|

15 Saniyede Senetle Borç Para Veren Yerler Bankalar (Komisyonsuz 2022)

Senet üzerinden kredi nasıl alınır? Ön ödemeli komisyonlu veya ön ödemesiz olmak üzere iki şekilde alabilirsiniz. Çoğu durumda, ödemeler her iki şekilde de nakit olarak yapılır. Senetle kredi veren şirketlerin çoğu aynı zamanda noterlik de yapmaktadır. 2022 yılında kambiyo senedi ile kredi veren şirketlerin çoğu İstanbul’un çeşitli semtlerindeki adreslerde faaliyet göstermektedir. İletişim numaraları esas olarak cep telefonu hatlarıdır.

Senetle kredi veren bankalar var mı? Maalesef yok! Bu nedenle Ziraat veya Akbank gibi finans kuruluşlarından para alamazsınız. Ancak satın almak istiyorsanız ve kredi puanınız yoksa yasal olarak nasıl para çekebileceğinizi de anlattığımı bilmenizi isterim. Ayrıntılar Derecelendirmem 0 Hiç olmadı! Nasıl oluşturabilirim? Kredi çekebilir miyim? Ayrıca bulabilirsiniz. Bankalardan borç almak istiyorum diyenler bu içeriği göz ardı etmemelidir. Fatura karşılığı kredi ve para veren yerleri tercih ediyorum diyorsanız önemli uyarımızı göz ardı etmeyin.

Bankalardan Neden Kredi Çekemiyorum Ne Yapmam Lazım?

Senetle para veren pozisyonlara başvuruyorsanız bunun nedeni bankaların size kredi vermemesidir. Ancak, eğer bankalar size kredi vermişse, tefecilerle veya kambiyo senetleri ile kredi veren kuyumcularla kesinlikle bulaşmayacaksınız. Bu sebeple öncelikle kambiyo senedi ile kredi veren firmalara uygulanmaması için neden bankadan kredi alamıyorum sorusuna cevap vermeyeceğim. Bundan sonra bankalardan kredi çekmek için ne yapmalıyım? Bu kritik soruyu cevaplayacağım. Önereceğim çözüm önerileri ile hiç bir zaman bono alım-satımına girmeden acil para ihtiyacınızı karşılamak için bankalardan hisse senedi tedarik edeceğinizi göreceksiniz.

Bankalar Neden Size Kredi Vermiyor? İşte Nedenleri!
Findeks KKB kredi notunuz düşük olduğu içindir. Yada hiç bir şekilde kredi notunuz bu güne kadar oluşmadığı için tir. (Kredi Notu Nedir? Normalde Kaç Olmalıdır? da bu nedenin detaylarını öğrene bilirsiniz.)
Alt ve üst yaş sınırına takılıyor olabilirsiniz. Alt olarak 18 üst olarak ise bankalara göre 70 yaş aranmaktadır. Şayet yaştan dolayı bankalardan kredi alamıyorsanız da mutlaka 65 75 85 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir? sayfamı ziyaret edin.
KKL yani açılımı Kredi Kullanım Limiti sınırına takılmış olabilirsiniz. Bunu kısaca açıklık getirmem gerekir ise; bankalar kredi çekeceklerin maaşlarını göz önünde bulundurur. Bundan ötürü de çekecekleri kredinin aylık taksit ödemesi hane gelirlerinin %50 miktarını geçmemesi gerekir. Şayet sizin bir yada daha fazla kredileriniz hane gelirinizin %50 kısmını geçiyorsa bankalar size kredi vermeye bilir. Bu sorunu da ek bir teminat yada gelir beyan ederek aşabilirsiniz.
Çalıştığınız iş yerinizin kredi sicilinde problem olabilir.
Gelir belgesi beyanınız olmadığı için olabilir. Bu nedenden dolayı da eğer ki kredi çekemiyorsanız, Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar yazıma kesinlikle bir göz atın. Sizde göreceksiniz ki! ben tam 3 defa nasıl gelir belgesiz kredi almışım.

İşte bankaların kredi vermemesinin en önemli 5 nedeni. Bu nedenler arasında çoğumuzun takıldığı kesinlikle Findeks’in KKB notu. İçinde bulunduğunuz kötü durum nedeniyle bankalardan kredi alamıyorsanız size harika bir tüyo vereceğim.

Bankalar size neden kredi vermiyor? Nedenleriyle birlikte bir çözüm önerisi ile yanıt verdik. Kefalet bankaları dışında acil nakit ihtiyacınızı karşılamak istediğinizi söylemeye devam ederseniz, size para bulmanın 5 alternatif yolunu göstereceğim.

1. Sahibinden Borç Para Bulma

Önce senetli para veren yerlere gitmeden sahibinden borç almaya çalışırdım. Sahibinden borç para almak istemememin birçok nedeni var. Bunlardan ilki çok daha güvenilir olmasıdır. Diğer bir sebep de fatura üzerinden para veren yerler gibi peşin veya sonradan komisyon kesintisi yaşamam. Bu çok geçerli iki nedenden dolayı faturalı para veren yerlere gitmeden önce sahibinden borç para almanızı tavsiye ederim. Peki sahibinden ödünç alınan parayı nasıl bulabilirsiniz? Bunun için iki çözüm önereceğim.

 1. Partnerinize ve arkadaşlarınıza doğru sorarak.
 2. Bu sayfanın altındaki yorum.

İnanın bana, sahibinden borç para almak için 2 yoldan başka seçeneğiniz yok yegenlerim. Bu seçeneklerden biri tavsiye edeceğim ilk yoldur. Eşinize ve arkadaşlarınıza doğru sorarsanız, maddi sıkıntınızı mutlaka geri ödeme şartıyla atlatacağınızı düşünüyorum. Peki eşinizden ve arkadaşlarınızdan nasıl düzgün bir şekilde borç alabilirsiniz? İşte bunun için önerilerimiz:

 1. Kesinlikle telefonla sormayınız. Uzak da olsa mutlaka yüz yüze görüşmelisiniz.
 2. Uzaktaki bir eş veya akrabanıza gitmeden telefonda konuşmak istediğinizi söylemeniz gerekir. Sana nedenini sorarsa, asla borç para almak istediğini söyleme. Aksi takdirde bende yok der ve siz gelmeden önce de olsa sizi gönderir. Telefonda ona ciddi bir sorununuz olduğunu ve onunla konuşarak üstesinden gelebileceğinizi söyleyin.
 3. Mülakat zamanı geldiğinde konuşmayı evde, özellikle de eşinizin yanında seslendirin. Böylece borç para vermek istemeyenlerin en büyük kaçış yolu olan ‘Bir hanıma sorayım’ cevabını bloke etmiş olursunuz.
 4. Kredi başvurusunda bulunurken mümkün olduğunca doğru ve inandırıcı konuşun. Asla boş sözler vermeyin.

Bu 4 kuralı takip ederseniz, kesinlikle sahibinden bir kredi bulacağınıza inanıyorum. Nerden biliyorsun diye sorarsan tam da bu şekilde bana yaklaşan bir çok kişiye borç para verdim.

Acil nakit ihtiyaçlarınız için bu yöntem işe yaramadı diyorsanız moralinizi bozmadan diğer seçeneklere devam edelim lütfen.

2. Borç Para Veren Hayırseverler (Düğün Yapacaklar, Dul Kalıp Çocuk Bankalar)

Para ödünç veren hayırseverler aslında geri ödemesiz olarak veriyorlar. Yani tamamen Allah rızası içindir. Buna birçok kez şahit oldum. Bu sebeple diyorlar ki, Allah bunda kararlı olanlardan razı olsun! O yüzden borç para veren hayırseverler alt başlığını açtım. Hayal kurmayı ve evlenmeyi planlıyorsanız, maddi yetersizlik nedeniyle bunu sağlayamıyorsanız, borcunuzu borç veren hayırseverlere kesinlikle mesajınızı bırakmanız gerektiğini düşünüyorum. Geri gelecek ama dönmeyecek, sana bir garanti veremem. Ancak, düğün veya bakmakla yükümlü olduğunuz çocuğunuzla ilgili yardıma ihtiyacım olduğunu yorumlara yazmanız size hiçbir şeye mal olmaz.

Umarım her iki kutsal dileğiniz için size borç para veren bir hayırsever bulursunuz. İşe yaramazsa bile acil para ihtiyaçlarınızı karşılamak için size önereceğim üçüncü çözümü deneyebilirsiniz.

3. Senetle Altın Veren Kuyumcular (Adana, Ankara, İstanbul Mecidiyeköy)

Kuyumcular altınları sadece nakit olarak sattılar. Daha sonra Adana’ya kadar kredi kartıyla Burma bilezikleri satmaya başladılar. Çeyrek ve bütün parça gibi takı hediyeleri de dahil. Önceleri kredi kartıyla çeşitli takıları tek seferde sattılar, ancak daha sonra taksitlendirmeye de başladılar. Zaman içinde tabii ki insanımızın elindeki nakit tükendi ve kredi kartı limitleri de tükendi. Bu çözüm için Ankara, İstanbul ve Mecidiyeköy’den bazı kuyumcular artık faturalı altın dağıtıyor. Bu mücevherlerin isim ve adreslerini yasal prosedürler gereği maalesef burada paylaşamıyoruz. Senetle altın veren kuyumcu iseniz adresinizi ücretsiz ama yorumda paylaşabilirsiniz.

Altın basan kuyumcuların adreslerini senetler ile paylaşamamanın verdiği mahcubiyetimizi gidermek için sizlere acil para bulmanın harika bir yolunu anlatmak istiyorum. Bu yöntem sayesinde acil nakit ihtiyaçlarınızı taksitli, her zaman güvenilir bir şekilde faturalarla karşılayabilirsiniz. Hangi yöntemden bahsedeceğiz derseniz pek çok kişi tarafından BOZDURMA olarak adlandırılan sistemdir. Kısaca bu sistem şu şekilde çalışmaktadır.

 1. Fatura ile beyaz eşya / elektrikli ve elektronik ürünler satan bir mağazaya gidin.
 2. Buradan ihtiyacınız olan tüm ürünleri fatura karşılığında nakit olarak satın alın.
 3. Daha sonra bu ürünleri ikinci el satış sitelerinde açılmamış kutular olarak pazarlayın.

Sadece 3 işlemde para ihtiyacınız bu şekilde kambiyo senetleri ile karşılanacaktır.

Bir ürünü kaç TL’ye satın aldığınızda ortalama ne kadar para kazandığınızı merak ediyorsanız. İşte HESAPLAMA PROSEDÜRÜ:

Diyelim ki faturalı cep telefonu satan mağazalardan 5.000 TL değerinde ürün aldınız. Bu ürünü kredi kartı ile almadığınız için muhtemelen değerinin üzerinde satın alacaksınız. Şimdilik yaptığımız küçük bir araştırma sonucunda peşin alacağınız 5.000 TL’lik elektronik ürün size 12 vadede yaklaşık 5.800 TL kazandıracak. Aldığınız ürünü 5.000TL ile değiştirdiğinizde en fazla 400 - 500TL zarara uğrarsınız, bu da 12 aylık dönemde toplam 5.000TL ve 1200TL zarar etmenize neden olur. Bu parayı bankalardan alsaydın, ne kadar kaybederdin?

12 ay vadeli 5 bin TL’lik aylık ödeme ise ortalama %1,19 faizle 456,35 TL olacak. Yani 456,35*12=5476 TL faizli. 476 TL faiz + 50 TL işlem ücreti + 100 TL hayat sigortası = 626 TL zarar etmeniz gerekir.

İki hesaplamada, kambiyo senedi ile ürün tedarik eden firmalardan bankalardan kredi çekemeyenlere bu takas teknikleri ile nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

4. Senetle Para Veren İkrazatçı Listesi (Adresleri, Telefon Numaraları)

İkrazat, eski çağlardan beri var olan bir endüstridir. Anlam olarak ‘para ödünç veren’ olarak anılır. Onlar da anlamlarına göre çalışırlar. Tüccarlara göre bireylere daha fazla hizmet sunarlar. Şahıs şirketi olarak RA kayıtları var. Bu sektör eski lisans sahipleri tarafından sürdürülmektedir. Bu nedenle, bugün yeni kredi veren yok. Bunun nedeni yerel belediyelerin bu sektöre ruhsat vermemesidir. Bugün de faaliyetlerini sürdüren bu kredi kuruluşlarının adresleri ve iletişim telefon numaraları aşağıdaki gibidir.

İstanbul ve Ankara’da adreslerine ulaştığımız bazı kredi şirketlerimizin adresleri aşağıdaki gibidir. Keşke yeni kredi şirketlerine erişim kazandıkça onları da listemize ekleyeceğimizi bilseydiniz.

Döviz ile para bulmanın en son yönteminin zamanı geldi. Özellikle ticari faaliyetlerde bulunuyorsanız bu yöntemden siz de faydalanabilirsiniz.

5. Senetle Para Veren Faktoringler Hakkında Bilmeniz  Gerekenler

Faktoring şirketlerinin kambiyo senetleri ile para/kredi verdiği haberlerini duymuş olabilirsiniz. Ama inanın duyduğunuz tüm bu haberler tamamen asılsızdır. Çünkü faktoring şirketleri senetle para veya kredi vermezler. Verdikleri şey, faturalarınızı veya kredilerinizi belirli bir komisyon karşılığında nakde çevirmek. Bunun için arkadaşlar lütfen faktoring şirketlerinin kredilerini kambiyo senetleri ile kullanmak gibi boş ümitlere kapılmayın. Yerinizde olsam, kredi notunuz çok düşük olsa bile aşağıda önerdiğim bankadan kredi istemeniz çok daha iyi olur.

Bu banka Türkiye Finans Katılım Bankası’dır. Bankadan puanı 1.000’in altında olan birçok kişinin ihtiyaç kredisi kullandığını biliyoruz. Uygulanan faiz oranı nedir,

Türkiye Finans Katılım Bankası12 Ay24 Ay36 Ay
%2.39

En yüksek vadeye göre önerdiğimiz tavan geri ödeme planını uygulamak gerekirse;

MiktarVade (Ay)Aylık ÖdemeToplam Maliyet
20.000 TL301.018,74 TL30.562,02 TL
20.000 TL32979,26 TL31.336,61 TL
20.000 TL34944,75 TL32.121,65 TL
20.000 TL36914,37 TL32.917,15 TL

Türkiye Finans Katılım Bankası müşterisi olmasanız bile başvurmak için https://bit.ly/3gasVPT adresindeki bu formu doldurmanızı rica ederiz.

Senetle Kredi Veriyorum Diyenlerden Şu 3 Şartı Lütfen Arayın!

Bizden veya herhangi bir internet platformundan sizinle iletişime geçen senet ile size kredi verdiğini iddia edenlerde mutlaka bazı kriterler aramalısınız. Bu kriterleri aramıyorsanız, zaten dolandırıldınız! Bu acı tabloyla karşılaşmamak için lütfen bu ipuçlarını göz önünde bulundurun.

 • Sana bir senet ile kredi vereceğime eminim ama eğer sana bazı masrafları peşin ödemen gerektiğini söylüyorsa asla ödemeyi yapma. Aksi takdirde elinizde 3 kuruş biter.
 • Şirketin yayın bilgilerini aldığınızdan emin olun ve şirketi yerinde inceleyin.
 • Fatura dolduğunda, başvurduğunuz numaranın sonunun çekilişe kapalı olduğundan emin olun.

Bize sormak istediklerinizi yorumlarda sormaktan çekinmeyiniz. Gün içerisinde ekibin bir parçası olan deneyimli personelimiz mutlaka size geri dönecektir.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.