En Çok Puan Kazandıran Kredi Kartı Hangisi? (2022)

En çok puan biriktiren kredi kartları listesine geçmeden önce birkaç konu hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Her bankanın kredi kartı müşterilerine uyguladığı indirim ve puan kampanyaları birbirinden farklılık göstermektedir. Ayrıca bankaların kendi kartları arasındaki avantajlar da birbirinden farklılık gösterebilmektedir.

Örneğin A Bankası Gold kredi kartına sunulan bazı avantajlar Klasik kart için geçerli olmayabilir. Yani kartları arasında puan kazanma veya indirim kampanyaları açısından fark olabilir. En çok tercih edilen ve en faydalı olduğuna inandığımız kredi kartı puan kampanyalarını sizler için bir liste halinde yayınladık. Öğrenciler ve emekliler için önerdiğimiz harika kredi kartlarını da bu yazının sonunda inceleyebilirsiniz.

İpucu: Yıllık kredi kartı ücreti ödemek istemiyorsanız, en iyi ücretsiz kredi kartları listemize göz atabilirsiniz. Toplamda 12 bankanın kart listesinden oluşmaktadır.

En Çok Puan Kazandıran Kredi Kartları:

 1. Akbank Axess kredi kartı
 2. BBVA Garantörler Kredi Kartı Bonusu
 3. Yapı Kredi World kredi kartı
 4. Denizbank Bonus kredi kartı
 5. İş bankası maksimum kredi kartı
 6. CEPTETEB bir Bonus kredi kartıdır.

Özellikleri, yıllık ücretler, puan kampanyaları ve kart avantajlarını aşağıdaki başlıklar altında inceleyebilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı: Chip Para Puan

Akbank Axess kredi kartları ile yapacağınız harcamalarda chip-coin kazanabilirsiniz. Axess kredi kartları Türkiye’de en çok tercih edilen kredi kartları arasında yer almaktadır. Kazandığınız her 1 Chip Para Puanın değeri 1 TL’dir. Kazandığınız puanları Akbank’a bağlı aktivitelerde harcayarak ücretsiz satın alabilirsiniz.

Güncel Chip Para Puan Kampanyaları / 8 Eylül 2022:

 • Axess kart sahipleri, Axess Mobil uygulaması üzerinden yapılan QR veya mobil ödeme işlemlerinde ayda 100 TL’ye kadar chip puan kazanabilmektedir.
 • Netflix ve Spotify aboneliğinizi ücretsiz olarak alabilirsiniz. Axess kredi kartınız ile 750 TL ve üzeri alışveriş yaparsanız toplamda 30 TL Chip-para kazanabilirsiniz.
 • Shell servis istasyonlarından yapacağınız 125 TLx4 akaryakıt alışverişinizden aynı anda 40 TL’ye kadar puan kazanabilirsiniz.
 • CarrefourSA veya CarrefourSA web sitesinden 250 TL ve üzeri 4 adet alışveriş yapın, 100 TL puan kazanın.
 • Puan kazanmak için diğer kampanyalara buradan kampanyalar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Akbank Axess kart ücretleri:

Kart TipiAsıl Kart AidatıEk Kart Aidatı
Axess Klasik171,50 TL85 TL
Axess Gold191,50 TL95,50 TL
Axess Platinum216,50 TL108 TL
Axess Business/Axess KOBİ245 TL
Axess Öğrenci39,50 TL

Garanti BBVA: Bonus Puan

Türkiye’de en çok tercih edilen kart programlarından biri de Bonus’tur. Ayrıca yapacağınız bir çok harcama ile bir çok Bonus puan biriktirebilirsiniz. Kazandığınız her 1 bonus puan 1 TL değerindedir. Yurtiçi ve yurtdışı alışverişlerinizde yaptığınız her harcama için Bonus puan biriktirebilirsiniz.

Güncel Bonus Puan Kampanyaları / 8 Eylül 2022:

 • Giyim alanında yapacağınız alışverişlerde 60 TL’ye kadar bonus puan kazanabilirsiniz. Hazır giyim sektöründe, tek seferde 150 TL ve üzeri ikinci harcamanızda anında 20 TL bonus kazanacaksınız. Toplamda 60 TL’ye kadar bonus puan kazanabilirsiniz.
 • Restoran harcamalarınız için 75 TL ve üzeri online veya temassız ödeme yaparak %10 bonus kazanabilirsiniz. (Toplam 30 TL. Kampanyaya Bonus Flash ile katılabilirsiniz.)
 • Alışverişlerinizi Flash Bonus, QR veya online ödeme seçenekleri ile yapıyorsanız; Bonus kart sahipleri %5, Bonus Gold kart sahipleri %6, Platinum Bonus kartları ve Garanti Ticari kart sahipleri %7 ekstra puan kazanabilir.
 • Mobil veya temassız ödeme ile ulaşım masraflarınız için %30 bonus puan ve toplamda 30 TL kazanabilirsiniz. (Katılım Bonus Flash üzerinden yapılabilir.)
 • Bonus Kampanyalar sayfasından diğer üst düzey kampanyalara ve indirimlere buradan ulaşabilirsiniz.

Garanti Bonus Kart Ücretleri:

Kart ProgramıAsıl Kart ÜcretiEk Kart Ücreri
Garanti Bonus Klasik158.50 TL79.00 TL
Bonus Gold184.50 TL92.00 TL
Bonus Platinum207.50 TL103.50 TL
Bonus Genç0 TL0 TL

Yapı Kredi: World Puan

Yapı Kredi World kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerde kazandığınız her 2 Dünya Puanı 1 kuruş değerindedir. World üyesi firmalardan yapacağınız harcamalar için World Puan kazanabilir ve ek taksit fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Kazandığınız Dünya Puanlarını biriktirerek bireysel emekliliğinize yatırım yapabilirsiniz.

Devam eden World Points kampanyaları / 8 Eylül 2022:

 • Gıda sektöründe yaptığınız alışveriş tutarı tek seferde 150 TL ve üzeri ise sonraki 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde 10 TL Dünya Puan kazanabilirsiniz. (Toplamda 100 TL puan kazanabilirsiniz.)
 • İstanbul kartınıza bakiye yükleme talimatı vererek 50 TL’ye kadar puan kazanabilirsiniz. (Aynı anda en az 20 TL yükleme talimatı vererek siparişinizin %20’sine kadar puan kazanabilirsiniz.)
 • Yurt dışından ve dijital platformlardan yapacağınız alışverişlerde toplam 75 TL’ye kadar World Puan kazanabilirsiniz. (5 TL ve üzeri alışverişlerinizde %10’a kadar puan kazanabilirsiniz.)
 • Muz Cumhuriyeti harcamanız 500 TL ve üzeri ise 75 TL Muz Cumhuriyeti puanı kazanma fırsatına sahip olacaksınız.
 • Diğer üst düzey küresel avantajlar için dünya çapındaki kampanya sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Yapı Kredi World Card fiyatları:

KartlarAsıl Kart Ücreti
Worldcard159,5 TL
World Gold181,5 TL
World Platinum204,5 TL
Crystal698 TL
Play Kart (Öğrenci)0 TL

Denizbank: Bonus Puan

Garanti kredi kartları gibi Denizbank kredi kartları da Bonus kart programına dahildir. Ancak birbirinden farklı Bonus Puan kampanyaları oluşturuyorlar. Kazandığınız 1 Bonus Puan 1 TL değerindedir. Özellikle yeni kart isteyenler için güzel bonus puan kampanyaları var.

 • Denizbank Bonus kredi kartı başvurusunda bulunanlar, ilk 3 ay alışverişlerinde 300 TL’ye varan indirimden yararlanabiliyor.
 • DenizBank Gold kredi kartı sahipleri, hesap özetlerinin 2.000 TL’yi aşması durumunda %25 daha fazla bonus puandan yararlanabilir.
 • DenizBank Platinum kart sahipleri ise hesap özeti tutarı 4.000 TL’nin üzerinde ise %50 daha fazla bonus kazanıyor.
 • DenizBank Black kredi planları ile belirli alanlarda 3 kat daha fazla bonus puan kazanabilirsiniz.

Her ay belirli bir miktar harcama sözü verirseniz, belirli miktarda bonus puan kazanabilirsiniz. Kazanacağınız bonus puanları aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

Harcama Sözü Miktarı (Aylık)Kazanılacak Bonus
1.000 TL50 TL
2.000 TL100 TL
4.000 TL150 TL
10.000 TL300 TL

Denizbank Bonus Kredi Kartı Yıllık Aidatları:

KartAsıl Kart ÜcretiEk Kart Ücreti
Bonus155 TL77 TL
Bonus Gold170 TL84.5 TL
Bonus Premium197 TL98.5 TL
Deniz Bonus Platinum197 TL98.5 TL
Emekli Bonus77 TL38 TL

İş Bankası: Maximum Maxi Puan

İş Bankası Maximum kredi kartına sahip olanlar, harcamalarında kazandıkları her 1 Maxi Puan için 1 TL kullanabilirler. 440.000 üye firma bulunan Maximum kart ile harcadıkça çok puan kazanabilirsiniz. Maxi puan kampanyaları aşağıdaki gibidir;

 • E-ticaret sitelerinde yapacağınız 750 TL’lik alışverişlerinizde ikinci alışverişinizde 100 TL maxi puan kazanabilirsiniz. (Kampanyaya maksimum mobil uygulamadan katılabilirsiniz.)
 • 4 kez 150 TL ve üzeri alışveriş yaparsanız 4. harcamanızda 40 Maxi TL puan kazanabilirsiniz. Bu alışverişlerden sonra 150 TL ve üzeri her alışverişinizde 15 TL değerinde puan kazanabilirsiniz. (Toplamda 100 TL’ye kadar puan kazanabilirsiniz.)
 • Turkcell.com.tr/passage uygulaması ve Dijital Operatör üzerinden yapacağınız 2.000 TL ve üzeri ilk alışverişinizde 150 TL MaxiPuan kazanabilirsiniz.
 • Farklı günlerde yapacağınız 150 TL ve üzeri akaryakıt alışverişlerinizde üçüncü alışverişinizde 35 TL Maxi puan kazanabilirsiniz.
 • 100 TL ve üzeri ödemelerinizi Maximum Mobil üzerinden gerçekleştirerek, toplamda 75 TL’ye kadar her bir ödeme işlemi için 5 TL puan kazanabilirsiniz.
 • Devam eden puan tahakkuku ile ilgili diğer duyurular için Maksimum Kampanya Sayısı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

CEPTETEB: Bonus Puan Kampanyaları

CEPTETEB kredi kartı başvurusu yaptığınızda ilk yıl kart için komisyon ödemezsiniz. CEPTETEB Bonus kredi kartı ile restoran ve mağaza harcamalarınıza özel bonus puan kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Kart için yapılan puan kampanyaları aşağıdaki gibidir;

 • CEPTETEB Bonus kredi kartına başvurduktan sonraki ilk ay içerisinde en az 100 TL harcama yaparsanız, kartınıza 50 TL Bonus puan yüklenecektir.
 • Kahve / com’daki kahvelerinizde %20 indirimden yararlanabilirsiniz.

CEPTEEB harcama sözünüz için bonus puanlar:

Aylık Harcama SözüBonus Puan (TL)
250 TL25 TL
500 TL50 TL
750 TL75 TL
1.000 TL116 TL
1.500 TL150 TL
2.000 TL200 TL
3.000 TL300 TL
5.000 TL500 TL
Diğer avantajlı Bonus Kart kampanyaları için CEPTETEB Kampanyalar sayfasına bakabilirsiniz.

CEPTEEB kredi kartı ücretleri:

Kredi KatıAsıl KartEk Kart
CEPTETEB Bonus116 TL57 TL

İlginizi Çekebilecek Diğer Kartlar:

En çok puan biriktiren kredi kartları listemiz ile ilgili sormak istediklerinizi aşağıdaki bölümden bize yazabilirsiniz. 2022’de en sevilen kredi kartlarını ve puan biriktirme kampanyalarını sizlerle buluşturduk.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.