Telefon:   0216 688 3153 Email: info@duslerakademisi.org

Alternative Camp

  • Alternative Camp
  • Alternative Camp
  • Alternative Camp
  • Alternative Camp

Alternative Camp

 

13 senedir Türkiye'nin farklı illerinde gerçekleştirdiğimiz Alternative Camp, bu sene Antalya'nın Kaş İlçesine bağlı Çukurbağ Köyünde gerçekleşecektir. Projenin gerçekleşeceği yer olan Çukurbağ Köyü İlkokulu, Kaş Kaymakamlığı ve Çukurbağ Köy Muhtarlığı ve ihtiyarlar heyeti tarafından 10 seneliğine projelerimizi çatısı altında barındıran Alternatif Yaşam Derneği'ne tahsis edilmiştir.

Alternative Camp'13 içerik olarak geçtiğimiz senelerden çok daha farklı içerikler barındırmaktadır. Bunlar, çağımızın büyük sorunlarından olan genetiği değiştirilmiş gıda ürünlerine çözüm üretmiştir. Tamamen doğal ve katkısız tarımcılık, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık organizasyonları ile katılımcılarımıza doğal ürünler temin edilecektir. Çukurbağ Köyü aynı zamanda tarihi olarak da değerli bir yer olduğundan, Alternative Camp projesinin içeriğine o bölgenin tarihinin incelenmesi, öğretilmesi ve köy halkı tarafından bilgilenmek gibi interaktif ilişkiler de kurulacaktır. Çevreci bir yaklaşım ile alanında uzman mimarlar tarafından ekolojik binalar yapılmıştır. Güneş ve rüzgar enerjisi kullanılarak kendi elektriğini üreten, ortaya çıkan çöplerin geri kazanılması gibi alternatif enerji yöntemleri kullanılmaktadır.

Alternative Camp, 13 senedir olduğu gibi yine engelli ve sosyal dezavantajlı bireylere ücretsiz sanat ve spor eğitimleri vermek üzere kapılarını katılımcılarına açmıştır.

Bu sene hazırladığımız etkinlikler şu şekildedir;

Spor Aktiviteleri;

Yüzme

Dalış

Tekne gezileri

Trekking

Yüksek Parkur

Tırmanma Duvarı

Plaj Voleybolu

Dağ Bisikleti

Kanyoning

Tai Chi

Yoga

Futbol

Bocce

Satranç

Sea Kayak

Bahçe Sineması

Yön Bulma

Team Training

Binicilik

Sanat Aktiviteleri;

Resim

Ritim

Drama

Tiyatro

Senaryo-Kurgu

Felsefe

Okuma

Dinleti

Enstrüman

Seramik

Ahşap Atölyesi

Heykel

 

Diğer Eğitimler;

Yabancı Dil

İşaret Dili

Proje oluşturma

Proje Yönetme

Mutfak Atölyesi

Sosyal Problem Çözümleri

Uluslararası Sosyal Girişimci Toplantıları

Özel Sektör Eğitimleri

Engelliliğe Doğru Yaklaşım Eğitimleri

Engelliliğe Doğru Yaklaşım Simülasyonları

 

Alternative Camp'13 ulusal ve uluslararası gönüllülerimiz, özel sektör paydaşlarımız, Lise ve Üniversite öğrenci gönüllülerimiz ve Ayder ekibi tarafından yürütülecek ve eğitimler verilecektir.

 

Sizler de bu organizasyonun bir parçası olmak istiyorsanız;

Düşler Akademisi'ne bekliyoruz

Leader's Quest gezisi kapsamında Düşler Akademisi ziyareti..
»  Leader's Quest gezisi kapsamında Düşler Akademisi ziyareti..

 

Hindistan'ın büyük aile şirketlerinden birinin CEO'su Gawton'ın sahip olduğu şirketlerin CEO'larına yönelik kişisel gelişim hedefli bir gezi kapsamında Leaders’ Quest  organizasyonu ile Türkiye’ye gelen CEO’lar -  Yogesh Agarwal, Anil Bhargava, Sanjeev Chadha, Vijai Gill, Yashashree Gurjar, B Hariharan, S K Khandelwal, Manoj Malhotra, Sudhir Trehan - Düşler Akademisi’ni ziyaret etti.
Akademi ziyareti esnasında Ritim grubu öğrencilerinin şovundan oldukça etkilenen Hint’li misafirler daha sonra Ercan Tutal ve Serra Titiz’in sunumları ile sosyal girişimcilik konuları üzerine bilgi edindiler.

Organizasyon komitesinden Fields Wicker-Miurin'in teşekkür notu:

Dear Ercan and Serra,

I have just returned home to the UK (cold and wet!) and have very warm memories of our afternoon with you last week.  I am writing now to thank you for an exceptional afternoon at The Dreams Academy.

As you know, our Quests are all about ‘showing up’ in the world, being true to yourself, discovering your purpose in life, growing your capacity to lead and make a positive difference, even while already in positions of power and influence, and being a good ancestor for generations to come.  Meeting people like you helps us because you show what leadership is and you inspire us.  

You had a huge impact on everyone on Wednesday.

Most of the group had not spent much time in their lives with social entrepreneurs, people like you who have made active, positive choices to dedicate their lives to making change happen at a systemic, social level.  They came away inspired.  

In particular, Ercan, they were struck with your observation about choices – when you see something wrong that you can fix, you can either just keep talking about it, or do something.  You chose to do something.  This was really powerful to everyone.

And  Serra, your own story about how you decided to dedicate your life to strengthening your society through your work in Mikado was a great example of someone making a personal choice – to leave the family business and do something you were passionate about.

Life is all about the choices we make, who we choose to be and how we choose to be.  And passion plays a big part in this.

Thank you both for reminding us of passion and choices, and for encouraging us to ask our own questions about whether we are making the right choices to be a good ancestor.

I wish you all the very best with your new ‘home’ in Kas, Ercan, and hope I can come visit.  And I really hope to see you both again soon – you are giving so much to the world, and to those of us who spend time with you.  Thank you.

Warm personal regards,
Fields