Emeklilere Maaşların 10 Katı Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Hatırlarsanız 2022’den önce emeklilere aldıkları maaşın 10 katı faizsiz kredi veriliyordu. 0 faizli bu kredi ise; Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank bunu uygulamıştı. Emekliler, emekliler SGK ve BAĞKUR için bu güzel haberi ilk paylaşanlardan biri olduk. O zamandan beri bu başlığı değiştirmedik. Çünkü yorumlara bakarsanız size de bir taahhütte bulunduk. Eğer öyleyse; Bir gün bir banka emekliye sıfır faizli kredi verirse bu başlık altında açıklayacağız dedik. Neyse ki, o gün geldi. 2 banka emeklilere 12 ay geri ödemeli 5 bin TL faizsiz kredi vermeye başladı. Diyelim ki bunlar hangi bankalar. 1. Akbank T.A.Ş 2. Banca ING. Şartlar nelerdir? Nasıl başvurulur diye soruyorsanız ilgili bölümlerde bulabilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi Akbank ve ING Bank’ın emeklilere sağladığı sıfır faizli kredi koşullarına uymayanları da dışarıda bırakmadık. Bu yazımızda hangi bankanın bu ay en düşük faizli ve 3 ay ödemesiz emekli kredisi verdiğini konuştuk. Güncellenen faiz ve geri ödeme süreleri ile.

SGK, BAĞKUR, Memur Emeklisine Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Emekli Sandığı veya Emekliler SGK, BAĞKUR, faizsiz kredi çekmek istiyorsanız bir müjdem var. Daha önce Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat kadar olmasa da 2 banka oldukça büyük faizsiz kredi veriyor. Bunlar hangi bankalar diye merak ediyorsanız. Birincisi en sevdiğim banka olan Akbank T.A.Ş. 2. ING bankası emekliler için faizsiz kredi kampanyasının düzenleyicisidir. Emeklilere faizsiz kredi veren her iki bankamızın da üst limiti 5.000 TL ile sınırlıdır. Geri ödeme planı her iki bankadan da 12 ay veya 1 yıldır.

 • Emeklilere en çok promosyon parası veren banka hangisi? İçeriğimdeki rakamlar güncellendi. 1.750 TL’ye kadar hediye parası almak isteyenler bir linke bakmalı.

Emeklilere faizsiz kredi veren ING ve Akbank’ın aradığı şartlar biraz farklı. Bu gereksinimlerin ne olduğunu bilmiyorsanız, her ikisinin de başvuru yapabilmesi için izlemeniz gereken adımları aşağıda size verdik. Şartları sağlayan emeklilerimizin faizsiz kredi kullanmasını şimdiden temenni ediyorum.

Akbank Emekliye 5.000 TL Faizsiz 12 Ay Geri Ödemeli Kredi Veriyor

Gözlerine aşık olduğum Akbank T.A.Ş artık beni şaşırtmadı. Çünkü sadece emeklilere değil, şartları taşıyan herkese 5.000 TL sınırsız faizsiz kredi imkanı sunuyor. Hatta en zor günümde bana 2 kere gelir belgesiz veren Akbank’tan bu pasoyu bekliyordum. Akbank yapsa yapar dedim. Dediğim gibi oldu ve oldu. 12 ay geri ödemeli faizsiz kredi için bırakın işlem ücretini, sigorta parası bile işlem ücretini düşürmez. Bakın, tamamen bedava para! Başvuru yapmak isteyen kişinin evden çıkmasına bile gerek yok. İmzasız nasıl müşteri olup sıfır faizli kredi alabileceğinizi anlatacağım. Ama öncelikle 5.000 TL sıfır faizli kredi çekme şartlarınız var mı? Şuna bir göz atalım.

 • Öncelikle Akbank’ta hesabınızın olması gerekmez.
 • Banka şubesine gitmeden önce Akbank’ta vadesiz mevduat hesabı açmalısınız. Bu hesabın nasıl açılacağını bu videoda https://www.youtube.com/watch?v=LskR-GUkOfg&t=58s videosu ile anlattım.
 • 5.000 TL faizsiz kredi için online başvuru yapmanız gerekmektedir.

5.000 TL alabilmek için banka, bu 3 şartı aradığını resmi web sitesinde bizlerle paylaştı. Yine aynı sayfada ‘Kredi talepleri banka tarafından değerlendirilecek ve olumlu olması durumunda verilecektir’ ibaresi de yer almaktadır. belirtildi. Bunun anlamı şudur ki! Başvuru sahibinin kredibilitesi kesinlikle dikkate alınacaktır.

 • Ücretsiz kredi puanınızı nasıl hesaplarsınız? Bu işin formülü nedir? Mevcut puanınızın ne kadar olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Bu nedenle sorunuzun olumlu olup olmayacağı sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Akbank 5.000 TL Faizsiz Kredinin şartları ve uygulaması aşağıdaki gibidir. Peki ING’nin verdiği sıfır faizli kredinin şartları neler?

ING İlk 5 Bin Başvuruya 5.000 TL Faizsiz Kredi Verecek!

ING bankası, ilk 5.000 yeni müşterisine 5.000 TL faizsiz kredi sağlama sözü verdi. Emekliyim, kampanya bitmeden ING müşterisi değilseniz bu fırsatı kaçırmayın. Faizsiz kredi almak için kimlik belgeniz ile size en yakın ING şubesine gidiniz. Ücretsiz ING mevduat hesabı açtıktan sonra 12 ay geri ödemeli 5.000 TL faizsiz kredi başvurusu yaptığınız biliniyor. Online başvuru sürecinden geçmeniz gerektiğini bilmenizi isterim. Mevduat hesabı açtıktan sonra nasıl başvurulur diyorsanız.

 1. ING mobil uygulamasını telefonunuza indirin.
 2. Uygulamayı cep telefonunuza yükleyin.
 3. Mevduat hesabı açtığınızda şubeden aldığınız tek kullanımlık şifre ile giriş yapınız.
 4. Her zaman kullanacağınız şifrenizi belirleyin.
 5. UYGULAMALAR sayfasına erişin.
 6. KREDİ BAŞVURUSU’na gidin.
 7. Kampanyadan FAİZSİZ KREDİ’yi seçin ve başvurunuzu tamamlayın.

Başvurunuz kabul edilirse, aşağıdaki geri ödeme hesabınıza yatırılacaktır.

MiktarVadeTahsis ÜcretiAylık Ödemeniz
5.000 TL1225466.66

ING mevduat hesabı açmak istiyorsanız banka şubesine gitmenize gerek olmadığını da belirtmek isterim. Dilerlerse indirdikleri ING mobil uygulaması ile de mevduat hesabı açabilirler. Yukarıda bahsettiğim başvurunun aynısından sonra da kredi başvurusunda bulunabilirler. ING mevduat hesabı nasıl açılır diyorsanız bunun için 3 adımı izlemeniz yeterli olacaktır.

Bu işleme başlamadan önce NFC özellikli bir cep telefonunuz ve yeni nesil kimliğiniz olması gerektiğini bilmenizi isterim.

 1. ING Mobil’den ING müşterisi OLUN deyin.
 2. Banka tarafından oluşturulan formu doldurun.
 3. Kimlik bilgilerinizi girmek için talimatları izleyin.
 4. Müşteri temsilcisi ile canlı bağlantıya katılın.

Umarım ilk 5 bin kişi arasına girersiniz ve dediğimiz gibi 5.000 TL’lik ING faizsiz kredinizi alıp cebinize koymuşsunuzdur.

Şu anda emeklilere faizsiz kredi veren 2 bankamız bunlar. Umarım istedikleri koşullar sizin için uygundur. Takipçilerimize daha önce söz verdiğimiz gibi bu sayfayı güncelleyip farklı kampanyalar çıktıkça sizlerle paylaşacağız. Bu fırsatlardan önce haberdar olmak istiyorsanız kanalıma abone olun https://www.youtube.com/kredim.

ÖNEMLİ DİKKAT!

Yukarıdaki ING ve Akbank faizsiz kredi başvurularının ücretin doldurulmasından sonra tamamlanacağını bilmenizi isterim. Umarım çok geç olmadan bu fırsatlardan yararlanmışsınızdır. Geç kalırsanız sitemizin bildirimlerini açın. Yeni kampanyalar olduğunda bu içerik güncellenecek ve size bilgi verilecektir.

Vakıfbank Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Ülkemizde ortalama 4 bin kişi emekli maaşını Vakıfbank üzerinden almaktadır. Bunun tek sebebi kamu bankası olmamızdır. Vakıfbank emeklilere faizsiz kredi veriyor mu? Bu nedenle bizlere en çok sorulan sorulardan biridir. Şimdilik maalesef Vakıfbank emeklilere sıfır faizli kredi vermiyor. Bir gün olursa bu başlık altında sizlerle seve seve paylaşacağız.

Elbette Vakıfbank şu an için emeklilik müşterilerine faizsiz kredi vermese de imtiyazlı gibi davranmıyor biliyorsunuz. Dışarıdan kredi alan bir müşteriden daha düşük faizli kredi verdiği doğrudur. Emeklilik hesabınıza yüklediğiniz bu kredinin faiz oranı şimdilik ne kadar? Tüm detayları aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

MiktarVade (Ay)Faiz Oranı
0 ⇔ 50.000 TL36%1.71
50.001 TL ⇔ 125.000 TL24%1.71

Vakıfbank’ın emekli müşterilerine 3 ay ödemesiz düşük faizli ihtiyaç kredisi verdiğini bilmenizi isterim. Bu faiz oranlarından dilediğiniz zaman yararlanabilmek için;

 1. Emekli maaşınızı mutlaka Vakıfbank şubesinden almalısınız. Emekli maaşı başka bir bankaya nasıl aktarılır? 4 yöntem! Bunu bahsettiğim yollardan herhangi biriyle yapabilirsiniz.
 2. Findeks KKB puanınız tercihen 1.250 puandan az olmamalıdır.
 3. 73 yaşından büyük olmamalısınız. (Yaşlılar için kefil + ek teminat istenebilir.

Bu 3 koşulu sağladığınızda istediğiniz zaman Vakıfbank veya VakıfbankMobil şubesinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi Ziraat Bankası 2022’da Veriyor Mu?

Emeklilerin maaş almak için banka seçme hakları olmadığında, birçok SGK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı üyesi Ziraat ile yoğun bir şekilde çalıştı. Ülkemizdeki 13.000.000 emeklinin %40’ının emekli maaşını Ziraat aracılığıyla aldığına olan inancımız devam etmektedir. Hepimiz gibi emeklilerimizin de Ziraat Bankası’ndan maaş almalarının birkaç nedeni olduğunu biliyorum. Bu nedenlerin başında zamanında verilen maaşın 10 katına kadar sıfır faizli krediler gelmektedir. 2022’den önce verilen bu faizsiz kredi şimdi Ziraat Bankası tarafından kullanılmıyor olsa da düşük faizli ve konut geliştirme kredisi sağladığı için emeklilerimizin Ziraat’ten vazgeçmesi yeterli.

 • İşte tam da bu nedenle maaşını Ziraat üzerinden alanlar için de bir sayfa hazırladım. Ziraat Bankası 4 pakette emeklilik kredisi sunuyor! Sayfamda bankanın siz emeklilere sunduğu tüm kredi olanaklarından bahsetmiştim.

Bu sözlerden nasıl anlıyorsunuz, Ziraat Bankası emeklilere faizsiz kredi veriyor? Cevap: Şimdilik hayır. Ama Vakıfbank için söylediğim gibi bir gün verirseniz büyük bir mutlulukla burada sizlerle paylaşacağım.

 • Emekliler bankalardan ne kadar kredi alabilir? Maaşınıza göre kaç TL borç alabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız bu içerik tam size göre.

O güne kadar yorumlarda sizlerle olmaya devam ettiğimi bilmenizi isterim. Bu sebeple tüm bankacılık sorularınızı çekinmeden bana iletebilirsiniz.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *