|

Borç KAPATMA Kredisi Veren En İyi 8 Banka Hangisi?

Ağustos 2022’de bankalara borçlu sayısı %72 arttı. Pandemi nedeniyle şimdilik icra takiplerine ara verilmiş olsa da şimdiden banka kredi borçlarınıza bir çözüm bulmanız çok iyi olacak. Bunun için elinizde nakit yoksa en mantıklısı borç kapatma kredisi veren bankalara başvurmanızdır. Böylece ihtiyaç dahil birçok bankadan olan borçlarınızı kapatabilir ve tekrar bir ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileridir? Tüm borçlarınızı kapatmak için size 24 ila 36 ay geri ödemeli 150.000 TL kredi veren bankalar hangi koşulları arıyor? Devlet bankaları Ziraat, Halkbank ve Vakıflar başta olmak üzere bilinmesi gereken tüm bu hususları Cumhurbaşkanımızın açıklamalarıyla birlikte verdik.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri? Devlet Bankaları Veriyor Mu?

Hangi bankalar borç erteleme kredisi veriyor? Devlet bankaları da bu bankalara dahil mi? Öncelikle aynı veya farklı bankalardaki borçlarını kredi ile kapatmak isteyenlere bu imkanları sunan bankaları listelemek istedik. Daha sonra en iyi faiz ve geri ödeme imkanlarıyla hangilerinin en iyisi olduğunu konuştuk. Elbette bundan önce müşterilerine borç erteleme kredisi veren bankaların başvuracakları şart türlerine yer verdik. Bu konulara geçmeden önce kredi verilenlere dahi önce hangi bankaların borç kapatma kredisi verdiğini görelim.

 1. Akbank A.Ş.
 2. QNB finans bankası
 3. Ziraat Bankası
 4. Şekerbank
 5. Vakıfbank
 6. Denizbank
 7. Halkbank
 8. TEB

Borç erteleme kredisi veren 8 bankamızın isimlerini bir çoğumuzun bildiğini biliyorum. Ama kesinlikle eminim! Borçlarınızı ödemek için sunduğu olanakların neler olduğunu kesinlikle bilmiyorsunuz.

Borç kapatma kredinizi Ziraat Bankası şubesine gitmeden online çek hesabı açarak (İnternet şifresi alarak) aşağıda belirtilen şekilde kullanabilirsiniz.

Borç katılımı için bu olasılıkların sadece faiz oranları olmadığını bilmelisiniz. Kapsadığı borcun türü de çok önemlidir. Bu nedenle borç erteleme kredisi veren bankaların faiz oranlarına geçmeden önce ne yaptığımı öğrenelim.

Borç Kapatma Transfer Kredisi Ne Demek? Neleri Kapsar?

8 bankamızın borç erteleme kredisi verdiğini biliyoruz. Peki ya banka borcunu kapatmak için verilen transfer kredisi neleri kapsıyor biliyor musunuz? Bu konuda biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Çünkü birçok tüketici, borç ödemesi için transfer kredisinin ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyor. Bu nedenle öncelikle borç kapatma kredisinin ne anlama geldiğinden bahsetmek istiyorum.

Borç kapatma kredisi, farklı bankalardaki borçların tamamen kapatılarak geri ödenmesidir. Bu borç kalemleri bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Bu nedenle vadesi geçmiş borçlar yeniden kurulum kapsamına alınmayabilir.

Bankaların yeniden kurulum için verdikleri kredilerin kapsadığı ve kapsadığı alanlar aşağıdaki gibidir.

Borç transferi işlemleri;

 1. Diğer bankalardan ihtiyaç kredisi
 2. Farklı bankalardaki kredi kartı borçları
 3. Bunlar, farklı bankalarda bulunan taşıt kredileridir.
 4. HALKBANK ve Ziraat Bankası’nın başlattığı kampanya ile fatura ödemeleri

Borç devrini içermeyen işlemler;

Diğer bankalardaki mevduat hesabınıza bağlı EK KART borçlarının kapatılması
Bunlar çeşitli bankalara ait gayrimenkul kredileridir.

Başvuru kapsamına girmeyen konut kredisi de aynı banka tarafından kurulabilir. Ek kart borçlarınızı yine aynı banka üzerinden ödeyebileceğinizi bilmenizi isteriz.

Bankalar mevcut borçlarını kapatacak olanlardan ne gibi şartlar istiyor?

Borç Kapatma Transfer Kredisinin Şartları Nedir?

Borcunu kapatmak için bir transfer kredisi alacaksın, bence gerçekten iyi bir sebebin olmalı. Bu soruyu sormak için iyi nedenleriniz var. Çünkü bilmelisiniz ki mevcut kredi borçlarınızın %90’ı bu tarihe kadar ana faiz oranından dövüldü. Kullanacağınız borç kapatma kredisi, taksitleri öderken sizi rahatlatabilir. Ama sonunda, toplamda senin için kötü olduğu ortaya çıkıyor. Bunu bilseniz bile bilmenizi isterim ki eğer borç kapatma kredisi çekmeniz gerekiyorsa aşağıdaki şartlara uymanız gerekmektedir. Bütün şeffaflıkları içinde bu terimler nelerdir? Öyle diyenler için işte listemiz.

 1. Diğer bankaya olan borcunuzu ödeyemezsiniz. (tavsiye olarak söylüyorum)
 2. Minimum 3, maksimum 36 ay ile yapılandırılabileceğini kabul etmelisiniz.
 3. Başvuru sahibinin kredi notuna bağlı olarak takas kredisi faiz oranlarının değişebilmesi koşulunu kabul etmeniz gerekebilir.
 4. Borç transferini talep ettiğiniz bankanın müşterisi olacaksınız. Bu nedenle zorunlu BES ve kredi kartı ücretlerine tabi olabilirsiniz. Bireysel emeklilik nasıl iptal edilir? 2 adımda BES’ten çıkın! Neyse ki, bu zorunluluktan daha sonra kurtulabilirsiniz.
 5. Birçok banka, banka şubelerinden borç kapatma kredisi kabul etmektedir. Bu nedenle gelir belgesi istenmektedir.
 6. Bankalara göre borç kapatma kredisi limitleri dahilinde toplam borcunuz olmalıdır.
 7. Kredi kartını havale etmek isterseniz borcun belli bir miktara kadar kapatılabileceğini hatırlatırım. (Maksimum limit bankalar arasında değişiklik gösterebilir)
 8. Kapatılacak borcunuzun toplam geri ödemesinin aylık ödemesi, bildirdiğiniz gelirinizin %50’sini geçmemelidir. (Belirli dönemlerde 3 kamu bankasının başlattığı borç kapatma kredi kampanyalarında bu şart aranmaz!)
 9. Krediniz onaylansa dahi bunun mevcut Findeks KKB notunuzdan kaynaklanmayacağını bilmenizi isterim.

Borç kapatma kredisi başvurusunda bulunanlarda aranan şartlar bildiğim kadarıyla 9’u geçmiyor arkadaşlar. Bu şartların birçoğu sabit, daha önce de gördüğünüz gibi şartlara uygunsunuz diyelim, soruları nasıl soruyorsunuz? Şimdi bunun hakkında konuşayım. O yüzden borç erteleme kredisi veren bankaların sağladığı imkanlara geçeceğim.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Şimdiye kadar borç kapatma kredisi ile ilgili birçok sorudan bahsettik. Hepsini en doğru şekilde cevapladık. Son olarak borç erteleme kredisi veren bankaların sunduğu imkanlardan bahsedeceğim. Borç kapatma kredisinde neden bir şeyi daha ele almamız gerekiyor? o; Borç konsolidasyonu kredisi kimlere verilir? Başvurular nasıl sunulur?

Borç kapatma kredisi kimlere verilir:

Borç kapatma kredisi, şartları sağlayan herkese verilir. Bu koşulları yukarıda 9 maddede sıralıyorum. Aralarında olmayan şey şu. Kimin farklı bankalarda borcu var!

Nasıl başvurulur:

 1. Borç kapatma kredi başvuruları çoğunlukla şahsen yapılır.
 2. Başvuru yapıldığında banka memuru diğer bankalara olan borçlarınızı kendi ekranında görecektir.
 3. Şartları sağlıyorsanız biraz uğraştıktan sonra ne kadar krediye ihtiyacınız olduğunu hesaplayacaktır.
 4. Bu hesaplamadan sonra size aylık ödeme tutarını da beyan eder.
 5. Kabul etmeniz halinde, EFT yoluyla bankamatiklere olan borçlarınızı ödeyecektir.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra borçlu olduğunuz bankayı da arayıp durumu bildirmeniz gerekmektedir.
 7. Aksi takdirde EFT tutarı mevduat hesabınızda askıya alınacaktır.

Bu nedenle EFT işleminden sonra mutlaka mevcut bakiyenizdeki para ile borçların kapatılmasını talep etmelisiniz.

Borç kapatma kredisi başvurusunda bulunanların sorduğu bir diğer soru ise KKB ile ilgili. Bu sorunun cevabını farklı bir sayfada verdiğimiz için buraya eklemeye gerek görmedik. Kredi notu nedir diye merak edenler için. Normalde kaç tane olmalı? bağlantıyı kontrol edebilirsiniz.

Şimdi borç kapatma kredisi hakkında bilmeniz gereken her şeyi gönül rahatlığıyla söylediğimi düşünüyorum. Şimdi kabul ederseniz bu fırsatı sunan bankalara geçebiliriz.

Akbank Borç Kapatma Kredisi Veriyor Mu? Taksitli Borç Transferi Ne Demek?

Akbank borç erteleme kredisi vermiyor mu? Evet öyle. Ama beklediğiniz gibi çalışmıyor. Yani arkadaşlar açıkçası birçok banka borçlarınızı kapatmak için ikinci bir ihtiyaç kredisi kullandırıyor. KKL’niz (Kredi Kullanım Limitiniz) varsa her banka bunu zaten sağlıyor! Ancak Akbank borç taksit transferi ne anlama geliyor? Öyle diyenler için Akbank’ın bu fırsatı sadece kredi kartı borçları için sunduğunu söyleyebiliriz. Sonuç olarak:

 1. Bu nedenle Axess’ten veya farklı bankalardan kredi kartı borçlarınızı 12 ay vade ile 20.000 TL’ye varan taksitlerle ödeyebilirsiniz.
 2. Akbank ihtiyaç kredisi kullanarak farklı bankalardaki kredi borçlarınızı kapatabilirsiniz. Ancak bunun için Akbank’tan çekeceğiniz aylık kredi tutarı + diğer bankalara olan borçlarınızın aylık tutarını eklediğinizde aylık kazancınız %50’yi geçmemelidir!

Bir Akbank çalışanını arayarak bireysel ihtiyaç kredileri için sağlanan bu borç transferi kredisinin aynen söylediğim gibi olduğunu bizzat teyit ettiğimi bilmenizi isterim. Bu nedenle aylık aile geliriniz kredi borçlarınızı tahsil etmek için kullanacağınız başka bir krediye yetmiyorsa Akbank’a umut bağlamayın. Hane geliriniz izin veriyorsa, bankanın size sağlayacağı kredinin faiz oranlarının aşağıdaki gibi olacağını bilmenizi isterim.

Tüketici kredilerini kapatacak olanlara uygulanan faiz oranı:

AKBANK12 Ay24 Ay36 Ay
AKBANK%2.20%2.23%2.23

2. Akbank’tan ikinci bir ihtiyaç kredisi çekerek başvurularını nasıl yapacaklarını söylerseniz diğer kredileri kapatırlar. Seçimleriniz:

 1. Akbank 100 Bin TL 36 Ay Vadeli Belgesiz Kredisinde de söylediğim gibi kefilsiz, belgesiz.
 2. Gelir belgesi ve nüfus cüzdanını Akbank şubelerine şahsen ibraz ederek.
 3. Akbank mevduat hesabınız varsa müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz. (444-25-25)
 4. Yine Akbank mevduat hesabınız varsa başvuru formunu doldurun.

Kredi kartı borcuna taksit yapacaklara uygulanan süre + faiz oranı:

Kredi Üst MiktarıEn Fazla Vade Faiz Oranı
20.000 TL12 Ay%1.80

İşte tüm farklı bankalardan kredi kartı borçlarınızı havale ederek taksit talep etmek için tercih edebileceğiniz seçenekler.

 • Size en yakın Akbank şubelerinden birine giderek.
 • Akbank Mobil İnternet bankacılığına giriş yaparak.

Evet, Akbank müşterileri. Böylece banka size kredi ve kredi kartı yapılandırarak taksit imkanı sağlar. Kredi kartlarına uygulanan faiz oranının tüm bankalarda aynı olduğunu bilmenizi isterim.

Bu nedenle birkaç bankada kredi kartı borcunuz varsa boşuna bakmayın derim. Bunun için doğrudan Akbank ile çalışabilirsiniz. Ama derseniz benim birkaç bankada kredi borcum var. Bunları en iyi imkanlarla yapılandırıp taksitler halinde ödemek istiyorum. Bu yüzden sitemde borç kapatma kredisi veren diğer bankalara bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Ziraat Bankası Borç Transferi Yapıyor Mu? 100.000 TL Kapatma Kredisi!

Ziraat Bankası borcu devreder mi? Bazı anlarda evet! Bir kamu bankası olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda bu imkanı sunmaktadır. Bu sayede diğer bankalardan olan borçlarınızı Ziraat bankasına aktarabilirsiniz. Ayrıca kredi kullanım limitiniz bunda asla dikkate alınmaz. Her halükarda, borç transferi kredisi kullanacak olanlar tarafından bu koşul aranmamalıdır. Aksi takdirde tüm bankalardan ikinci bir kredi çekerek zaten tüm borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Bu kampanyaların 2022 yılında yeniden başlayacağı söyleniyor. Pandemi nedeniyle başlatılacak olan bu kampanya ile 3 ay ödemesiz kredi verilmesi planlanıyor. Kredinin geri ödeme vadesi 36 ay ile sınırlıdır. Şartlar arasında farklı bankalara en az 10.000 TL borç vermeye çalışacakları da söylentiler arasında. Bu kampanya başlamasa bile ikinci bir kredi çekerek Ziraat’te farklı bankalardan borçlarınızı tahsil edip kapatabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Aldığınız ikinci bir kredinin aylık ödemesi kredinin diğer toplam borcuna eklenirse ve aile gelirinizin %50’sini geçmiyorsa Ziraat fırsatlarından bu şekilde yararlanabilirsiniz.

Borç transferi veya ikinci kredi ile tüm borçlarınızı kapatmak için çekebileceğiniz maksimum kredi tutarı 100.000 TL’ye kadardır. Faiz oranı ve geri ödemesi aşağıdaki gibi olacaktır.

Uygulanan faiz oranı:

ZİRAAT BANKASI12 Ay24 Ay36 Ay
ZİRAAT BANKASI%1.79%1.79%1.79

Geri Ödemeniz:

MiktarVade (Ay)Aylık ÖdemeToplam Maliyet
100.000 TL206.203,37 TL124.067,37 TL
100.000 TL215.966,49 TL125.296,28 TL
100.000 TL225.751,49 TL126.532,80 TL
100.000 TL235.555,51 TL127.776,70 TL
100.000 TL245.376,17 TL129.028,02 TL

Ziraat Mobil İnternet’te banka hesabı nasıl açılır? Şubeye gitmeden! Sana söylemiştim. Bu şekilde hesap açarak kısa süre içerisinde yukarıdaki kampanyaları takip edebileceksiniz. İster 2. kredi ile isterseniz de başlayacak borç transferi kredisi kampanyasından yararlanarak talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Borç Kapatma Transfer Kredisi (Son Dakika)

Şükürler olsun ki, şimdiye kadar size taahhütte bulunmadan hiçbir şey yazmadım. Bunlardan biri de Halkbank adı verilen ve borç geri ödemesi için verilen transfer kredisidir. Bunun doğruluğunu öğrenmek için doğrudan müşteri temsilcisiyle görüştüm. Sorun yeterince basitti. Halkbank birden fazla bankanın borçlarını kapatmak için kredi veriyor mu? Türk Halk Bankası müşteri temsilcisi tarafından bana verilen cevap; EVET oldu. Ancak verdiği cevap yanlıştı. Çünkü her şeye bahse girerim! Halkbank müşteri temsilcisi borç kapatma kredisinin ne olduğunu tam olarak bilmiyordu. Bunu nasıl aldığımı sorarsanız? Başvuru için beni doğrudan HALKBANK İnternet bankacılığına yönlendirdi. Ancak internet üzerinden borç kapatma kredisi uygulanamaz. Çünkü talep eden borçlunun kapatmak istediği kredileri farklı bankalarda beyan etmesi gerekmektedir.

Bu nedenle Halkbank şu anda borcu kapatmak için transfer kredisi vermemektedir. Ancak borcunu kapatmak isteyenler Türkiye Halk Bankası aracılığıyla ikinci bir kredi kullanabilirler.

5 paket halinde sunulan Halkbank 50.000 TL ihtiyaç kredisinde ikinci bir kredi kullanarak tüm borçlarınızı kapatacak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Başvuru anında bankanın sizden talep edeceği güncel faiz oranı aşağıdaki gibidir.

HALKBANK12 Ay24 Ay36 Ay
HALKBANK%1.89%1.89%1.89

En çok verdiğiniz kredi tutarına göre geri ödeme planımız,

MiktarVade (Ay)Aylık ÖdemeToplam Maliyet
100.000 TL
20
6.331,69 TL126.633,88 TL
100.000 TL216.095,34 TL128.002,14 TL
100.000 TL225.880,88 TL129.379,38 TL
100.000 TL235.685,46 TL130.765,72 TL
100.000 TL245.506,70 TL132.160,80 TL

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Kampanyası

3 ay ödemesiz kredi kullanmak isteyenler için gittiğim tek banka Vakıfbank’tır. Aynı şekilde farklı bankalarda kredi ve kart borcu olanlardan tahsilat yapmak isteyenlere de Vakıfbank’ı tavsiye ediyorum. Bunun birçok geçerli nedeni var. Bunlardan en geçerlisi devletimizin kamu bankası olarak faiz desteği sağlamasıdır. Gündemi takip edip Vakıfbank’ın borç kapatma kredisi kampanyasından faydalanırsanız birçok faydanız olacaktır. Bu fırsatı beklemeye dayanamasanız bile Vakıfbank’tan KKL’ye göre ikinci bir kredi çekebilir ve tüm borçlarınızı tek bir bankada tahsil edebilirsiniz.

Her iki durumda da bankanın uygulaması gereken faiz oranı aşağıdaki gibidir.

VAKIFBANK12 Ay24 Ay36 Ay
VAKIFBANK%1.91%1.91%1.91

geri ödemeler,

MiktarVade (Ay)Aylık ÖdemeToplam Maliyet
90.000 TL
20
5.660,42 TL113.208,41 TL
90.000 TL215.447,54 TL114.398,47 TL
90.000 TL225.254,36 TL115.595,94 TL
90.000 TL235.078,31 TL116.801,16 TL
90.000 TL244.917,25 TL118.013,87 TL

Vakıfbank’ın 36 ay vadeli kredi kurulumunda nasıl başvuru yapacağınızı 1 numaradan görebilirsiniz. Başvuru koşullarının neler olduğunu linkini paylaştığımız sayfamızdan da öğrenebilirsiniz.

TEB Borç Kapatma Kredisi 3 Ay Ödemesiz Veriyor

Sanırım borçsuz olan bu devirde yok gibi. Ayrıca borçlarımı ödeme konusunda çok dikkatli olmama rağmen kredilerimi geç ödemeye başladım. Bunun sebebinin gizli enflasyon mu demeliyim yoksa pandemi nedeniyle kötüleşen şeyler mi söylemem gerektiğini bilmiyordum. Ama öyle ya da böyle, çoğumuzun kötü işleri olduğunu biliyorum, dostum. Buna da bir çözüm arıyoruz. Çözüm olarak ne yapmalıyız, ek gelirimiz yoksa borçla borç kapatma derdine düştük. Bu bakımdan bu günlerde borç erteleme kredisi veren bankaları sıklıkla aramaktayız. Bunlar arasında bizim için en ilginç olanı 3 aylık ödemesiz dönemdir. TEB de bu cazip borç kapatma kredilerini veren bankalar arasında yer almaktadır.

Borçlarını bu ay tahsil edecekler için bankanın cari faiz oranı daha düşük.

TEB12 Ay24 Ay36 Ay
TEB%1.95%2.25%2.61

CEPTETEB ev hanımlarına kredi kullanma fırsatı sunuyor! Nasıl başvurulacağını anlattım. Aynı sayfada borcunu kapatmak için TEB’i tercih etmek isteyenler için geri ödeme planı hesaplamalarını da yaptım. Başvurularınızın sonucunu nasıl öğreneceğinizi https://bit.ly/3xn3Fwo adresinden de çok kolay bir şekilde talepte bulunabilirsiniz.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.