye edilir. Kulağa çok pratik gibi gelse de çok fazla yapışkan özelliği olmadığı için tercih edilmez veya çok az tercih edilir. Evde kullanılan ağda makineleri pratik ve çok hızlı bir çalışmayı garanti eder. Bu nedenle pek çok kadın istenmeyen tüyleri evde kuaförlere para ödemeden kolaylıkla alabilmektedir. Ağdayı çok hızlı eriten ve uygulamaya hazırlayan bu makineler, spatula ile uygulamayı kolaylaştırır. Bu nedenle ağda makineleri zamandan tasarruf ettirerek kullanımlarını kolaylaştırırken aynı zamanda yer kaplamaması nedeniyle tercihan bayanlar tarafından da kullanılmaktadır.

Ağda Makinesi Nasıl Temizlenir?

Ağda sonrası ağdanın araca yapıştığı görülür. Bu durum çok can sıkıcı olsa da makinenin temizlenmesi oldukça basit bir işlemdir. Ağda makinesinin her kullanımdan sonra temizlenmesi çok önemlidir. Ağda kalıntılarını makineden çıkarmak için özel solüsyonlar veya yağlar kullanılabilir. Ağdayı ağda makinesinde kullanırken tek kullanımlık spatula kullanmıyorsanız, spatulanın da temizlenmesi gerekecektir. Çok problemli olduğu için tek kullanımlık bir spatula kullanmak hem kolaylık hem de temizlik açısından daha pratik bir süreç elde etmenize yardımcı olacaktır. Ağda tamamen katılaşmadan lekeleri çıkarmaya çalışmalısınız. Aksi takdirde, ağda soğuduğunda lekeyi çıkarmak çok zor olacaktır.

Ağda makinesini temizlemek için kullanılabilecek üç yöntem vardır.

 • Bir temizleme solüsyonu kullanma
 • Bebek yağı ve diğer yağları kullanmak
 • Tek kullanımlık bez kullanma

Bebek Yağı

Mükemmel bir arındırıcı etki sağlayan bebek yağı, arabadaki ağda lekelerini çıkarmak için kullanılabilir. Hemen hemen her markette bulabileceğiniz bu yağ sayesinde makinedeki kirlenmiş yağı kolayca temizleyebilirsiniz. Bir bardak bebek yağı ve bir bez kullanarak iyice bastırıp ağda kalıntılarını temizleyebilirsiniz. Eğer dökülmeyen ağda kalıntıları varsa, bir macun bıçağı yardımıyla kazıyarak temizleyebilirsiniz. Sadece arabayı temizlerken değil, ağdadan sonra da bebe yağı sürmek cildin beslenmesine ve pürüzsüzleşmesine yardımcı olacaktır. Dipnot olarak eklemekte fayda var.

Makine Yağı

Ağda kalıntısından şikayetçiyseniz ve hemen güzel bir temizlik istiyorsanız makine yağı kullanabilirsiniz. Makineyi cila kalıntılarında temizlerken, makine dışında herhangi bir yeri kirletmeden iyice temizlenmelidir. Makine yağını uyguladıktan sonra 5 dakika bekleyin ve nemli bir bezle silin. Bu işlemlerden sonra makineyi tekrar nemli bir bez veya sünger veya deterjanlı bez ile temizleyiniz. Böylece makineyi kurarak ağda kalıntılarından tamamen kurtulabilirsiniz. Ağda makinesini kullanımdan sonra temizlemek çok önemlidir çünkü havada dolaşan toz kalıntıların üzerine çökerek daha kötü görünmesine neden olur.

Zeytinyağı ve Ayçiçek Yağı

Ağda makinenizi temizlemek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise zeytinyağı ve ayçiçek yağı kullanmaktır. Ağda makinesinde kalan ağdayı üzerine yağ döktüğünüz bir bezle temizlemelisiniz. Yağ kalıntıya hücum etmiyorsa önce sıyırıp ardından zeytinyağını bir bezle döküp kurutabilirsiniz. Temizleme işlemi bittikten sonra makine üzerindeki yağı sabun ve su ile temizleyip kurulayınız.

Temizleme Solüsyonları

Temizleme solüsyonları, temizlik cihazları için özel olarak üretilmiştir. Yağ gibi kaygan maddeler kullanmak istemiyorsanız bu çözümler çok işinize yarayacaktır. Cihazın temizleme solüsyonlarını temiz, yumuşak bir bez üzerine dökerek, cihazın tüm yüzeyini bir bez kullanarak yumuşak hareketlerle temizleyebilirsiniz. Bu şekilde ağda makinesini her kullanımdan sonra ek bir çaba harcamadan hızlı ve kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Sonuç

Kadınların en büyük sorunu olan istenmeyen tüylere evde profesyonel çözümler bulmak artık daha kolay. Kuaföre gitmeye vakti olmayan ve iyi performans bekleyenler için en iyi çözüm ağda makinesi almak olacaktır. Sizler için yazımızda en iyi ağda makinelerinin özelliklerini, kullanıcı incelemelerini ve deneyimlerini sunduk. Aynı zamanda ağda makinesini kullanmayı bilmeyen ve satın almak isteyenler için kullanma kılavuzunu da yazdık. En önemli noktalardan biri olan ağda makinesinin temizliği hakkında bilgiler verdik. Ağda makinelerini temizlerken nelere dikkat etmeniz gerektiği ve hangi malzemelerin temizlenebileceği konusunda hiçbir şüpheniz olmasın çünkü biz sizlere çok pratik ve hızlı bir temizlik hizmeti sunduk.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *