65 75 85 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Hangi bankaların 65-70 yaş grubuna kredi verdiğini soranlara birçok bankanın ismini verebilirim. Bu bankalar Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’dır. 75, 80 yaş üstü ve 85 yaşına kadar emeklilere hangi bankalar kredi veriyor? Şimdilik derseniz Denizbank ve PTT AKTİFBANK derim. Ayrıca biri 80.000 TL, diğeri 100.000 TL ihtiyaç kredisi veriyor. SGK, BAĞKUR veya Emekli Sandığı yoluyla emekli olanlar için bu iki bankanın faiz oranı nedir? Nasıl hesaplayabilirsiniz?

Hepsini güncel oranları ile aşağıda bulabilirsiniz. 70 yaşımı doldurdum ve devlet bankalarından ihtiyaç kredimi çekmek istiyorum diyorsanız bunun için şimdiden size küçük bir tavsiyede bulunmak isterim. Kamu bankaları üst yaş sınırı nedeniyle başvurunuzu kabul etmiyorsa, kendi bankanızdan emekli maaşı alan bir kefil bulun. Bu kefil ile başvuru yapıyorsanız kamu bankası başvurunuzu mutlaka onaylayacaktır.

Kaç Yaşına Kadar Kredi Alabilirim? İşte Cevabı!

Kaç yaşında kredi alabilirim, yaşlandıkça herkesin merak ettiği şey. Ne yazık ki, bu sorunun net bir cevabı yok. Çünkü kredinin yaşı da dahil olmak üzere BDDK veya devlet tarafından faaliyet gösteren herhangi bir yasal merci tarafından herhangi bir kanun çıkarılmamış. Bu nedenle kaç yıl kredi alabileceğiniz tamamen bankalara bağlıdır. Bu nedenle bankaların inisiyatifine kalmıştır.

  • Emeklilere en çok promosyon parası veren banka hangisi? Bankaların güncel kampanyalarını toplu olarak bulabilirsiniz.

Bankalar bu inisiyatifi yıllık hedeflerine göre değiştirebilirler. Hedefler doğrultusunda krediler için maksimum yaş limitleri değişse de prestijlerini etkileyecek kararlar almıyorlar. Bu nedenle birçok banka minimum kredi vermek için 70 yaşını kılavuz olarak alıyor.

Emeklilerimiz en çok HALKBANK, Vakıfbank ve Ziraat bankalarından yaşlarına kadar bankalardan kredi çekme taleplerini sorgulamaktadır. Bu sebeple bu bankaların siz emekliler için uygulamış olduğu eski usulleri de dahil ettiğimizi bilmenizi isterim. Ama önce emekliye azami yaş sınırına kadar kredi veren bankamızı tanıtarak başlayalım.

83 Yaşa Kadar En Üst Yaş Sınırı Emekli Kredisi PTT’de

Bir çok bankayı aradım ve size bankaların emeklilere kaç yaşında kredi verdiğini sordum. Bu bankalar arasında devlet bankaları da vardı. Her biri için maksimum yaş sınırı değişti. Arayarak emeklilerimiz için edindiğim bankaların maksimum yaş limitlerini aşağıda bulabilirsiniz. Bu bankalar arasında daha üst yaş grubuna kredi veren bankayı da bulabilirsiniz. Çünkü bu bankayı sizin için burada sunuyorum. Hazırsanız maksimum yaş sınırına kadar emekliye kredi veren bankayı tatmin ediyorum. Bu banka, PTT ile anlaşması olan Aktfibank’tan başkası değildir.

AKTİFBANK tarafından PTT emekliliği alanlara tanınan azami yaş sınırı 83’tür. Kredi vadesi ile 83 yaşına kadar kredi kullanabilirsiniz. Yani 80 yaşında PTT’den 36 ay vadeli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Emekli müşteriler için maksimum kredi limiti 80.000 TL’dir. Başvuru sahipleri için en önemli şart emekli müşteri olmaktır. Emekli maaşı başka bir bankaya nasıl aktarılır? 4 yöntem! Dediğim gibi, bu koşulu oluşturabilirsiniz. Ardından sorunuzu sorabilirsiniz. Emekli maaşınızı getirirseniz nasıl başvuracağınızı ve bankanın faiz oranlarını özel sayfamdan öğrenebilirsiniz. Bu sayfanın adresi Emekliye 80 Bin TL PTT Aktif Bank Kredisi Kaçırmaz! sayfada bulundu. AKTİFBANK kredi limiti yetmez diyorsanız size PTT anlaşmalı başka bir alternatif banka gösterebilirim. Bu banka ne diyorsunuz? Sadece aşağıdaki başlığa bakın.

80 Yaşa Kadar En Çok Kredi Veren Banka DENİZBANK

DENİZBANK, emeklilere kredi vadesi en yüksek yaşta kredi veren ikinci bankadır. Durumu Denizbank müşteri hizmetlerini arayarak bizzat teyit ettim. Emeklilik müşterilerine Denizbank tarafından kullandırılan kredinin maksimum yaş sınırı 80’dir. Kredi tutarı 100.000 TL’ye kadardır. Bu nedenle Denizbank, en yüksek yaş sınırıyla en çok kredi veren banka olarak listemizde yer almaktadır. Denizbank bu imkanları her bankada olduğu gibi emekli müşterilerine de kendi maaşını kazanan emeklilere sunmaktadır. Emeklilere kullandırılan kredinin faiz ve gider oranları aşağıdaki gibidir.

DENİZBANK12 Ay24 Ay36 Ay
DENİZBANK%2.61%2.61%2.61

Denizbank emeklilik müşterilerine kullandırılan kredinin cüretkarlığı %0,5’tir. Yani 100.000 TL için 500 TL peşin işlem ücreti kesilecektir. Sigorta kesintisi, banka ile yaptığım görüşmelerden sonra yaşa göre değişmektedir. Müşteri hizmetlerine göre, başvuran emeklinin yaşı arttıkça sigorta maliyeti de artmaktadır. % olarak en az %0,24 en fazla %0,70 olabileceğini de bilmenizi isterim. Güncel faiz oranlarına göre tahsis ücreti ve sigorta giderleri kesintisi hariç geri ödeme planınız aşağıdaki gibidir.

Denizbank Emekli Maaş Müşterisi Kredi Geri Ödeme Planı
MiktarVade (Ay)Aylık ÖdemeToplam Maliyet
50.000 TL203.442,88 TL68.857,57 TL
50.000 TL223.220,45 TL70.849,88 TL
50.000 TL233.124,29 TL71.858,46 TL
50.000 TL243.036,48 TL72.875,52 TL

80 yıla kadar emekli müşterilere verilen krediye https://bit.ly/3biNZBa adresinden bu formu doldurarak başvurabilirsiniz. Özel bankalar arasında en yüksek yaşta 2 emekliye kredi veren bankamızı tanıttık. Peki, kamu bankalarında maksimum yaş sınırı nedir?

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası Kredi Yaş Sınırı Kaç?

3 kamu bankamız var. Bu bankaları duymayan yoktur. Ama kesinlikle halka ait olduğunu bilmeyenler de var aramızda. Bu 3 kamu bankası HALKBANK, Vakıfbank ve Ziraat bankasıdır. Bu 3 kamu bankası emekli müşterilerine önemli ayrıcalıklar sunmaktadır. Ne yazık ki sağladıkları bu ayrıcalık, yaş olarak diğer bankalara göre biraz daha zayıf. Emekliye daha yüksek yaşta kredi veren bankalarla faiz açısından rekabet edebilirken, kredi verme yaşı açısından da oldukça gerideler. Peki emekli müşterilere uygulanan maksimum yaş sınırı nedir?

Halkbank, VAKIFBANK ve Ziraat Bankası tarafından emeklilere kredi kullandırılırken uygulanan azami yaş sınırı 72’dir.

72 yaşında uygulanan kredinin azami yaş sınırının sadece yaşlılık aylığı alanlar için geçerli olduğunu bilmenizi isterim. Aşağıda HALKBANK tarafından sağlanan emekli müşteriler için özel bir video çektim.

Bu videoya ek olarak Ziraat Bankası emeklilik müşterilerini ilgilendiren bir içeriği aşağıya yazdım. HALKBANK üzerinden kredi başvurusunu HALKBANK emeklilik kredisi başvuru sayfasından öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası’na nasıl başvurulur? Emeklilere kullandırılan kredinin faiz oranı nedir? Bunun gibi detayları aşağıdaki başlıkta bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?

Ziraat Bankası’nın emeklilere ne kadar kredi verdiğini merak ediyorsanız, maksimum limitin 100.000 TL olduğunu bilmenizi isterim. Ağırlıklı olarak emeklilere verilen bu krediyi herkesin alamadığını da söylemeliyim. Zira en yüksek tutarda kullandırılan Ziraat bankasından emekli kredisi alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bunlardan biri de 100.000 TL hesaplayarak uygulayacağınız ihtiyaç kredisinin aylık ödemesi ile ilgili. Hesaplamadan sonra aylık ödeme tutarı emekli maaşının yarısını geçmiyorsa birinci koşula uygunsunuz. İkinci olarak 100.000 TL’ye kadar kullandırılan Ziraat Emeklilik Kredisi’nden yararlanabilmenin şartı ise şu şekildedir. FINDEX KKB, yüksek kredi notunuzdur.

  • Kredi çekmek için kredi notunun ne kadar yüksek olması gerekir? En yüksek kredi notu nedir? Bu durumun sayısal değerlerini de görebilirsiniz.

Bu çok önemli iki şartı sağlayan emeklilerimiz aşağıdaki faiz oranlarından yararlanabilirler. Oluşturduğumuz iade fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Ağustos ayında Ziraat Bankası’nın 36 aylık normal faiz oranı %1,79’dur. Ancak maaşını Ziraat’ten alan emekliler için bu faiz oranı sadece %1,69’dur. 1 ile 36 ay arasındaki tüm vadeler için geçerli olan bu indirimli faiz oranının hesaplama tablosu farklı vadelere göre oluşturulmaktadır.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ MAAŞ MÜŞTERİLERİNE ÖZEL KREDİ GERİ ÖDEME PLANI
MiktarVade (Ay)Aylık ÖdemeToplam Maliyet
50.000 TL242.651,95 TL63.646,76 TL
50.000 TL282.358,01 TL66.024,47 TL
50.000 TL32 2.139,21 TL68.454,71 TL
50.000 TL361.970,47 TL70.937,12 TL

Mevcut sübvansiyonlu krediden yararlanmak için emekli maaşınızı Ziraat üzerinden alıyorsanız, banka şubelerine sadece kimlik belgeniz ile başvurmanız yeterli olacaktır.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.