3 Ayda Findeks Kredi Notu En Hızlı Yükseltme Yolları

Findeks KKB notunuz düşük diye bankalardan kredi alamaz mıydınız? Yine de kredi veya kredi kartı almak istiyorsanız, kredi puanınızı hızla yükseltmek için tam 3 ayınız var. Çünkü; Findeks, bireysel ve ticari kredi notlarını en erken 3 ayda bir günceller. Güncelleme sonrasında istatistiksel veriler de su periyodu sonrasında sistemdeki bankalar ile verileri paylaşır. Findeks kredi puanınızı ortalama 90 günde nasıl yükseltirsiniz? Bunun için sadece sizlerle paylaşacağımız bazı teknikleri uygulamanız yeterli olacaktır. Böylece en geç 3 ay sonra kredi kartınıza ya da bireysel kredilerinize erişebileceksiniz. Bu yollara ne dersiniz, işte size uygulanması gereken 6 tarif.

1- Tüm Kredi ve Kart Borçlarınızı İlk Olarak Mutlaka Kapatın!

Findeks KKB’nin notunu hızlı bir şekilde yükseltecek ilk unsur, mevcut borçların ödenmesidir. Kredi notumu 3 ayda hızla yükselteceğim diyorsanız öncelikle bu unsuru kesinlikle göz ardı etmemelisiniz. Tüm kredi ve kart borçlarınızı kapatma ile ilgili yazıda dikkat etmenizi istediğimiz birkaç husus var. Bunlar sırasıyla kredi ve kart borçlarınızı kapatırken dikkat etmeniz gereken unsurlardır.

 1. Tüm bankalardaki fazla ödediğiniz kredilerinizi banka şubelerini bizzat ziyaret ederek teyit edin. Öyleyse borcunuzu ödeyin.
 2. Tüm bankalardaki vadesiz hesaplarınızı kontrol edin. Bunun nedeni; Ek hesabınızın bakiyesi siz fark etmeden kesintiler nedeniyle düşmüş olabilir. Negatif bakiyeye düştüğü için sürekli banka faizi uygulanabilir. Bu durum Findeks KKB sistemlerine olumsuz olarak yansıyor.
 3. Bankaya giderek kullandığınız hatta kullanmadığınız kredi kartlarının borçlarını sorun. Siz kullanmasanız bile banka kart iadesini uygulamış olabilir. Bu yüzden kartınızdan ücret alınır. Bunun için geçmişte çalıştığınızı düşündüğünüz bankalara uğrayın. Kredi kartın var mı? Eğer öyleyse, herhangi bir borcu gösterir mi? Banka yetkilisinden sormasını isteyin. Borç bakiyesi görünüyorsa, vadesi geçmiş bu borçlardan kurtulun.
 4. Kefil olduğunuz kişi borcunu ödememiş olsa bile bu durumla da ilgilenmeniz gerekir. Bu nedenle, size depozito verenlerin borçlarını zamanında ödeyip ödemediklerini bilmek söz konusudur.

Findeks KKB kredi notunu yükseltmek isteyenler bu unsurları hızla uygulamıştır. Bundan sonra ne yapmalılar?

 • Kredi çekmek için kredi notunun ne kadar yüksek olması gerekir? En yüksek kredi notu nedir? Bilmenizin kesinlikle faydalı olacağını düşündüğüm için yazdım.

Elbette 3 ay içerisinde kredi notlarını yükseltmek için en etkili adımları atarlar. Gerçekleştirmek için bu adımlar aşağıdaki gibi devam eder.

2- Kredi ve Kredi Kartı Taksitlerinizi Düzene Sokun!

Elbette kredi ve banka kartı borçlarının geriye dönük olarak kapatılması çok önemli. Ancak tüm kredi ve kart borçlarımı kapattığımı ve bankadan kredi isteyebileceğimi düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz. Çünkü Findeks KKB’nin 3 aylık performans eğrisinde kredi puanınızın yukarı yönlü ivme kazanması gerekiyor. Kredi puanınızdaki bu olumlu artışı elde etmek için düşünmeniz gereken bazı faaliyetler var. Bunlardan ilki kredi ve banka kartı ödemelerinin zamanında ödenmesidir.

 • Findeks KKB’nin hızlı reyting güncelleme tekniklerinin 1. maddesini uygulayanlara güzel bir haberimiz var. Kredi ve kart borçlarınızı kapattıysanız artık 3 aylık kredi puanı güncelleme sürecinden geçmenize gerek yok. Çünkü kredi sicil affı kanunundan yararlanarak borcunuzu kapattıktan sonra bankalardan kredi veya kart alabilirsiniz. Nasıl kredi alınır, Sicil Af Kanunu’ndan nasıl yararlanılır, bunun için ne yapılması gerekiyor? Çok detaylı anlattım.

Lütfen tüm kredi kartı ve kart borçlarınızı önce ve sonra tüm gün boyunca ödeyiniz. Kredi kartı borcunuzu tam olarak ödeyemeseniz bile, en kötü asgari tutarı ödeyin.

3- Mevduat hesaplarınızı aktif olarak kullanın!

1 ve 2’de aldığımız önlemlerle artık kredi notumuzun düşmesini kesin olarak engelledik. Ayrıca 2. makale ile miraca geçişin seviyesini de hazırladık. Kredi notumuzu 3 ayda çok hızlı yükseltmenin şimdi tam zamanı! Bunu yapmak için önce bankaya artık paramız olduğunu hissettirerek başlamalıyız. Peki nasıl yapacağız? Aynı şekilde Findeks KKB’nin kredi notunu hızla yükseltme taktiklerinden biri olan üçüncü yazımızda nelere dikkat etmeliyiz?

 1. Banka, cebimizdeki veya yastığımızın altındaki paramızın farkında olmayabilir. Bilgilenmek için mevduat hesaplarımızda küçük de olsa paramızı tutmamız gerekiyor. Vadesiz Türk Lirası hesabınız yoksa bir bankada değil 3 veya 5 bankada hesap açın. 50 TL veya 100 TL demeden bu hesaplara para yatırın. Varsa, cebinizde çok daha fazla para taşıyacağınızı bu hesaplara koyun.
 2. Çok sayıda mevduat hesabınız var, bu hesaplarda aktif para döngüsü yoksa kapatın. Bu nedenle pasif bir algı oluşturmazsınız.

Mevduat hesaplarını aktif olarak kullanmak isteyen arkadaşlar. Bilmeniz gereken birkaç soruya cevap vermek istiyorum ve eminim merak ediyorsunuzdur.

Meraktan öte bilmenizi istediğim şey, artık vadesiz hesap açmak için banka şubelerine gitmenize gerek kalmamasıdır. Artık hemen hemen her banka için kaydolmadan ücretsiz ve kolay bir vadesiz mevduat hesabı açabilirsiniz. Nasıl?

 • Ziraat Mobil İnternet’te banka hesabı nasıl açılır? Şubeye gitmeden! ben de açıkladım. Tüm bankalarda cari hesap açmak isteyen herkes aynı yolu izleyebilir.

Kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltmek için dediğimiz gibi mevduat hesaplarımızı kullandık. Şimdi ne yapacağız?

4- Kredi Kartınızı Daha Fazla Kullanmaya Özen Gösterin

Eğer yapmadıysanız, eminim cebinizde en az bir kredi kartınız vardır. Hangi bankaya ait olduğu önemli değil. Cebinizde kredi kartınız varsa dediğim gibi bu kart Findeks KKB puanınızı yükseltmenize yardımcı olabilir. Özellikle verdiğimiz taktikleri harfiyen uygularsanız Findeks puanınız 3 ay boyunca en az %30 artacaktır. Peki kredi kartınızla ne yapmalısınız ki kredi puanınız büyüyen bir grafiğe girsin.

 1. Alışverişlerinizde kredi kartınızı aktif olarak kullanın.
 2. Faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verin.
 3. GİB, MTV, SGK prim ödemeleri, KYK gibi devlet borçlarınızı ödemek için kredi kartınızı kullanın.
 4. Kredi kartınızı kumar, HGS veya GSM faturaları / ön ödemeli alışverişler için kullanın.
 5. Nakit avans çekin.

Kredi Kartınızla Yapacağınız Bu 5 Önemli İşlem Findeks KKB Notunuzu Ciddi Şekilde Yükseltecek. Kredi kartınız yoksa, verdiğiniz oyundan dolayı bankalar size vermiyorsa üzülmeyin. Sizin için kredi kartlarının kara listesini bloke edenler için kesin çözüm! Ben de sana söyledim.

5- Az Demeyin Bireysel Kredi Kullanın

Pek çok arkadaşımız, kendi adlarına verilen krediyi daha az düşünerek gözlerini kısmıyor. Neden kredi alamıyorum? 10 Tahıl nedenini kullanamıyor musunuz? Sayfama giriş yaparsanız Findeks KKB notunuzun değerinden dolayı yalnız kalmayacağını göreceksiniz. Ancak Findeks oyunuz bu sebeplerden sadece biri olsa bile bu durumu lehinize çevirebilirsiniz. Bunun içinde yapmanız gereken az da olsa adınıza tanımlanan krediyi çekmektir. Ardından taksit ödemelerini günlük olarak ödeyin.

Bu uygulama kredi notunuzun çok hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayacaktır. Size söz veriyorum, aldığınız kredinin geri ödemesi geldiğinde bir sonraki çekeceğiniz kredi limitin en az 5 katı olacaktır. Bu yüzden sevgili arkadaşlar. 3.000 TL veya 6.000 TL gibi borç alıyorum, ne yapacağımı sormayın. Sistem onaylarsa çek 3 aydır, bu süreden sonra gidip 20.000 TL, 30.000 TL gibi rakamlar isteyin. Daha önce onaylanmayan bu miktarları nasıl aldıklarını görün.

6- EFT/Havale İşlemlerini Banka Hesabınız Üzerinden Yapın

Bunu en iyi eskiler bilir. PTT daha çok tek bir yere para göndermek için tercih edildi. Veya alıcının faturası alınır. Bir banka hesabı olsaydı, giderdi. Ardından banka talimatı alındı ​​ve bu hesaba ödünç verilen veya verilen para yatırıldı. Borçlunun alıcısı veya vereni yakın çevresinde ise bu işlemler manuel olarak yapılırdı. Bu 3 para değişimi işleminin Findeks KKB notunuzda + değeri olmadığından emin olun! Çünkü bu para alım veya takas işlemini yapacaksınız. Neden banka hesabınızdan yapmıyorsunuz?

Açacağınız ücretsiz bir mevduat hesabı ile bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik herhangi bir para transfer ücreti ödemeden. Ve bu yüzden;

 1. Çok hızlı para gönderebilir / alabilirsiniz.
 2. Ücretsiz bir para transferi alacaksınız.
 3. Kredi notunuzu yükselteceksiniz.

Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız hangi bankadan ücretsiz. Sizi ömür boyu para göndermek için ücret almayacağını taahhüt eden bir bankayla tanıştırabilirim.

 • Cep atmak nedir? Nasıl gönderilir? geri çekildi mi? Ayrıca yapmanız gerekenler var.

Findeks KKB reytinginizi çok hızlı bir şekilde yükseltmek için 6 etkili taktikten bahsettik. Şimdi kredi puanınızla ilgili en sık sorulan sorulardan bazılarını yanıtlamak istiyoruz.

Otomatik Ödeme Talimatı, Ek Hesap Açma Kredi Notunuzu Yükseltir Mi?

Findeks kredi notunu yükseltmek isteyenler birkaç soruya cevap arıyor. En yaygın olanları: 1- Kredi kartına verilen otomatik ödeme talimatı kredi puanınızı yükseltir mi? 2- Ek hesap açmak kredi notumuzu yükseltmek için olumlu bir adım mı? Kredi notunu yükseltmek isteyenler için bu iki soruyu da hemen cevaplayalım. O zaman ilgili bir soruya cevap vermek istiyorum.

SORUCEVAP
Kredi kartına verilen otomatik ödemelerden dolayı puanım düşer mi?Şayet verdiğiniz otomatik ödemleri zamanında ödeyecekseniz, kesinlik düşmez. Bilakis, otomatik ödemeler düzenli ödenirse puanınız artar.
Banka kartıma ek hesap açarsam, kredi puanım düşer mi?Eğer, hesap aktif olarak kullanmayacaksanız düşer. İçinde para tutar, aktif olarak para alma/gönderme gibi işlemler yaparsanız artar.

Otomatik ödeme talimatı ile ek hesap açmak isteyenler bu iki sorunun cevabını bulamadıkları için kredi notu konusunda endişe duymaktadırlar. Artık bu soruların cevaplarını biliyorsunuz. Gönül rahatlığıyla, otomatik ödeme de yapabileceğinizi veya ek hesap açabileceğinizi düşünüyorum.

 • 2 otomatik ödeme talimatı için Hediye Para kampanyası size ücretsiz para kazandıracak. Yapmanız gerekenler içeriğimde.

İşte kredi notu hakkında en sık sorulan 2 soru ve cevapları. Şimdi en son 3 soruyu cevaplıyorum. O halde bir video ile konumuzu kapatalım.

Kredi & Kredi Kartı Reddi Kaç Puan Düşürür? Nasıl Hesaplama Yapılır?

Kredi puanı aralığı 0 ile 1900 puan arasındadır. Findeks KKB kredi değeriniz bu süreleri aşamaz. Ancak yanlış hareketlerden dolayı düşebilir. Kredi veya kredi kartı başvurusunun reddi bu işlemlere dahil değildir. Çünkü kredi veya kredi kartı başvurunuz reddedilirse kredi puanınız zaten düşmüştür. Mantıken doğru değil mi arkadaşlar? Kredi veya kredi kartı başvurunuzu reddetmek Findeks KKB notunuzu düşürmüyorsa kredi notunuzu düşüren unsurlar nelerdir?

Kredi kartı ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödeyememek.

Kredi notunuzu düşürmenin en önemli nedeni budur. Bunun dışında kredi veya kredi kartınızı alıp kullanmak kredi notunuzu duyamayacağımız kadar az düşürür. Dolayısıyla kredi ve kredi kartı başvurusunun reddi Findeks kredi notunu 5 puan bile düşürmez. Artık istediğiniz tüm kredilere başvurabilirsiniz. Başvurularınızın başarılı olmasını dileriz.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *