Çok Acil Borç Nakit Para Lazım Diyorsan! (Ön Ödemesiz Burada)

2022 yılının başında acil paraya ihtiyacı olduğunu söyleyenlerin sayısı %80 arttı. Bunun temel nedeni fiyatların sayıca %40’a varan artışı oldu ama %100 yapan keçe. Bu ekonomik kriz sadece Türkiye için değil tüm dünya için borç para arayışını artırmıştır. Bu artışın da etkisiyle acil para ihtiyacımızı bir eşten veya arkadaştan dahi karşılayamadık. Nedeni sadece üç harf çünkü HAYIR! Peki bankalardan acil para bile alamayanlar bugün nakit ihtiyaçlarını nasıl karşılayabilirler?

Bunun için 1 saat içinde acil paraya ihtiyacınız var diyorsanız, ister öğrenci olun, ister çalışan veya çalışmayan ev hanımı olun, 5 yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemler ile 12 ay vade ile 15.000 TL’ye kadar nakit ihtiyacı olanlar anında aynı gün kredi fırsatlarından yararlanabilmektedir. En çok kimin ihtiyacı olduğunu unutmadık! Çözüm olarak bankaları aktif hale getirdik. Biliyoruz! Bankalardan kredi alamazsanız. Ancak içiniz rahat olsun, sizinle ücretsiz olarak paylaşacağımız bir dilekçe ile yasa kapsamında 50.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredinizi 36 ay vade ile kolayca çekebilirsiniz.

Bankalardan Kredi Alamayanlar (Çıkmayanlar) Ne Yapmalı?

Bankalardan borç alamayanlar ne yapmalı? Bunun için size 3 seçenek sunuyorum. Bu 3 seçenekten sonra acil kredinizi alacağınızın garantisini verebilirim. Başvurduğunuz takdirde artık ihtiyaç kredisi de kullanabilirsiniz. Bu sayede bankalardan 36 ay geri ödeme ile en az 15.000 TL, ortalama 50.000 TL ihtiyaç kredisi çekebileceksiniz. Hem bankalardan hem de alternatif kanallardan kredi alamayanlar için önerilen bu 3 yöntem nelerdir?

 1. Findeks, KKB notunuzu çok hızlı bir şekilde yükseltmek veya gerçekleşmediyse oluşturmaktır.
 2. Findeks notunuz düşük ise (kara liste, kırmızı kalem, icracı vb.) bankalardan kredi alabilmek için banka sicil affı kanununa başvurmanız gerekmektedir.
 3. Acil kredi ihtiyaçları için bankaları tercih etmeyenler için finansman imkanı sağlayan firmaların yolu izlemesi veya unların kullandığı yöntemleri uygulaması gerekmektedir.

Bankalardan kredi alamayanlar için çözüm olarak sunduğum iki güzergahta yapılması gerekenlerden bahsedeceğim.

Kredi notu olmayanlar için:

 1. Herhangi bir işte en az 3 ay sigortalı olarak çalışmak zorundadır. Ayrıca banka aracılığıyla kişisel IBAN numaralarından maaşlarını tahsis etmeleri gerekmektedir.
 2. Hiçbir yerde çalışmayanların güvenli kredi kartı alması, en az 3 ay kullanması ve tüm gün borçlarını ödemesi gerekiyor. Blokeli garantili kara listeye alınmış kredi kartları için kesin çözüm! Bu kartın nasıl alınacağını da anlattık.

Kredi notu düşük olanlar:

 1. Fazla ödenmiş tüm kredi ve kart borçlarını ödemek zorundadırlar.
 2. Kart ve kredi ile düzenli ödeme yapmaları gerekmektedir.
 3. Günlük hayatlarında nakit yerine kredi kartı kullanmayı tercih etmelidirler.
 4. Vadesiz hesapları negatif ise + bakiyesi ve nakit tutması gerekir.
 5. Otomatik ödeme talimatları sağlamalıdır.
 6. Sık sık kredi çekseler bile kredi notları yüksek olana kadar bulunmamalıdırlar.

Bankacılık Sicili Af Kanunu’ndan (kara listeye alınan) yararlanmak isteyenler:

 1. Kredi alacakları bankaya sicil affı kanununu içeren bir dilekçe ile gitmeleri gerekmektedir.
 2. Banka tarafından ret durumunda talep ile tekrar BDDK’ya şikayette bulunulması gerekmektedir. Her iki kuruma da dilekçe nasıl hazırlanır, Sicil affı kanunu kullanılarak kredi nasıl çekilir? Bu içeriği de bulabilirsiniz.

Acil para ihtiyaçları için bankalardan borç alamayanlar için yapılması gerekenleri 3 madde ile açıkladık. Bankalardan kredi çekmeyenler için bu 3 maddede 2 seçenek için yapmanız gerekenleri de anlattık. Diğer bankalardan kısa sürede nasıl acil kredi alabiliriz diye merak ediyorsanız bile cevabı hemen aşağıda ⇓ beyler.

Banka Haricinde (Dışında) Nereden Para Bulabilirim?

Banka kredisi alamayanlar için yapılması gerekenleri yukarıdaki 3 maddede anlattım. Bankalardan borç alamayanlar için bu 3 maddeden 2’sinde yapmanız gerekenleri üst başlığa ekledim. Şimdi tam zamanı, bankadan başka parayı nereden bulabilirim? Buna çözüm olarak sizlere bankalara alternatif 5 yoldan bahsedeceğim. En yakın arkadaşlarımın bile gün içinde acil para ihtiyaçlarını bu şekilde karşılıyorlar.

 1. Dizüstü bilgisayar, LCD TV değişim yöntemi. (12 ay vade ile 15.000 TL’den 25.000 TL’ye kadar)
 2. Kuyumculardan kredi kartı ile altın alın ve nakit olarak değiştirin.
 3. Senet ile kredi veren yerlere başvurun.
 4. Ödenmiş bir çek veya faturanız varsa, bunu hafta sonları da dahil olmak üzere faktoring şirketlerinde nakit olarak kullanabilirsiniz.
 5. Faturalı hatlara kredi veren firmalarla çalışmak veya bu yöntemi kendiniz uygulamak.

Günümüzde acil para ihtiyaçlarınızı karşılamak için bankalar dışında nereye giderseniz gidin bu 5 yöntemin alternatifi yoktur. Bankalar dışında acil para bulmak için bu 5 yöntemden herhangi birini uygulamak isteyenler nasıl bir yol izlemeliler? İşte bunlar arasında sıklıkla tercih edilen yöntemler için izlenmesi gereken yol haritası.

1- Laptop LCD TV Bozdurma Yöntemi

Banka dışında acil para bulmak isteyenler için laptop veya LCD TV gibi teknolojik cihazları takas etme yöntemi iyi bir alternatif. Pek çok yakın arkadaşım gün içinde 15.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçlarını bu yöntemle Eskişehir’de 12 ay geri ödeme ile karşıladı. Bir günde 15.000 hatta 25.000 TL’lik acil nakit ihtiyacınızı da laptop veya LCD TV takası ile karşılayabilirsiniz. Bunun için Eskişehir’de olmanıza gerek yok. İstanbul ve Ankara gibi mega şehirlerde de bu yöntemle acil paranızı çok daha kolay alabilirsiniz. Peki, Türkiye’nin tüm illerinde geçerli olan laptop veya LCD TV gibi teknolojik cihazları anında nasıl nakite çevirebiliriz?

 1. Taksitli laptop ve el tipi LCD TV ürünleri satan mağazalara gidin. Bu dükkanlar taksitle elden ne satıyor?
  1. Arçelik
  2. Orman
  3. Evkur
  4. Vestel
  5. ŞEKİLLER
  6. Eşme
  7. benim mutlu evim
  8. MERKEZ MERKEZ İKS
  9. Soylu AVM
 2. Taksitli satış yapan bu mağazalardan nakit değeri yüksek laptop veya LCD TV alın.
 3. Senet ile satın aldığınız bu ürünü ikinci el sitede veya satın almış olduğunuz mağazalarda kapalı kutuda satabilirsiniz. (Çoğunlukla aynı mağaza ürünü anında nakit olarak satın alabilir.)

En az 12 ay ve 36 aya varan taksitli satın alınan laptop veya LCD’yi kim almak ister, bu mağazalar hangi koşulları arıyor? Aradıkları tek koşul, daha önce alışveriş yapmış ve taksitlerinizi düzenli olarak ödemiş olmanızdır. Bu şartınız bile yoksa aynı mağazadan daha önce alışveriş yapmış bir kefil getirmeniz yeterli olacaktır.

Laptop ya da LCD takas yöntemleri ile acil para çekme yöntemlerini anlattık. Şimdi bu yönteme ek olarak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanın diğer yollarına geçelim.

2- Kuyumcudan Kredi Kartı İle Altın Alma

Kuyumculardan taksitle altın satın alabilirsiniz. Bu yöntemle siz de acil para ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Nakit avans taksit sayısı kadar olmasa da kuyumcudan 3 ay taksitle altın almak çok daha avantajlıdır. (Taksitli nakit avans nedir? Nasıl çekilir?) Herhangi bir kuyumcudan altın alıp nakde çevirmek için seçmeniz gereken varlıklar aşağıdaki gibi olmalıdır.

Buna istinaden altın alınmasının tavsiye edilmesinin sebebi, alım satım işlemlerinde el emeği olmadığı için komisyon bedelinin çok fazla ödenmemesidir. Kredi kartınızın kuyumcudan altın almak için yeterli limiti yoksa acil para ihtiyacınızı karşılamak için önerdiğim diğer yöntemi uygulayabilirsiniz.

3- Faturalı Hattınıza 15.000 TL Nakit Para Alabilirsiniz!

Faturalı hat sahipleri para bulmak için çok şanslı. Özellikle faturalarını düzenli ödemişlerse gün boyunca anında 3 ay geri ödemeli 15.000 TL kredi kullanabilirler. Faturalı hattınız ister Turkcell, ister Vodafone, ister Türk Telekom olsun, onlar da bu fırsatlardan yararlanabilir. Faturalı hattan 15.000 hatta 20.000 TL acil nakit nasıl sağlayabileceklerini takip etmenin iki yolu var. Bunlar;

 • Faturalı hatlara kredi veren firmalara uygulanacak.
 • Faturalı hattınızda kredi fırsatlarından yararlanın.

Faturalı hattınıza kredi veren firmaları sayfamızda bulabilirsiniz. Belirli bir komisyon karşılığında bu firmalar sizin yerinize işlemleri gerçekleştirir ve gün içerisinde IBAN numaranıza ödeme yapar. Faturalı hattınızı 3 ile 12 ay arasında herhangi bir komisyon ödemeden kullanabilirsiniz. Kullanacağınız kredi tutarına göre taksitli satış BDDK tarafından aşağıdaki şekilde belirlenir.

Faturalı hattınızdaki krediyi 12 aya varan taksitlerle nasıl kullanırız diye soranlara harika bir video çekip hazırladım. Bu videoyu sayfamızın alt kısmından izleyebilirsiniz.

Bankalara alternatif olarak en çok tercih edilen 3 kredi bulma yolundan bahsettik. Senet kredisi imkanları için ayrı içerik hazırladığımız için aşağıdaki linkte bahsetmiştik.

Banka sicil affından yararlanacaklara hangi bankayı tavsiye edeceğimi aşağıdaki başlıkta paylaştık.

Sicil Affı Yasasından Yararlanacaklara Tavsiye Ettiğimi Bankalar

Her bankanın para politikası farklıdır. Kredi ürünlerini kullanma prensipleri aynı olsa da aradaki fark yine de görünebilir. Buna somut bir örnek vermemiz gerekirse; Akbank gibi müşteri portföyü oldukça dolu olan bir banka ile Türkiye pazarında adı yaygın olarak kullanılmayan Türkiye Finans Katılım Bankası’nın kredi politikaları aynı olmayabilir. Bu nedenle Türkiye Finans Katılım, bankacılık affından yararlanacak herkese kredi başvurusunda bulunmasını tavsiye edeceğim bankalar arasında ilk sırada yer alıyor. Bu nedenle yukarıda da belirttiğim gibi sicil affı kanununa başvuranların ihtiyaç kredisi başvuruları için Türkiye Finans Katılım Bankası’na başvurmalarını tavsiye ediyorum. Bankamızın faiz oranları da oldukça düşük olduğu için bu öneriyi yapıyorum. Bu ay için bu oranlar ne kadar olursa olsun aşağıdaki tabloda iade ile birlikte görebilirsiniz.

2022 Eylül ayı için Türkiye Finans Katılım Bankası 0’dan 36 aya kadar %2,29’dur. En yüksek vade olan 3 yıllık geri ödeme planlarına da %2,06 faiz uygulanmaktadır. Bu oranlar ile iade hesaplama tablomuz aşağıdaki gibidir.

Türkiye Finans Katılım Bankası Kredi Geri Ödeme Tablosu
Miktar (TL)Vade (TL)Aylık Ödeme (TL)Toplam Tutar (TL)
30.000 TL122.989,18 TL35.870,10 TL
30.000 TL241.745,29 TL41.886,89 TL
30.000 TL361.346,07 TL48.458,44 TL

İlçenizde Türkiye Finans Katılım Bankası yok merak etmeyin. Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan Türkiye’nin her il ve ilçesinden acil fon başvurusunu bu Formu doldurarak yapabilirsiniz. (Banka yaklaşık 3 aydır faiz artırıyor bu fırsatı kaçırmayın..)

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.